Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Najtmara

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    29
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Najtmara

  1. Zostały mi z ocieplenia: wełna Fasrock LL lamelowa grubość 15 cm w ilości 8 paczek (7,68 m2) i 20 worków zaprawy klejowej do przyklejania wełny Fast Normal W (system Rockwool) oraz styropian elewacyjny 15 cm 4 paczki. Wełnę oddam za 20 zł/m2, klej za 10 zł/worek 25 kg, a styropian oddam za darmo. Odbiór Poznań-Starołęka. Kontakt tel. 604566648. STYROPIAN I WEŁNA NIEAKTUALNE.
  2. To prawda, nic nie jest proste na budowie. Nieraz trzeba podjąć trudną decyzję, bez pewności, czy jest ona najlepsza w danym wypadku. Ale na szczęście jest to forum, gdzie można się poradzić i uzyskać opinie ludzi bardziej doświadczonych w temacie. Wasze rady i opinie naprawdę mi pomogły. Rozmawiałam dzisiaj z wykonawcą wylewek i z instalatorem. Ustaliliśmy, że w przyszłym tygodniu, jesli pogoda pozwoli, wylewkarze skują całą wylewkę w kuchni i w pokoju gdzie są błędy. Po kilku dniach wejdzie instalator i sprawdzi podłogówkę w kuchni, a potem wejdą wylewkarze z nową wylewką. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze . Aha, wylewkę przykryjemy folią. Odbioru dokona oczywiście kierbud. I spiszemy protokół naprawy wylewek. Uff, to chyba wszystko.
  3. Byłam dziś na budowie i jeszcze raz przyjrzałam się tej wylewce. Jest twarda, o wierceniu łyżeczką nie ma mowy. Chociaż moim zdaniem zatarta jest zbyt gładko, chyba powinna być zatarta "na ostro"? Piasek z tych dziur jest mieszanką takiego biało-szarego drobnego piaseczku i maleńkich kamyczków. Po dotknięciu, zostawia biały ślad.
  4. Tylko, że wykonawca nie chce uzupełniać tych kawałków. Twierdzi, że będzie pękało na łączeniach i on nie weźmie za to odpowiedzialności, bo kafelki mogą odpadać. I pewnie nikt mi nie da gwarancji, że tak się nie stanie. Albo przepisu, jak to zrobić, żeby nie pękało.
  5. Kierbud powiedział, że jakby robił dla siebie, to wybrałby piasek i luźne kawałki a potem uzupełnił. Ale skoro wykonawca sam proponuje mi wymianę wylewek w całych pomieszczeniach i płaci za ew. zniszczenia, to korzystać.
  6. Poza tymi "piaszczystymi" miejscami wylewka jest na tyle twarda, że jak ją podważyć od dołu, odłupuje się kawałkami. Czy jest dość twarda pod drewno, nie wiem. Zdjęcia robiliśmy, ale tam widać tylko, że w jednym miejscu jest kupka piasku, a poza tym gładka podłoga. Postaram się jutro wkleić. Wylewki sprawdzaliśmy z kierbudem i wykonawcą sposobem walenia i wiercenia kamieniem. Czasem kawałek się odłupał, ale pod spodem był beton. Tylko w tych dwóch miejscach trafiliśmy na piasek.
  7. A czy jest możliwe, że uszkodzenie będzie tak małe, że nie będzie ani fontanny ani wskazań manometru, a po jakimś czasie pod wpływem eksploatacji ogrzewania (cieplej-zimniej) uszkodzenie się powiększy i będę miała wodę w styropianie, a nie w rurkach?
  8. Sorki, nie widziałam ani swojej odpowiedzi ani następnych postów. Więc do rzeczy: Podłogówka jest napełniona i działa, więc instalator musi być wtedy na budowie i sprawdzić manometrem, czy nie uszkodzili rurek. Mam nadzieję, że za jego wizytę też wylewkarz zapłaci. Pozdrawiam i dzięki za pomoc w podjęciu decyzji
  9. Dzięki za odpowiedź. Wiem, że to wina wykonawcy i wykonawca sam zaproponował skuwanie i kładzenie od nowa posadzki w obu pomieszczeniach. To ja po prostu się boję, że przy tym więcej zniszczą niż naprawią, a podłogówka droga sprawa i nie chcę potem biegać za nimi z rachunkiem. Ale skoro nie da się uniknąć kucia, to trudno, niech skuwają. To chyba by miusieli również zapłacić za nadzór instalatora przy tej robocie i sprawdzenie potem podłogówki manometrem?
  10. Mam problem z wylewkami: robione w zeszłym roku, 7 cm z miksokreta. W dwóch pomieszczeniach kawałki wylewek okazały się piaszczystą plaża pod cienką skorupką. Wykonawca twierdzi, że w tych miejscach maszyna nie domieszała cementu. Powiedział, ze trzeba skuć całość posadzki w obu pomieszczeniach, do dylatacji w progach, i wylać na nowo. A ja się boję tego skuwania - jedno z tych pomieszczeń to kuchnia z podłogówką, którą łatwo uszkodzić. Wolałabym wybrać ten piasek i uzupełnić wylewkę w tych miejscach. To jest ok. 3 mkw w kuchni i ok 1 mkw w pokoju. W kuchni mają być kafle a w pokoju dechy klejone. No i teraz pytanie: czy można uzupełnić wylewkę tylko w tych miejscach i jak to zrobić żeby niepękało na łączeniach? A może lepiej jednak wszystko skuwać i modlić się żeby nie uszkodzić podłogówki? Liczę na mądrą radę, bo za chwilę mnie do Tworek wywiozą.
