Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sacha

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    650
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez sacha

  1. Do mojej studzienki ściekowej, tej wiosny podłączyła się budująca sąsiadka i nic nie kładła na stole.
  2. Pewno nie ma znaczenia, bo w/g mnie to złe miejsce dla folii aluminiowej- ale może się mylę.
  3. Po co tyle kombinacji z tymi kantówkami pod podłoge, zamiast waty dać styropian i cienką wylewkę.
  4. A tak przy okazji - masz podłogówkę? Jeżeli tak, to czemu tam, gdzie będzie najcieplej (na wysokości rur ogrzewania) dałeś cieńszą termoizolację? Na to jest prosta rada - dylatujemy płytę podłogową od środka np. 5 cm styropianu od ścian zewnętrznych, zamiast tej taśmy dylatacyjnej.
  5. Jeśli nie kupisz to podaj namiary - jak blisko to ja to kupię.
  6. Zrobisz ja zechcesz i też będzie dobrze. Nornice swoje korytarze nie robią głębiej jak te 30 cm - \dotyczy terenu ziemi ornej\, W specyficznych warunkach suchych/ -bo takie lubi nornica/ głębiej.Grunt zamarza w zależności od wilgotności, struktury i strefy położenia. Co zwięzłe i mokre zamarza głębiej. Z pustaków będzie drożej - lany beton taniej. Wystarczy wykopać rowek na 20 cm szeroki , dać tą folię i wypełnić betonem.Jeśli słupki będą głębiej od reszty, to każdy słupek z 2 stron trzeba zdylatować aby mróz swobodnie mógł przemieszczać te odcinki.
  7. A nie lepiej od strony tej łąki wykonać płot z podmurówką na wys. tych 30 cm? Będzie również blokowało napływ wody a nie robić 2x. Podmurówka między słupkami na głębokości 30 cm w ziemi wystarczy a słupki ok 80 cm. Folia wydaje mi się zbyteczna jeśli to jest woda tylko z opadów.
  8. A nacisk gruntu to nie siła nacisku? A to że ta folia i tak przylega do izolacji o mniejszej powierzchni od foli to co robi się z tym "rozkładaniem siły nacisku"?
  9. Troszkę logiki.Kubełki na zewnątrz nie zmniejszają siły nacisku na izolację ,
  10. To prawda - zastrzały maksymalnie usztywniają konstrukcję i wzmacniają ją na siły boczne.Ale też trzeba by było pomyśleć o estetyce i dlatego należy to wykonać starą metodą ciesielską, a nie jakieś pseudo blaszki [kątowniki}.
  11. sacha

    Problem ze studnią

    A jest zawór zwrotny po pompie? Jeśli nie ma to jego zamontowanie pomoże. Gdyby był odpowiednio dobrany to i przed pompą by załatwił sprawę. bo niby jak woda mogła by się cofać - fizyka.
  12. A ja widzę że konflikt będzie - " jestem w pełni zadowolony z komfortu cieplnego, jaki mam teraz" - i to Ty jesteś tym hamulcowym Waszej wspólnoty mieszkaniowej.
  13. Witam. Oczekiwanie że w takim starym domu będzie w piwnicy ocieplenie pod posadzką to ........nie umie tego nazwać. Piwnica ma być zimna i wilgotna i tak została zrobiona. Przerabiać to na pomieszczenie mieszkalne to trzeba się zastanowić ile będzie to kosztować poza prawnymi aspektami. 1- tak 2- 3 cm to żadne ocieplenie. 3- jeśli mam doradzić, to latem pomieszczenie wykorzystać rekreacyjnie i nie będzie potrzebne ocieplenie i izolacja - Pozdrawiam
  14. Jeśli płot będzie wsparty na tej świeżej ziemi to należałoby dobrze te miejsca ubić.
  15. Bardzo łatwo to przeskoczyć zmieniając producenta. Widziałem zamontowane bez przykręcania do ściany i były bardzo stabilne.
  16. Przed budową nie warto podnosić bo narobisz sobie kłopotu /zrobisz piękne błocisko/. Dom odpowiednio wysoko posadowić i jak skończysz z wjazdem ciężkiego sprzętu to możesz podnosić.
  17. Nie wiem czy tu jest miejsce na dylemat. Projektant dobrze myśli jeśli ma to być domek energetyczny, Ty myślisz że utrzymasz posadzkę w powietrzu kładąc ją na ścianach bo masz mało nośne podłoże. Jeśli stanie się to czego się obawiasz, to posadzka miejscami się zapadnie, miejscami będzie podparta na ścianach - tak chcesz? Jak tak to rób tak jak proponuje wykonawca. A nie lepiej jak cała posadzka równo się obniży?
  18. TAK.Wkopać co trzeba łącznie z rurą do przyszłego domu aby już więcej w tej szopie nie kopać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...