
IH
Użytkownicy-
Liczba zawartości
78 -
Rejestracja
Zawartość dodana przez IH
-
Witam, Przenoszę pytanie z forum ogrodowego na "Zrób to sam" w nadziei, że może ktoś mi coś podpowie. Mam stary stolik ogrodowy z żeliwnymi rzeźbionymi nóżkami (głowy koni) i prostym, kamiennym blatem (zastępczym). Marzy mi się blat z niedużych płytek, najchętniej z obrazkami . Tyle, że nie wiem, jakie płytki mogę położyć przy założeniu, że stolik będzie "zimował" na dworze (za ciężki, żeby go chować). Widziałam przepiękne płytki ceramiczne (ok. 15 cm x 15 cm) z "wiejskimi" obrazkami - pasowałyby do nóżek. Albo stare kafle ceramiczne - też klimatyczne. Że nie wspomnę o płytkach azulejos. Ale podejrzewam, że wszystkie te cudeńka mogą popękać na mrozie. Może ktoś zna producenta niedużych, mrozoodpornych, wodoodpornych płytek/kafli, które mają "to coś"?
-
Witam serdecznie, Mam stary stolik ogrodowy z żeliwnymi rzeźbionymi nóżkami (głowy koni) i prostym, kamiennym blatem (zastępczym). Marzy mi się blat z niedużych płytek, najchętniej z obrazkami . Tyle, że nie wiem, jakie płytki mogę położyć przy założeniu, że stolik będzie "zimował" na dworze (za ciężki, żeby go chować). Widziałam przepiękne płytki ceramiczne (ok. 15 cm x 15 cm) z "wiejskimi" obrazkami - pasowałyby do nóżek. Albo stare kafle ceramiczne - też klimatyczne. Że nie wspomnę o płytkach azulejos. Ale podejrzewam, że wszystkie te cudeńka mogą popękać na mrozie. Może ktoś zna producenta niedużych, mrozoodpornych, wodoodpornych płytek/kafli, które mają "to coś"?
-
Mirek - pytania - ogrodnicze pogotowie - odpowiedzi - porady
IH odpowiedział Paty → na topic → OGRODY - Pamiętajcie o ogrodach
Drogi Mirku, Dzięki twoim radom uratowałam kiedyś cisy. Teraz chcę cię prosić o radę w sprawie wierzby. Mam śliczną krzewiastą tortuosę. Od jakiegoś czasu ma żółtawe liście (choć nie opadają). Kiedy jej się przyjrzałam to na wielu liściach znalazłam czerwone zgrubienia a w środku różowawe larwy. Poza tym liście mają brązowe plamki i białawy nalot od spodu. Czy te larwy to szkodniki i co można z nimi zrobić? Czym popryskać, żeby liście odzyskały zielony kolor? Mam nadzieję, że zdjęcia coś wyjaśnią. http://images31.fotosik.pl/320/497e30af09f06edf.jpg http://images30.fotosik.pl/249/4d0bd96b2fc67a04.jpg- 3 826 odpowiedzi
-
- choinka
- choinka z uprawy
-
(i 32 więcej)
Oznaczone tagami:
- choinka
- choinka z uprawy
- choroby drzew
- choroby krzewów
- czerwiec w ogrodzie
- ekologiczna choinka
- grudzień w ogrodzie
- klon
- kwiecień w ogrodzie
- lipiec w ogrodzie
- listopad w ogrodzie
- luty w ogrodzie
- maj w ogrodzie
- marzec w ogrodzie
- ogród
- ogród przez cały rok
- ogrodnicze pogotowie
- ogrodnicze porady
- październik w ogrodzie
- pogotowie ogrodnicze
- porady ogrodnicze
- porady ogrodnika
- pytania o ogród
- sadzenie choinki
- sekator
- sierpień w ogrodzie
- sosna
- styczeń w ogrodzie
- świerk serbski
- świerki serbskie
- tajemniczy ogród
- wrzesień w ogrodzie
- wzrost i pokrój świerków
- zima w ogrodzie
-
Mam bardzo ładnie rozrośniętą wierzbę. Ostatnio jej liście lekko zżółkły. Przyjrzałam im się i zobaczyłam dwie rzeczy: Po pierwsze dziwne czerwone zgrubienia - bo rozłupaniu okazało się, że siedzi tam jakaś larwa. Po drugie liście mają brązowe plamki a od spodu, w niektórych miejscach, jakby lekki, biały nalot. Czy larwy to szkodniki? Czy żółknięcie liści powodują larwy, czy jakaś inna choroba? Czym to zwalczać? http://images31.fotosik.pl/320/497e30af09f06edf.jpg http://images30.fotosik.pl/249/4d0bd96b2fc67a04.jpg http://images25.fotosik.pl/248/1154523601267c72.jpg
-
Witam, W części ogrodu zamiast trawy w zeszłym roku posadziłam barwinek. Miał się szybko i ładnie rozrastać tak, by stworzyć zielony dywan. Początkowo tak było ale teraz dzieje się z nim coś niepokojącego - część pędów (starych i młodych) czernieje. I to w dziwny sposób - najpierw czernieje łodyżka, gdzieś w środku pędu, a potem usychają listki (niektóre też czernieją). Mimo tego nowe pędy ciągle rosną i roślinka nie ginie tyle, że krzaczki nie gęstnieją bo mimo przyrostu nowych pędów stare i część nowych usycha. Czy ktoś się już zetknął z czymś takim? Co to może być i jak temu zaradzić?
