Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jajmar

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10 451
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    23

Zawartość dodana przez jajmar

  1. Od końca aluminium jest "wytrzymalsze" to prawda. Firmy produkujące stolarke maja tabelki z których odczytauja jaki mogą zrobić skrzydła , skoro wychodzi ze 230 to za dużo to nawet jak ktos to zrobi nie bedzie pewnie gwarnacji. Są różne systemy, profile może ktoś ma na tyle sztywny profil pcv.
  2. gruntowanie ma za zadanie wyrównać chłonnośc podłoża, wzmocnić i poprawić przyczeność. A po co na biało chcesz to pomalować? Jak farba którą zminiasz jest świerza to odrazu mozesz kolor jak jest na ścianie kilka lata ja bym grunował i jechał nowym kolorem.
  3. Przed czym chcesz ten strop zabezpieczyć, bo zima to takie ogólne stwierdzenie i jaki dokladnie to strop?
  4. Zbrojenie robi sie naczęśćiej pod ściana, 40cm spory wymiar, 20cm w 40cm ławie dośc maly wymiar. 5 pre raczej sensu nie ma
  5. Blachodachówka jako taka nie wymaga wentylacji. Ale o co pytasz ciężko zgadnąc. Może jakis opis dachu ?
  6. Ta kostka nie wygląda na "ulożoną"a jakby ja ktoś porozrzucała bez ładu. Patrzac na fotki aż nogi bola od potykania sie. Kostki granitowe wciska/wbija sie w podsypke cementowo piaskową. Fugi można uzupełnić jak pisze Mareks77.
  7. ja nie rozumiem po co w to wnikasz. Projektnt dostal mapę z naniesionym poziomem terenu i ide o zaklad że nie ma pojęcia w jakim to jest układzie. Podał względem otrzymanej mapy projektowane zero. Geodeta który tyczy (często ten sam który sporządził mape) wie jak wyznaczyć wg tej mapy zero. Mam wrażenie że szukasz dziury w calym
  8. Przecież na każdym projekcie poza poziomem zero podane sa inne koty wykościowe i łatwo odnieśc zero do otoczenia. Jeżeli wg pozwolenia zero jest wyniesione poza teren np 45cm to idzie to sobie policzyć i właściwie rozmierzyć. Nie kapuje jak niby zmiana powoduj jakieś straty jak to określiles. Jeżeli geodeta tyczy wg nowego ukladu może przeliczyć "stary" projekt. i uwzględnic róznice 16-18cm
  9. ja bym zaczął od wykoanania szprycu cementowego. Cement + piasek
  10. Jakiej wojny? Różne materiały różne zastsowanie. Chcesz wojny jedż na wschód.
  11. Co to za pytanie? Ja pytam po co kable w podlodze a nie dlaczego w korytkach. Czytanie ze zrozumieniem to trudna sztuka.
  12. Myślę że jak nie pójdziesz jakos mega po taniości to każda rynna wytrzyma dlugie lata. Mam u siebie ponad 20 lat nic sie nie odbarwiło, albo nie zauważyłem.
  13. A czemu w styropianie kable? Robisz gniazda w podłodze?
  14. Ja nie wiem w czym problem. Ile masz tych nierówności 3-5mm? Przecież to jak nałożysz klej na wełnę to zniknie. Jak nie potrafisz nakleić wełny jak dasz radę płyty g-k?
  15. Moża trzeba od razu napisać że chcesz wywaić dzióre na poł ściany. Ale nadal nie podajesz wymiarów. Jak dziura duża to potrzbne nadproże. Przestrzeń obok rury zamuruj cegła pełną na zaprawie cementowej.
  16. Ruru z reguły są okrągle, więc otwór bardziej okrągly pasuje. Fi 110-150 nie oslabisz ściany za bardzo.
  17. Zgaduję że te belki to podaliny, pod nimi powinna być paroizolacja skoro je chcesz zamknąć. Szczególnie nad pomieszczeniami mokrymi tj łazienki kuchnie.
  18. Aco to ma na celu?
  19. Ekipa nie jest od doboru materialu izloacyjnego od tego są projektanci. Ekipa może doradzić np klej. Ja bym się zaciemnieniem pomieszczeń nie matwił
  20. 1.Zbrojenie podłużen ma za zadanie przeniesienie napreżen w przypadku gdy grunt mjejscowo ma gorszy paramtr, lub został "przekopany" wykop. To zbrojenie pelni rownież funkcje spajania całości aby sie to nie 'rozjechało'. Zalecania wynikaja z normy do żelbetu, kiedys PN teraz Eurokod 2. NIe bedę strzelał tych % ale w przypadku ław pamietam to ze szkoły należało używac określenie konstrukcja betonowa. Do tego oznaczenie w poradnich majstra było tylko linia przerywana. 3. Skrót myślowy, może nie jest niższa niż 30-40cm ale jak wystaje poza ściane np 60-70cm to powstaje coś co wymga zbrojenia.
  21. PO wewnętrznej stronie masz wodę? Żadne środki uszczelnienie całości
  22. Bądźmy precyzyjni tego zbrojenie się nie projektuje tzn nie liczy się. To jest zbrojenie konstrukcyjne - wynika z zaleceń. Ława z 4 prętami w nazwwnistwie jest nadal betonowa. Nazywanie jej żelbetoem jest nadużyciem. Za maly % stali w stosunku do betonu by forlanie byl to żelbet. Ławy żelbetowe są zbrojone głownie prostopadle do osi, są niższe i szersze.
  23. Dokladnie o takim czymś pomyslalem.
  24. Kotwy stalowe. Ja bym szukał czegoś takiego żeby blacha weszła w środek slupa i wtedy skecić śruba. Oczywiście do betonu kawalek pręta zatopiony w betonie. Wg mnie kotwy takie widoczne będa psuly wygląd.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...