Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JACUŚ1719504074

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    457
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez JACUŚ1719504074

  1. Tu masz schemat, maze Ci się przyda
  2. To pierwszy mój sezon po przejściu z ekogroszku na gaz. Zużycie za grudzień to 217m3 dom- 186m2, temp ustawiona 23 stopnie. Jeżeli chodzi o sterowanie pompy cyrkulacyjnej, to na rurze ciepłej wody zamontowany mam czujnik przepływu cieczy, który po wykryciu przepływu ma załączyć pompę. Niestety jeszcze nie wiem jak takie rozwiązanie będzie sprawdzać się w praktyce, gdyż nie miałem do tej pory czasu aby spiąć to do kupy.
  3. Jeżeli z uporem maniaka oszczędzałeś całe życie to tak naprawdę nie żyłeś, Mogę Ci tylko współczuć. Na tym kończę, bo temat wątku jest inny. Pozdrawiam
  4. Gawel muszę Cię zmartwić, jetem wolny od wszelakich używek. I z uporem maniaka nie próbuje oszczędzać na wszystkim co się da, lepiej się skoncentrować na zarabianiu.
  5. Śmieszą mnie wypowiedzi typu : zużycie gazu do 1200m3 jest dla mnie akceptowalne ale już 1300 to dramat. Często osoby wypowiadające się w ten sposób, wydają więcej na używki typu : papierosy i alkohol. Druga sprawa to kupno nowego samochodu którego utrzymanie kosztuje więcej niż ogrzewanie domu.Czasami myślę że gdyby wprowadzono opłaty od zużycia tlenu, to niektóre osoby brały by co drugi oddech
  6. Trudno mi powiedzieć jakiej mocy, są trzy sypialnie bez grzejników korytarz otwarty na salon zaneksem
  7. Parter trzy ściany "zewnętrzne"
  8. Stos, przez ostatnich 5 lat, miałem okazję wykonywać instalacje elektryczne zarówno w nowych jak i starych budynkach. W nowych zawsze było tak jak pisałem wyżej. W telefonie znalazłem dwa zdjęcia. Od przeszło dwóch lat mieszkam w mieszkaniu w bloku wykonanym w tej technologi, mieszkanie ma około 75 m, na przedpokoju jest jeden tradycyjny grzejnik, w łazience ogrzewanie elektryczne podłogowe i to wszystko.
  9. Stos, w Norwegii w nowych domach po ociepleniu między słupami jest folia następnie ruszt poprzeczny zazwyczaj 5 cm gdzie prowadzone są instalacje, następnie ruszt zostaje wypełniony izolacją a na to gips lub deska. A jeszcze jedno od zewnątrz zamiast foli para przepuszczalnej specjalną płytę gipsowa, łączenia płyt od zewnątrz klei się bardzo mocną taśmą. https://norgips.no/referanseprosjekter/quality-hotel-river-station
  10. A może zwykła kostka i po bólu.
  11. Na YouTube chłopak prowadzi kanał " Dom 70 m2 za około 25 tys" ogólnie bardzo słaby, ale zaciekawiła mnie jedna rzecz która może Ci się przydać. Wybudował dom na zgłoszenie 35 m2 po obrysie ale bez ocieplenia, a następnie złożył pismo w odpowiednim urzędzie o zezwolenie na ocieplenie tego budynku. Urząd przychylnie rozpatrzył jego wniosek, przez co chłopak zyskał na powierzchni domku. Myślę że przy takich wymiarach domu warto walczyć o każdy centymetr.
  12. Pomyśl nad zmianą grubości betonu komórkowego na 18, i dołóż w to miejsce ocieplenia.
  13. Do konstrukcji ścian zewnętrznych rozejrzyj się za drewnem z wklejonym styrodurem. Zdjęcia zrobione na budowie w Norwegii.
  14. Zgadzam się z bettyk.
  15. Witam. Ciekawa alternatywa dla osób które w "ostatniej" chwili zapragnęły ogrzewania elektrycznego. Folia Devi 60 Watt na metr kwadratowy.
  16. Cytat: Czy kompozyt drewniany ma jakieś wady? Kompozyt drewniany, jak każdy inny produkt, charakteryzuje się szeregiem zalet, ale nie jest też pozbawiony wad. Jeśli taras zlokalizowany jest od strony południowej i planujemy ułożyć na nim deski kompozytowe, trzeba też pomyśleć o zadaszeniu. Materiał ten bardzo nagrzewa się bowiem od słońca, co uniemożliwia poruszanie się po nim na boso. Inne wady to: nieznaczne blaknięcie koloru, powstawanie zacieków po deszczu oraz brak odporności na działanie np. gorącego tłuszczu. Ostatnia z wymienionych wad wiąże się zatem z koniecznością zachowania ostrożności podczas grillowania na tarasie. Dla niektórych wadą kompozytu jest też koszt jego zakupu. Cena 1 m² całego sytemu, czyli razem z legarami, wkrętami, łącznikami, itp. waha się pomiędzy 250 – 400 zł (w zależności od producenta). Nie jest to mało, ale też porównywalnie w stosunku do tego, ile kosztują deski tarasowe z naturalnego drewna. reklama
  17. Ok dzięki, a co z rowkami? Zastanawiałem się nad jakąś "szczotką" zakładaną na szlifierkę.
  18. Fotohobby, czm zlifujesz swój taras? Mam tras 4 letni z modrzewia i planuje troszkę go odświeżyć.
  19. Witam W Norwegii można spotkać masę dachów tego typu, na niektórych rosną nawet choinki. W okresie letnim, wyglądaj ciekawiej.
  20. A ja mam siatkę do elewacji, zakopaną na 10 cm i jest ok.
  21. Witam, znajomy tez kład klej bez tynków, tyle ze wtapiał siatkę. Mieszka już z 4 lata, zero pęknięć.
  22. Ares, o to właśnie chodzi, ale do niektórych te proste argumenty nie trafiają. Bo musi być ekonomicznie.
  23. muchenz, od dwóch lat rotacyjnie mieszkam w mieszkaniu 60m2 grzanym tylko prądem, uwierz mi że "czystym prądem" ogrzejesz.
  24. Te "domki" to nie letniskowe, tylko normalne domy całoroczne.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...