Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nk

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    547
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez nk

  1. Mamy podobny - polecam z tym jednym zastrzeżeniem (dla niektórych kluczowym), że po rozlaniu herbaty, kawy lub czegoś barwiącego najlepiej od razu zetrzeć, gdyż potem trudno te przebarwienia usunąć. Herbatę parzymy na tacce i ogólnie nie ma problemu. A jasny, kremowy blat wygląda naprawdę elegancko i nie tak ponuro jak te wszystkie najmodniejsze czarności (będzie lincz?).
  2. moniss, wygląd tych okien i sposób osadzenia jest genialny! Super, podglądam i kibicuje!
  3. Zawsze możesz dać aluminiowe, robione na miejscu na wymaganą długość.
  4. Niewiele widać na tym zdjęciu. Możesz zrobić zdjęcie z większego dystansu i zdrowszych liści? Ma czarne kulki - owoce przypominające czarny bez? A może czarne malutkie szyszeczki, bo kształt liści jeśli dobrze widzę, przypomina raczej olchę.
  5. Mogę polecić polskiego producenta PPC (Polskie Pompy Ciepła), który podobny zestaw razem z pionowymi sondami może Ci zaoferować za mniej niż 2/3 tej kwoty. Pompa może bez kolorowego panelu led (żart), ale dla mnie najważniejsze, że składana u nas i że to PRODUCENT (a zarazem twórca) ją dobierał i montował. Cały czas mamy z Nim bardzo dobry kontakt. Polecam.
  6. Tak, płotki mogą rozwiązać sprawę. Ja zainstalowałem płotki w miejscach, gdzie spadający śnieg mógłby spowodować zniszczenia. Nie jest to najwyższy poziom estetyki, wręcz estetycznie mnie drażni, ale spełnia swoją funkcję.
  7. Ciągłość izolacji i szczelność to zasady budownictwa niskoenergetycznego. Przed wyborem różnych rozwiązań staje każdy inwestor i decyduje na podstawie gotowych kanonów, zasłyszanych informacji lub z kalkulatorem z ręku. Do tego dochodzą realne możliwości wykonania przez lokalną ekipę. Staram się tu dzielić doświadczeniami i wspierać. Dlatego mimo, że ogólnie zgadzam się z Twoją uwagą, to chyba nie na miejscu jest wytykanie jej po montażu i wykonaniu elewacji.
  8. nk