-
Wiciokrzewy i inne bluszcze mam przy ogrodzeniu. Na tarasie chciałabym jednak coś kwitnącego. Może być jednoroczne, jeśli rośnie szybko - nie miałabym kłopotów z zimowaniem. Sprawdzę ten ogórecznik bo w ogóle nie kojarzę roślinki. Ale i tak dzięki za podpowiedź.
-
Mam na tarasie słup drewniany wys. ok. 4 metrów. Chciałabym posadzić w doniczce coś kwitnącego, co by się po tym słupie wspinało. Ale musi to być coś, co w tej doniczce przetrwa zimę /donicę oczywiście zrobię ocieplaną/. Może jest jakieś pnącze, które przed zimą się ścina /łatwiej chronić/, a potem ładnie odrasta /tak chociaż na 2 metry wysokości/? Czy ktoś może podrzucić mi jakiś pomysł?
-
Wertykulator/aerator z Leroy-Merlin - co to warte?
IH odpowiedział damiang → na topic → OGRODY - Pamiętajcie o ogrodach
Reklamy nie widziałam, ale kupiłam wertykulator Gardeny w hipermarkecie. Trawę wyczesuje całkiem nieźle tyle tylko, że kosz zapycha się po kilku metrach. Skończyło się na tym, że kosz zdjęłam a wyczesaną trawę grabiłam grabiami. Wertykulator miał też nacinać darnię do głębokości ok 7 cm /czyli areować/ ale to fikcja. Przy trawniku użytkowym, jak nasz, ostrza ślizgały się po ziemi. W sumie chyba lepiej wypożyczyć solidny sprzęt, który wertykuluje i areuje i nie wymaga potem grabienia. A z tego, co czytałam, robi się to 1-2 w roku. -
Mirek - pytania - ogrodnicze pogotowie - odpowiedzi - porady
IH odpowiedział Paty → na topic → OGRODY - Pamiętajcie o ogrodach
Przez pomyłkę moje pytanie poszło jako odrębny wątek , więc czym prędzej naprawiam błąd: Witam na wiosnę W zeszłym roku moje cisy zaatakowała osutka. Pisał Pan, że należy je pryskać na wiosnę. I tu mam dylemat - kiedy najlepiej zacząć opryski? Na niektórych krzaczkach pojawiły mi się już liście, więc wiosna chyba się już zaczęła. Tylko nie wiem, czy dla osutki też. A boję się przeoczyć właściwy moment. A przy okazji - cisy nadal są żółte ale igły nie opadły. Nie mogłam siedzieć bezczynnie i na wszelki wypadek podlałam na jesieni wszystkie cisy /i zdrowe i chore/ Bioseptem. Może jednak pomógł?- 3 826 odpowiedzi
-
- choinka
- choinka z uprawy
-
(i 32 więcej)
Oznaczone tagami:
- choinka
- choinka z uprawy
- choroby drzew
- choroby krzewów
- czerwiec w ogrodzie
- ekologiczna choinka
- grudzień w ogrodzie
- klon
- kwiecień w ogrodzie
- lipiec w ogrodzie
- listopad w ogrodzie
- luty w ogrodzie
- maj w ogrodzie
- marzec w ogrodzie
- ogród
- ogród przez cały rok
- ogrodnicze pogotowie
- ogrodnicze porady
- październik w ogrodzie
- pogotowie ogrodnicze
- porady ogrodnicze
- porady ogrodnika
- pytania o ogród
- sadzenie choinki
- sekator
- sierpień w ogrodzie
- sosna
- styczeń w ogrodzie
- świerk serbski
- świerki serbskie
- tajemniczy ogród
- wrzesień w ogrodzie
- wzrost i pokrój świerków
- zima w ogrodzie
-
Witam na wiosnę W zeszłym roku moje cisy zaatakowała osutka. Pisał pan, że należy je pryskać na wiosnę. I tu mam dylemat - kiedy najlepiej zacząć opryski? Na niektórych krzaczkach pojawiły mi się już liście, więc wiosna chyba się już zaczęła. Tylko nie wiem, czy dla osutki też. A boję się przeoczyć właściwy moment. A przy okazji - cisy nadal są żółte ale igły nie opadły. Nie mogłam siedzieć bezczynnie i na wszelki wypadek podlałam na jesieni wszystkie cisy /i zdrowe i chore/ Bioseptem. Może jednak pomógł?
-
W wątku "Żółknące cisy" wkleiłam właśnie zdjęcie gałązki /spód igieł/. Czy może być Previcur? I czy warto podlewać jeszcze teraz, przed zimą? Strasznie szkoda mi tych cisów.
