Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aedifico

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    2 315
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Aedifico

  1. W takim razie sam oszukujesz producentów pianki poliuretanowej bo kupujesz 0,75 dm3 a z puszki wyłazi 65 dm3. Oszukujesz producenta pianki na 64,25 dm3.
  2. Jak masz gdzie odprowadzić wodę zrób drenaż francuski a górę drenażu uformuj w formie opaski żwirowej.
  3. Wygląda słabo,niezagęszczony, duża jamistość, poproś betoniarnie czy nie mają młotka Schmidta aby sprawdzić.
  4. Przez złącze stolarka/puszka? Mógłby kolega rozwinąć?
  5. Ja mogę tylko polecić lekturę* aby sprawdzić jakie są różnice pomiędzy mostkiem liniowym w jednej i drugiej wersji osadzenia stolarki. Fizycznie to sie kończy zawilgoceniami muru w tych miejscach. * http://www.arkady.com.pl/product/1945.html
  6. Delta Specjal 2 to drzwi raczej "budżetowe" stosowane np. w deweloperce. Nie są złe ale w domu można zastosowac jednak coś lepszego.
  7. pytałeś jak się montuje a nie jak będzie ładnie to Ci odpowiedziałem. Taki jest zgodnie z wiedzą techniczną dawniej zwaną sztuką budowlaną. W Twoim wykonaniu będziesz miał liniowy mostek termiczny bo fragment muru będzie docieplony jedynie 3 cm termoizolacji, przy wysunięciu do lica muru mostek jest znacznie zredukowany. Różnica na wartości współczynnika U dla dobrego i złego wykonania może być nawet 6 krotna. Decyzja należy do Ciebie. P.S. Strata pieniędzy na pakiet 3 szybowy z takim olbrzymim mostkiem termicznym. trochę jak leczenia trądzika pudrem.
  8. Źle ma być w licu muru na styku z termoizolacją lub w warstwie termoizolacji ale wtedy montaż na specjalnych kotwach np. JB-D
  9. j.w. nalezy wykonać fasety do złagodzenia kątów izolacji.
  10. Czy woda na dole okna czy po całości?
  11. Zawsze możesz powiedzieć,że te paliki to pod winorośl...
  12. Spokojnie kolega mi tu dorzucił pierwszy do pieca. Folia budowlana nie jest izolacją -może być paroizolacją, może być warstwą polizgową ale izolacją nigdy nie będzie. Nie rozmawiamy to o Bituthine tylko o zwykłej czarnej folii. Ludzie nie robią izolacji a później zbierają parkiety szufelka.
  13. Panie kolego jak Pan doskonale sobie z kontekstu odczytuje mowa była o zwykłej budowlanej folii ułożonej luzem. Nie o folii z atestem zgrzewanej tylko zwykłej ,czarnej, budowlanej a więc przykro mi ale nadal obowiązuje mnie kask a nie jarmułka. Chyba,że kolega pierwszy rok w branży i kontekstów ani skrótów myślowych budowlańców nie odczytuje...
  14. Kolega mówi o izolacji i folii budowlanej? Czy kolega nie jest aby satyrykiem? Jeśli folia jest izolacją to ja do pracy chodzę w jarmułce.
  15. Niestety tu się właśnie kłania nieznajomość lub ignorancja przepisó przez projektantów, instalatoró a nawet pracowników gazowni - przy czym moje soświadczenie mói,że Ci ostatni w szczególności szeregowi pracownicy to mają w ogóle mgliste pojęcie na temat jakichkolwiek norm i przepisów a przepisy są jasne i precyzyjne , choć i obecnie zmniejszono ichrestrykcyjność. Sprawa jest prosta - gaz ziemny pod syfitem, gaz płynny przy podłodze, wydaje się,że jakiekolwiek interpretacje w tym względzie to jawne łamania obowiązujących przepisów: Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z dnia 12 kwietnia 2002 r. (Dz.U. Nr 75, poz. 690) Rozdział 7. Instalacja gazowa na paliwa gazowe § 164. [Rozwinięcie] 3. Przewody instalacji gazowej, w stosunku do przewodów innych instalacji stanowiących wyposażenie budynku (ogrzewczej wodociągowej, kanalizacyjnej, elektrycznej, piorunochronnej itp.), należy lokalizować w sposób zapewniający bezpieczeństwo ich użytkowania. Odległość między przewodami instalacji gazowej a innymi przewodami powinna umożliwiać wykonywanie prac konserwacyjnych. 4. Poziome odcinki instalacji gazowych powinny być usytuowane w odległości co najmniej 0,1 m powyżej innych przewodów instalacyjnych, natomiast jeżeli gęstość gazu jest większa od gęstości powietrza - poniżej przewodów elektrycznych i urządzeń iskrzących.
  16. Jakoś nie widzę izolacji poziomej podposadzkowej połączonej z pionową.
  17. Żaden przepis nie zabrania zabudowac płytą g-k tylko należy wykonać rewizje i wentylację zabudowy. Tutaj natomiast jest jasny przepis,który mówi,że ponad osprzętem elektrycznym.
  18. 1. Po pierwsze sam beton nigdy nie jest wododporny 2. Po drugie wodoszczelność absolutnie nie jest równa odporności na wilgoć Podsumowując kolejna opinia "majstra" ,który nie za badzo ma pojęci o czym mówi.
  19. Moim zdaniem to wina Architekta nie powinie nic zmieniać bez konsultacji z konstruktorem.
  20. Tradycyjnie "flachowiec" bez cienia wiedzy budowlanej - wentyalcję stosuje się przy ściana 3W a nie 2W. W ścianie 2W ba być zapewniona szczeelność czyli przyklejanie styropianu metodą pasmowo-punktową a nie na placki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...