Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

adam na kamyku

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    59
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez adam na kamyku

  1. Twoje gonty , na tym daszku? masz go do dzisiaj? kiedy robiłeś to mycie?
  2. Chodź , pytaj w urzędach i walcz. Pisz, argumentuj , domagaj się . U nas wiele rzeczy dzieje się chaotycznie , metodą kroków dokonanych. Mieszam przy kilometrowej ulicy , która ma na długich odcinkach 3 metry szerokości i zabudowę w 100% po jednej stronie . Po drugiej w 90% dzikie pola , które zajeżdżają mijające się samochody. Z polnej drogi gruntowej , zrobiono drogę o bitej nawierzchni , po kilku latach nawieziono i uwalcowano tzw destrukt, potem ten rozłażący się destrukt naprawiano i łatano. Teraz jest porządna nawierzchnia asfaltowa , ale droga biegnie po tzw śladzie starej drogi i dalej jest taka wąska jak była. Na tych 10 % z obustronną zabudową jest wykrzywiona Kto był wcześniej to się zagrodził, kto był później stracił część swojej działki. Ja należę do tej drugiej grupy.
  3. w poprzednim tytule postu jest błąd , teraz to poprawiam , bo inaczej to wychodzi mało maślane
  4. i nie jest to tragedia . Jednak doświetlenie tego pomieszczenia nie jest wystarczające. Kuchnia to miejsce , gdzie życie zaczyna się najwcześniej. Śniadanie, wyjście do pracy, dzieci do szkoły itp. Fajnie jest kiedy wówczas towarzyszy na słońce. Uważam że lepszym rozwiązaniem byłby pn-wschód, a salon od pn -zachodu. Tam spędzamy czas zwykle popołudniami i wieczorami i wówczas mamy popołudniowe słońce, a wieczorami ...wiadomo , zamiast słońca księżyc i sztuczne oświetlenie.
  5. Czy ktoś przeprowadzał operację usuwania nalotu z powierzchni dachu pokrytej gontem bitumicznym ? Interesuje mnie zastosowana metoda mycia, zeskrobywania , czy też innej neutralizacji glonów, mchu lub alg. Czy używaliście chemii , jeśli tak to jakiej? Szczotka czy woda pod ciśnieniem? Bardzo proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami w tym zakresie.
  6. Posiadam na swoim dachu gonty biutmiczne IKO Cambridge. Po 12 latach użytkowania pojawił się na niewielkiej części dachu nalot w postaci zielonkawo- niebieskawych plam . Część z nich to z pewnością mech . Moje pytanie dotyczy porady w jaki sposób usuwaliście tego typu zanieczyszczenia . Czy tylko zwykła woda z dodatkiem detergentu, lub octu i miękka szczotka, aby nie zniszczyć ceramicznej posypki , czy bardziej radykalna metoda mycia np . Karcher . Jakiej ewentualnie chemii używaliście? Będę wdzięczny za podpowiedzi i porady.
  7. nikt nie chce podzielić się sukcesem w tej materii?
  8. temat pewnie wiele razy poruszany i omawiany. szukam opisu, projektu,zdjęć , specyfikacji materiałów od osób samodzielnie wykonujących taki obiekt. pojemność rzędu 10-12 metrów szcześciennych. jak uniknąć błędów w budowie, co się sprawdza ,a co nie? to pytania dla tych którzy użytkują drewutnie juz od kilku sezonów. lokalizacja. przy ścianie domu, czy wolnostojąca? kształt. prostokąt czy coś innego? koszty. pozdrawiam i czekam na uwagi i pomoc
  9. proszę o przekazanie własnych pomysłów wynikających z doświadczeń jak skutecznie chronić lub usuwać wszelkiego typu zabrudzenia i zarysowania od butów itp na powierzchni dębowego parkietu. parkiet jest pociągnięty lakierem półmatowym niestety dość wrażliwym na tego typu "atrakcje"
  10. widzę , że z malarzmi kiepsko. wszyscy wyjechali ???
  11. a mieliscie problemy z malowaniem?? komu np złaziła lub wałkowała się farba i czy wie dlaczego? komu wyszły plamy? czym malowaliście??