-
Trochę mi nie wyszło z obrazkiem. Teraz powinno być lepiej: http://images4.fotosik.pl/200/701bc4bf65a07bafmed.jpg
-
Dla zainteresowanych wklejam zdjęcie gałązki chorego cisa. Według specjalisty przyczyną jest grzyb: /Lophodermium piceae/ /Niżowa osutka świerka/. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/701bc4bf65a07baf.html
-
PODLAĆ? -a z czym chcesz walczyć? Żółkną mi cisy /opisałam to w wątku "Żółknące cisy"/. Specjalista orzekł, że to grzyb /Lophodermium piceae/ /Niżowa osutka świerka/. Zalecił podlanie BIOSEPTem.
-
Dopiszę jeszcze coś od siebie, bo może komuś się to przyda. Skorzystałam z pogotowia ogrodniczego. Okazało się, że to "żółknięcie igieł o charakterze osutkowym" czyli grzyb. Będę ratować ale boję się o inne rośliny.
-
A ja mam pytanie, które wiąże mi się z podlewaniem. Czy w czasie deszczu mogę podlać roślinkę wodą ze środkiem grzybobójczym czy to raczej nie ma sensu?
-
Przyglądałam im się ale nic nie zauważyłam. Może dlatego, z nie wiedziałam czego szukać. Jak wyglądają te miseczniki i czy da je się zwalczyć? Mam nadzieję, że moje cisy są do uratowania.
-
Dzięki za podpowiedź. Filozofia to niby żadna ale niektórzy mają dwie lewe ręce. Wybiorę się na Wał.
-
Czy znacie miejsce w Warszawie lub okolicy, gdzie można kupić/zamówić solidne i ładne drewniane donice na ogród?Markety budowlane odpadają bo mają donice małe, a ja muszę uwzględnić miejsce na ocieplenie ze styropianu. Znani mi stolarze nie chcą się niestety "zniżać" do takich drobiazgów.
-
Mam dwa duże cisy Hicksii posadzone w zeszłym roku. Przezimowały bez problemu i nawet trochę urosły. A teraz zaczęły żółknąć. Właściwie nie usychają (w każdym razie jeszcze) ale wyraźnie żółkną. Zauważyłam też, że część jagód czernieje. Czy to normalne u cisów, czy może dopadła je jakaś choroba? Byłoby mi ich bardzo szkoda bo są już naprawdę duże.
-
Do BOBOFRUIT Działek na rynku mało, bo ceny poszły bardzo w górę i właściciele spodziewają się, że jeszcze pójdą. Widziałam w Kwirynowie tabliczkę o sprzedaży działki. Dzwoniłam z ciekawości - działka ok. 500 metrów za 280 tys. zł. Numeru nie pamiętam ale mogę sprawdzić, czy tabliczka jeszcze jest.
- 10 990 odpowiedzi
-
- borzęcin
- grupa budująca
-
(i 6 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Zamiast czekać na listy zwrotne osobiście odwiedziliśmy "strony zainteresowane" i wzięliśmy od nich podpisy pod oświadczeniem, że nie mają nic przeciwko naszej budowie. Potem zawieźliśmy je do urzędu i dostaliśmy klauzulę ostateczności od ręki. To było 3 lata temu ale chyba nadal tak można.
- 10 990 odpowiedzi
-
- borzęcin
- grupa budująca
-
(i 6 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Mamy spory taras z drewna - modrzew syberyjski odpowiednio impregnowany. Wybraliśmy modrzew, bo się mniej wichruje ale podobno nasza sosna jest równie dobra. Po 1,5 roku w niektórych miejscach trochę nam poodłaziły drzazgi /deska jpo jednej stronie jest drobno ryflowana a po drugiej grubiej; my położyliśmy drobnym ryflowaniem do góry/ ale i tak jesteśmy bardzo zadowoleni bo klimat świetny i generalnie pasuje do drewnianych wykończeń domu. Jakoś nie wyobrażaliśmy sobie tak dużej powierzchni wyłożonej kamieniem albo terakotą.
- 10 990 odpowiedzi
-
- borzęcin
- grupa budująca
-
(i 6 więcej)
Oznaczone tagami:
-
projekty wnętrz
IH odpowiedział monic76 → na topic → Ogłoszenia drobne - szukam, sprzedam, kupię, oddam, zamienię
Do urządzenia pozostał mi jedynie salon, resztę domu jakoś udało się nam wykończyć we własnym zakresie. Ale w przypadku salonu - jako wizytówki domu - nie dajemy sobie rady. Jeżeli jesteś zainteresowana również takimi "drobnymi" pracami bardzo proszę o kilka zdjęć z twoimi realizacjami. Oscylujemy w stronę stylu współczesnego (taka jest reszta domu) ale z elementami historycznymi (stare pianino na przykład). -
[szukam] studnia głębinowa - Warszawa/Stare Babice
IH odpowiedział nia → na topic → Ogłoszenia drobne - szukam, sprzedam, kupię, oddam, zamienię
Podłączam się do prośby. Ja również poszukuję sprawdzonej ekipy i też w Starych Babicach.