    Pochwalcie się swoimi kuchniami

    Mamy dylemat jak najlepiej zestawić 3 kolory heksagonów na ścianie kuchni nad płytą. Heksagony będą w tym fragmencie, gdzie są naniesione wymiary. Na prawo od płyty we wnęce będzie jeszcze lodówka wolnostojąca, a nad płytą będzie okap szer. 90 cm. Okap ten jest też zaznaczony na heksagonach tą szarą listwą. No więc sprawa jest taka. Pozornie to losowe ułożenie (aranżacja 1) jest najciekawsze, ale boimy się trochę, że wniesie taki chaos do naszej kuchni, która ogólnie ma spokojny charakter. Z drugiej strony te kolejne aranżacje są mało ciekawe. Czy może macie inne pomysły? Najlepiej do samego blatu pasują te beżowe płytki, natomiast kumulacja tej czekolady jest jakoś przytłaczająca. Będziemy wdzięczni za pomoc!
  9. Otóż to, nawet i z odwiertami zmieścisz się do 40-50k, ale za 70 tyś też znajdziesz, zwłaszcza jeśli sie uwierzy reklamom. W dodatku prąd można sobie wytwarzać samemu, choć trzeba przyznać, że to kolejna inwestycja.
  10. Zakładam, że komin będzie izolowany, więc tej mocy grzewczej będzie niewiele. Ale pomyśl ile czasu palisz w kominku i liczysz na tę ewentualną moc grzewczą, a ile czasu nie palisz i wtedy komin "zabiera" ciepło z domu....
  11. Rozumiem. Tak czy inaczej czekamy na zdjęcia!
  12. Widzę, że dołączasz do awangardy kominów zewnętrznych. Ot, parę zdjęć dla zachęty. Ten szary budynek, to jedna z moich kominowych inspiracji w okolicy. Natomiast, ta jasna elewacja, to nasz komin do kominka akumulacyjnego - MK Żary model Zen. (Forumowy) Wykonawca naszego kominka (temperatura dymu ma nie być specjalnie wysoka po akumulacji) zasugerował, aby wyczystka była na wysokości trójnika. Praktycznie tylko Zen tak ma. Nie jest jeszcze uruchomiony, więc nie powiem Ci jak się sprawdza. Weź pod uwagę odgrom do komina, bo to jednak kawał stali, który potencjalnie może zakrzywiać pole elektryczne. Na tych zdjęciach widać, że ta konsola dość niebezpiecznie wystaje. Na szczęście nasz sprytny blacharz je przygiął tak, że obecnie nie ma już tych ostrych brzegów. Czekam na Twoje zdjęcia! Stalowy komin, to fajna przygoda, choć niektórzy pytają - a jak będziesz go czyścił, jak się zachowa na wietrze, czy nie zmatowieje, czy go nie ukradną?....
  13. Formalnie te dwie instalacje nie powinny być spięte, nawet zaworem, który ma dobre intencje nie mieszania tych dwóch strumieni. Wodociągi będą za pewne wymagała od ciebie "pustki" między strumieniami. Dlatego gotowe systemy dopuszczają wodę wodociągową do zbiornika deszczówki w razie braku tej drugiej.
  14. Przez zimię nie mieszkaliśmy jeszcze, więc zużycie było minimalne. Dzieci wiecznie malutkie nie są, więc może chociaż ta funkcja rekreacyjna kominka da trochę satysfakcji.
  15. Dlaczego byś nie zrobił, liczyłeś na korzyści energetyczne z palenia w kominku? Fajnie zużycie energi na PC. Oby tak dalej!
  16. Upps, przepraszam, ale akurat dzieci skakały mi po głowie. Powinno być: ... damy jakieś gumowe ... Pozdrawiam, NK
  17. O, dziękuję za Wasze pomysły. Nałożymy na część tego drutu peszel, a nieco wyżej wejścia w mur tamy jakieś gomowe kółko. Dory pomysł, dzięki!
  18. Witam, po paru miesiącach od wykonania elewacji (tynko silikonowo-silikatowy) pojawiły się zacieki w miejscu gdzie odrom wchodzi pod tynk. Widać, że woda spływa drutem zbierając metaliczne cząstki z powierzchni i niestety to osadza się na tynku. Macie jakiś pomysł jak, w miarę mało inwazyjnie zmodyfikować o miejsce, aby ten zaciek się już nie pojawiał? Mam pomysł pomalowania tego drutu farbą na powierzchnie cynkowane (polecacie jakąś konkretną?), lub nałożenie na drut peszla/węża PCV w miarę szczelnie tak, aby woda nie spływała po powierzchni drutu. Może są jakieś lepsze, sprawdzone rozwiązania?
  19. Dziękuję Wam za opinię. Mnie też się ten okap nie podoba, dlatego wybierzemy raczej poziomy szer. 90 cm (płyta 80 cm). Obecnie rozważam taki jak w załączniku. Może jakieś inne sugestie? Dziękuję Paniom za opinie i pomysły. Musimy to z LP (Lepszą Połową) przedyskutować. Opinie Wasze są dla nas ważne. Wspominałem o winie? Robimy go trochę każdego roku. Z wdzięczności zapraszmy na kieliszek, a jeśli nie to proszę na pw o adres - wyślę butelkę.
  20. Elfir masz rację, nawet 100%. Świeży kuraczak wymaga umycia po wyjęciu z lodówki. Lubię też przyżądzać ryby i tu sprawa wygląda podobnie. Jest daleko do zlewu. Ale tego już nie zmienimy. Mogę pocieszyć się tym, że najczęstszą droga jaką pokonuję jest lodówka - blat roboczy. Może wynika to ze stylu życia lub z częstego odmrażania półproduktów. Mamy też spory ogród, więc wiele warzyw i owoców trzymamy nie w lodówce tylko na blacie, w specjalnym koszu, itd. Jeśli chodzi o fragment blatu na lewo od zlewu to pytanie jest nie czy go mieć czy nie mieć, bo tu wybór jest oczywisty, ale czy mieć ten fragment po lewej od zlewu i mieć mniej blatu po prawej i zmywarkę po lewej czy też jednak dosunąć zlew do piekarnika i mieć dzięki temu więcej blatu w jednym kawałku po prawej, a dodatkowo zmywarkę też po prawej. To są cały czas kompromisy, ale mogą być one lepsze i gorsze. Dlatego proszę o poradę. Kuchnia jest mała, faktycznie i tak te odległości są niewielkie, choć "pod ręką" (jak piekarnik od zlewu) a 5 kroków dalej, to jest pewna różnica. Będziemy musieli ją polubić. Pestko Elfir wstawiła właściwe rzuty, z co bardzo dziękuję!
  21. Ach, tak czułem, że mogę na Panie liczyć. Masz Elfir tyle energii, że całą kuchnię jesteś w stanie postawić do góry nogami i podnieść ją na wyższy poziom. Niestety ograniczają nas media, które nie tylko są już dawno w ścianie, ale nie ma mozliwości ich przeniesienia, bo podłoga jest już wykończona. Płytyę lub zlew na półwyspie, mimo nowoczesnego wyglądu i całkiem obiecującego rozwiązania już wcześniej odrzuciliśmy (niestety). Tak więc pozostaje nam już naprawdę niewielki manewr.
  22. Nie ma w mojej leworęczności żadnej mojej zasługi. Przpraszam, bo widzę, że odebrałaś to zbyt ambicjonalnie. Pisząc o defekcie miałem na myśli wyłącznie wzgląd genetyczny. Tak to się w tej dziedzinie określa. Jako praworęczna na pewno jesteś Wspaniałą Kobietą. Ja w kuchni (jako facet) spedzam dużo czasu a konsumpcja jest tylko ułamikem tego czasu, dlatego szukam rozwiązania które mnie, mojej Lepszej Połowie i mojej Najlepszej Teściowej będą możliwie wygodne.
  23. Dopiero będąc leworęcznym widzi się ile przedmiotów użytku codzinnego jest stworzonych dla (nazwijmy to zaprojektowanych pod energonomię) praworęcznych. Z drugiej strony udowodniono, że to praworęczność, czyli >75% ludzkości jest defektem, gdyż leworęczny jest zazwyczaj oburęczny. Reasunując, ma to pewne znaczenie. Skoro nie widzisz problemu, to być może jesteś tak naprawdę leworęczna, która została wychowana jako praworęczna. Tym lepiej dla Ciebie! Pesteczko Dziękuję, przygotuję rzut kuchni. Mam projekt pomieszczenia bez mebli, muszę dorysować planowane mebelki.
  24. O, dziękuję, Drogie Panie! Wg tego projektu zmywarka jest między zlewem a słupkiem-piekarnikiem. Gdybyśmy przenieśli zlew na lewo, tuż obok pikarnika, to zmywarka znalazłaby się po prawej od zlewu, czyli dla praworęcznego bardziej ergonomicznie - przepłukać garnek w zlewie i odstawić do zmywarki prawą ręką.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...