  12. dziekuję za porady. gdyby to było tak proste jak piszesz, nie byłoby mojego pytania. też myślę, że pierwsze malowanie na biało. tyle wiem, acha i grunt przed farbą, a nie odwrotnie. ale czy grunt jest konieczny , a jeśli tak to jaki to już nie wiem.
  13. nikt niczym nigdy nie malował ?????
  14. proszę o przekazanie Waszych doświadczeń z malowaniem ścian po gładziach gipsowych. jeśli sami robiliście tę robotę, to napiszcie jakie farby, jaki sprzęt, jaka kolejność prac, co sprawia największe trudności, ile to kosztuje. jaką cenę płaciliście malarzom? białe czy kolorowe? czy rodzaj gładzi ma znaczenie w wyborze metody malowania? pozdrawiam i czekam na wsparcie merytoryczne.
  15. wczoraj do mojego eco tec instalator zakładał programator pokojowy. wg jego informacji ustawienie pokręteł na piecu max w prawo powoduje, że sterowanie piecem przejmuje programator i jego nastawy. jeśli obrócisz je w lewo to programator nie działa , a piec przejmuje nastawy cwu i obiegu co z nastawy na pokrętłach pieca.
  16. czy pion doprowadzający gaz między kondygnacjami musi być prosty? czy można zastosować rurkę z kolankiem i obejściem np belki stropowej ? jak to jest z tym gazem???
  17. rozumiem, że wykańcznie ścian gipsem szpachlowym , nie jest jakimś partackim pomysłem. liczę na dalsze uwagi i przemyślenia z Waszej strony, zarówno od użytkowników jak i od wykonawców.
  18. na tradycyjny tynk cementowo- wapienny tynkarz poleca do wykonania gładzi jako materiał gips szpachlowy, bez pokrywania całości gładzią szpachlową. proszę o podanie Waszych opinii na ten temat. a jeśli gips szpachlowy to nowa dolina nidy czy np cekol.?
  19. przekryłem dach gontami cambridge. zaznaczam że gonty były położone na deski , nie na sklejkę ani płyty osb. kolor nr 53 dual brown. efekt doskonały. dzisiaj przechodzą pierwszą próbę wody bo leje i i wieje z każdej strony. wszystkie " podkładki" tj membrana i papa koszowa, oraz wywietrzniki kalenicowe, gwoździe, gonty kalenicowe, podklejacze bitumiczne firmowe iko. jak się pokaże słońce , zrobię fotki nowego dachu. uważam że gonty wyglądają doskonale, a szczelność pokrycia to świadectwo umiejętności wykonawcy.
  20. dziękuję za konkretne choć zróznicowane wpisy. pociągnę dalej ten wątek pytając o Wasze przemyślenia i wybory dotyczące kolorystyki tynków, oraz ich zestawień na jednym budynku. np na fundamentach marmurit, a wyżej tynk typu novalit czy armasil w pastelowym kolorze. jak lepiej wygląda budynek ? na zasadzie kontrastowego zestawienia kolorów , czy też łagodnego przejścia?
  21. trafiłem na jakąś egzotyczną firmę? nikt nie tynkował novalitem czy marmuritem?? nie wierzę.
  22. nie mał z kabe żadnych "kontaktów"? hej, hej....do wszytkich, do wszystkich....
  23. czy macie dobre , czy złe doświadczenia z tynkami cienkowarstowymi kabe np marmurit czy novalit. zaznaczam , że chcę pokryć nimi zewnętrzzny tynk cementowo-wapienny, a nie styropian na ścianie zewnętrznej. jak się mają cenowo i jakościowo do produktów innych marek. będę wdzięczny za Wasze opinie
  24. a jak wobec tego mocować struktonit do komina wykonanego na zewnątrz z cegły silkatowej białej. możesz podać zwięzłą informację?
  25. pisząc o specjalistycznych firmach chcesz powiedzieć , że jest to na tyle trudna praca, że wymaga fachowców i kasy, czy też tylko tyle że nie każdy posiada taki sprzęt , a ten który posiada za prostą pracę bierze niezłą kasę? mam nadzieję, że nie namotałem z tym pytaniem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...