  11. Dzięki, Jareko, za odpowiedź. Od zewnątrz muru (poroton) mamy 10 cm styroduru, który leci od fundamentów przez cokół, oddylatowuje (ale słowo!) dom od tarasu, który już mamy wylany na fundamentach. Czy ten styrodur wystarczy? Podmurowanie to pomysł z salonu J. Dodatkowy profil 400 zeta, ale może warto. A tych zdjęć termo.. poszukam, dzięki.
  12. W jednym z punktów dealerskich, na moje pytanie: jak proponują poprawnie zamontować okno balkonowe, jeżeli na podłodze brak styropianu i wylewki (podłoga w tej chwili o 22 cm niżej niż poziom docelowy) zaproponowano, abyśmy podmurowali otwór np. bloczkami betonu komórkowego do poziomu listwy podparapetowej tzn. kilka cm niżej niż podłoga na gotowo. Twierdzą, że okno zamontują na listwie parapetowej postawionej na tych bloczkach komórkowych. Okno balkonowe (tarasowe) 180x230 dwuskrzydłowe, z ruchomym słupkiem. Ściany 2W. Co o tym sądzicie? Czy zaproponowany montaż będzie prawidłowy? Czy może upierać się przy dodatkowym profilu od dołu okna?
  13. Trzymam kciuki, żeby Filutek znalazł szybko dobry dom. Może jeszcze spróbować ogłoszenie w G.Wyborczej, ja umieszczałam za darmo. Niestety mam tylko tel. poznański.
  14. Łał, ale mi się podobają te pomysły na ogród. Też bym chciała projekt a może nawet jakąś pomoc w realizacji. Działkę mamy w Poznaniu, 751 m2. Dom na razie nawet nie w stanie surowym, dach "się robi", nie ma ogrodzenia. Różnica poziomu terenu ok. 2 m, rów melioracyjny w rogu działki, gleba to gytia, namuły rzeczne, odczyn zasadowy. Projekt miałby uwzględniać ukształtowanie terenu, potrzebne skarpy, tarasy, murki oporowe ... Boszszsz, ja nawet nie wiem, jaki taras. Charakter ogrodu chcielibyśmy taki bardziej swobodny, angielsko-polski, czy cuś. Po doświadczeniach znajomych nie mogliśmy zdecydować się na projektanta, ale Elfir to jest to.
  15. Zamówiłam Koramic, bo dekarze, którzy wyceniali mi dach twierdzą, że Roben krzywy i przez to nie daje takiej szczelności pokrycia jak Koramic. Czy to prawda? Być może. Z drugiej strony twierdzili, że najwięcej ludzi kryje Robenem.
  16. U mnie dopiero wylali wieńce, ale po przeczytaniu tego wątku już planuję zabezpieczenia: 2 czujki dymowe optyczne (parter i poddasze), czujka tlenku węgla, 2 gaśnice ABC (patrer i poddasze), 2 latarki. Może jakaś czujka w garażu, co prawda tam nie będzie kotłowni tylko w domu (piec na gaz ziemny kondensat), ale za garażem w pomieszczeniu gospodarczym będzie chyba stał agregat prądotwórczy no i paliwo, więc jakieś zabezpieczenie pewno się przyda. Dobrze, że mam kotkę; z powyżej przytoczonych opowiadań wynika że jeśli zwierzak "dziwnie się zachowuje", to należy sprawdzić, czy gdzieś w domu nie wybuchł pożar. Taaa... zwierzaki to naprawdę świetne czujki.
  17. Właśnie dlatego tutaj się konsultujemy, żeby poznać opinie innych budujących i dobrze wybrać, nie dając się naciągaczom.
  18. W prospektach wszystkie dachówki wyglądają ślicznie, ale żeby się przekonać, jak dachówka naprawdę wygląda, radzę obejrzeć ją w realu. Oglądałam dzisiaj w hurtowni dachówki Braas-a i tylko niektóre modele były dla mnie akceptowalne.
  19. Czy nikt nie kładł Koramica z Kunic? Ja mam w projekcie dachówkę Marsykę z Koramica i taką chciałam położyć, ale w hurtowni namawiają mnie na Rapido Creatona w promocji w tej samej cenie. Nie wiem, co wybrać, bo Rapido jest wielkoformatowa i produkowana na Węgrzech. Dach mam dwuspadowy, dwie lukarny, pow. 186 m2. Czy taka wielka dachówka będzie ładnie wyglądać? A jaka jest jakość Koramica? Która lepsza? Osiełkowi w żłoby dano...
  20. Witam jeszcze w starym roku, i zgłaszam akces do Grupy. Budujemy w Poznaniu na Starołęce dom pod bukami 4G z pracowni Archon http://www.archon.pl/projekt_domu/dom_pod_bukami_4_g/m45dade9419d7e Fundamenty już mamy, teraz trzeba rozprowadzić kanalizę pod chudziakiem. W Nowym Roku życzę wszystkim budującym wiele szczęścia i pomyślności w realizacji zamierzeń budowlanych i życiowych. Pozdrawiam serdecznie
  21. Witam jeszcze w starym roku, i zgłaszam akces do Grupy. Budujemy w Poznaniu na Starołęce dom pod bukami 4G z pracowni Archon http://www.archon.pl/projekt_domu/dom_pod_bukami_4_g/m45dade9419d7e Fundamenty już mamy, teraz trzeba rozprowadzić kanalizę pod chudziakiem. W Nowym Roku życzę wszystkim budującym wiele szczęścia i pomyślności w realizacji zamierzeń budowlanych i życiowych. Pozdrawiam serdecznie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...