Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dragon2004

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez dragon2004

  1. Zmiana ustawy o ochronie gruntów nie zmienia ich klasy a jedynie " pozbawia je ochrony" przed szybkim przekształceniem ich w działki budowlane w MPZT, a więc zgodnie z twoim zdaniem aglig nie ma się czego obawiać. Jedna sprawa: dzięki braku uzgodnień w ministerstwie i województwie może MPZT będą szybciej zmieniane lub uchwalane przez gminy . Zawsze to jakiś plus. ..... a jak jest z ziemią IV kasy poza granicami miast???
  2. Nie wiem jak jest z wysokością płotu , czy nie ma czasem ograniczenia do 2 m, a powyżej potrzebne jest już pozwolenie???
  3. Trociu ma racje, jak postawi 4 m od granicy, to nic mu nie zrobisz, bo wszystko będzie grało, no oprócz widoku z twoich okien
  4. Powinieneś złożyć wniosek o wydanie Warunków Zagospodarowania Terenu. Gmina Ci odpisze, że jest w trakcie spożądzania planu, ale po 12 miesiącach, jeżeli nie uchwalą planu, to muszą wydać Ci takie warunki ( Art. 62. Ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym). Inna sprawa co w nich napiszą. W każdym razie WZT pisze urbanista i może nie być tak źle.
  5. Prawdziwym i najlepszym rozwiązaniem byłoby zapisanie w ustawie o obąwiązku stworzenia MPZT w gminie np do 2010 r i późniejsze obowiązkowe jego aktualizowanie np co 2 lata. Skończył by się okres grania na nosie inwestorowi przez urzędnika rodem z tamtej epoki i czekanie na MPZT od 2003 roku do nie wiem jeszcze kiedy bo gmina twierdzi, że nie ma pieniędzy ( to jakaś paranoja, mogą przecież skorzystać np z renty planistycznej) ..... :evil:
  6. Moim zdaniem, aby uzyskać pozwolenie na budowę, trzeba mieć wypis z MPZT o przeznaczeniu gruntu pod zabudowę lub decyzję o warunkach zabudowy jeżeli nie ma MPZT. Zapis o " odrolnieniu ziemi" znajduje się w ustawie o ochronie gruntów rolnych i leśnych a decyzja o warunkach zabudowy i MPZT opierają się na ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, więc: 1. Gminy mają ułatwioną procedurę podczas uchwalania MPZT , ale i tak muszą go zmienić ( to trwa dłuuuugo, albo wcale nie przystępują do uchwalania MPZT) 2. Jeżeli nie ma MPZT to może trochę łatwiej uzyskać decyzje o WZT jak mówi aglig Moje zdanie jest takie : Jeżeli gminy nie będą chciały w miarę szybko uchwalać lub zmieniać MPZT to cała ta nowelizacja jest nic nie warta. Jeżeli chodzi o podatek, to będzie on płacony dalej od ziemi rolnej dopóki nie nastąpi zmiana w MPZT. Sens tej zmiany jest taki, że grunty te nie są automatycznie przekształcane jako budowlane, a jedynie pozbawiono ich ochrony jako grunty rolne, czyli i tak wszystko w rękach naszych "wielce szanownych urzędników, którzy pracują dla dobra obywatela" ( tffu) Poprawcie mnie jeżeli się mylę
  7. adamos10 W twoim przypadku powinieneś złożyć wniosek o wydanie Warunków Zagospodarowania Terenu. Gmina Ci odpisze, że jest w trakcie spożądzania planu, ale po 12 miesiącach, jeżeli nie uchwalą planu, to muszą wydać Ci takie warunki ( Art. 62. Ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym). Inna sprawa co w nich napiszą. W każdym razie WZT pisze urbanista i może nie być tak źle. Natomiast co się tyczy ziemi rolnej to sam z chęcią poznam " wykładnie tych przepisów" jaką maja obecni tu formułowicze....
  8. Jeżeli rura wychodząca z kominka jest cieńsza niż ta w zasobniku, to wstaw taką, jaka wychodzi z kominka. Poza tym i tak na pewno dasz pompę obiegową i wtedy nie musisz stosować aż tak dużych przekrojów.
  9. Witam Od kilku dni próbuję znaleźć rozwiązanie dręczącego mnie problemu. Znalazłem ładny kawałek ziemi znajdujący się w bliskiej odległości od miasta i chciałbym tam postawić domek jednorodzinny. Jest to ziemia rolna w rejestrze gruntów opisana jako ŁIV i N . Dogadałem się z gospodarzem i istnieje możliwość wydzielenia z nej działki ok. 30arów. I teraz zaczynają się schody tj. gmina nie ma aktualnego PZT ani nie planuje w najbliższej przyszłości tworzenie takiego planu. Nie posiada również studium uwarunkowań. Moje pytanie jest takie : Jaka jest najszybsza i najmniej kłopotliwa droga do uzyskania pozwolenia na budowę? Czy gospodarz ma dokonać podziału tej ziemi i ja mam wystąpić o uzyskanie WZT na kupioną 30 arową działkę? Czy obecny właściciel ma wystąpić o WZT na zabudowę zagrodową? Wydzielona działka miałaby bezpośredni dostęp do drogi gminnej. W linii drogi znajduje się woda. Brakuje zabudowy na sąsiednich działkach. Najbliższa zabudowa po tej samej stronie drogi znajduje się w odległości ok. 300m i są to dwa gospodarstwa rolne.
  10. Znalazłem coś takiego: http://orka.sejm.gov.pl/opinie6.nsf/nazwa/608_u/$file/608_u.pdf Ale moje możliwości prawnicze są ograniczone , należałoby dobrze zinterpretować zmianę art 7 Tu jest obowiązująca do 31.12.2008 r ustawa http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=file&id=WDU20041211266&type=3&name=D20041266Lj.pdf Jeżeli chodzi o tereny w miastach, to nowy art 5b rozwiązuje tę sprawę definitywnie. Może ktoś pomoże rozwiązać ten problem jeżeli chodzi o ziemię poza granicami miast?? Jak będzie wyglądać sprawa, jeżeli gmina nie ma uchwalonego planu zagospodarowania terenu, z uzyskaniem pozwolenia na budowę???
  11. Witam Gdzie znajdę przepisy o odrolnieniu " z mocy prawa" gruntów klasy IV - VI położonymi poza terenami miast ? Czy oznacza to, że takie tereny nie wymagają już odrolnienia i nawet, jeżeli gmina nie ma uchwalonego planu zagospodarowania terenu na ten obszar, to powinienem bez problemu uzyskać pozwolenie na budowę domku jednorodzinnego?? Prosze o pomoc w tej sprawie, bardzo zależy mi na jej szybkim wyjaśnieniu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...