Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zmiana taryfy budowlanej na G11 bez odbioru


Recommended Posts

czy są jakieś jasne przepisy decydujące dla kogo jaka taryfa.

Widzę, że to co zakład energetyczny to inne podejście.

U mnie w Łódzkim (oddział Zgierz) tylko się pytają czy dom już zbudowany i dają taryfę jaką się chce. Zastanawiam się czy jest jakieś ryzyko wzięcia zwykłej taryfy bo podejrzewam, że zakończenie budowy to nic innego jak oddanie budynku.

Z drugiej strony jak dom już stoi i tylko go wykańczamy (tapety, płytki) to nie jest w budowie a na tej zasadzie wszyscy co się remontują też powinni zmienić taryfę.

Dlatego chciałbym zobaczyć jakiś zapis który to reguluje a nie opinię pracownika zakładu energetycznego. To chodzi o spore pieniądze więc dziwię się , że z tym taki bałagan i nie jasności.

Ciekawe czy oni jakoś sprawdzają czy ludzie mają właściwą taryfę, czy jest ryzyko kar, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • Odpowiedzi 765
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dostałem właśnie pierwszą fakturę z licznika na budowie... i dobrze, że siedziałem. Zużyłem tylko 33 kWh a do zapłacenia... zobaczcie niżej!!!

 

Przedstawię dane z faktury i proszę Was o informacje jak obciąć te kosmiczne koszty????

 

Rozliczenia za okres 17.07.2009- 14.09.2009

Grupa taryfowa: C11 Cała Doba Mnożna 1

Sprzedawca: ENEA

 

1. za energię czynną 33kWh = 11,95 zł.

2. opłata za obsługę handlową = 12,81 zł.

3. skł. zmienny stawki siec. = 4,99 zł

4. skł. jakościowy st. syst. = 0,39 zł

5. opłata przejściowa = 44,96 zł

6. opł. stała za dystrybucję = 80,86 zł

7. opłata abonamentowa = 6,15 zł

 

Poradźcie coś ciekawego jak zmniejszyć sumę końcową. POMOCY !!!!!

Razem 173,08 w tym 22% VAT za 33 kWh.

 

Dodam jeszcze, że mam już fundamenty, posadzkę zero, i za kilka dni strop, potem dach i do marca przerwa zimowa- tak więc będę miał motywację aby nie płacić monopoliście jakim jest energetyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz pewnei opaty stałe, abonamentowe za trzy miesiące (lipiec, sierpień i wrzesień), poczekaj na rachunek za jeden miesiąc jeżeli taki masz okres rozliczeniowy i wtedy zobaczysz, poza tym nie podałeś jaką masz moc umowna a od tego zależy wysokość stałych opłat, ja sobie np. na czas budowy moc obniżyłem z 16kW do 10kW, do budowy mi wystarczy a w kieszeni zawsze trochę wiecej zostanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryk zrobił instalacje, tynkarz zrobił tynki, elektryk pozakładał kontakty, z energetyki przyjechał facet na odbiór, popodpisywali jakieś papierki i mam prąd w taryfie mieszkalnej.

Nie miałam wogóle prądu budowlanego, mimo że podpisywaław w warunkach żę chcę, skrzynka stała nieprzyłączona do domu, bez liczników przez 6 miesięcy, nic nie płaciłam za to, że sobie stoi.

 

Obecnie mam nadpłaty 200 zł i dostałam pismo, że jak wykożystam nadpłatę to zaczną przysyłać rachunki i od 3 miesięcy spokój.

 

W domu nie mieszkamy, narazie wykańczamy - siebie finansowo ;).

Nie mamy odbioru końcowego domu, ale wszystkie instalacje są już odebrane (prąd, woda, ścieki, kominy też już się odbierają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że mam już fundamenty, posadzkę zero, i za kilka dni strop, potem dach i do marca przerwa zimowa- tak więc będę miał motywację aby nie płacić monopoliście jakim jest energetyka.

 

zacytujętu kogoś z forum: "owce są po to żeby je strzyc", "Tego co się żeni i co się buduje się nie żałuje" - oni to po prostu wiedzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PliP znam ten ból....

 

Jestem ciekaw czy ktoś wygrał z Enea ?

Mój elektryk, który tam nota bene pracuje powiedział, że to nie możliwe, do odbioru mus i szlus....

 

Hmmm - że zapytam - a co to jest taryfa budowlana ?? - bo ja nie wiem - od początku inwestycji - tj od pierwszego wbicia łopaty w ziemię miałem od razu taryfę G11 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PliP znam ten ból....

 

Jestem ciekaw czy ktoś wygrał z Enea ?

Mój elektryk, który tam nota bene pracuje powiedział, że to nie możliwe, do odbioru mus i szlus....

 

Hmmm - że zapytam - a co to jest taryfa budowlana ?? - bo ja nie wiem - od początku inwestycji - tj od pierwszego wbicia łopaty w ziemię miałem od razu taryfę G11 ...

 

Podaj nazwę swojego dostawcy, zasłużył na reklamę, choć ze zmianą dystrybutora w Polsce to wciąż chyba nie łatwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PliP znam ten ból....

 

Jestem ciekaw czy ktoś wygrał z Enea ?

Mój elektryk, który tam nota bene pracuje powiedział, że to nie możliwe, do odbioru mus i szlus....

 

Hmmm - że zapytam - a co to jest taryfa budowlana ?? - bo ja nie wiem - od początku inwestycji - tj od pierwszego wbicia łopaty w ziemię miałem od razu taryfę G11 ...

 

Podaj nazwę swojego dostawcy, zasłużył na reklamę, choć ze zmianą dystrybutora w Polsce to wciąż chyba nie łatwo

 

ENION - grupa TAURON Polska Energia - oddział dystrybucyjny Kraków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Mam pytanie

Mam obecnie na działce prąd 1 fazowy taryfa G11 i nie mam tam domu jeszcze bo zamierzam budować dopiero na wiosne. Czy mogę budować na tym co aktualnie posiadam czy konieczna jest z miana na taryfe budowlaną?

 

Złożylem juz do ZE wniosek o zwiększenie mocy z docelową datą koniec 2010 r. ze wskazaniem miejsca podłączenia do garażu. Czy później będe mógł przenieść to przyłącze na dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
PliP znam ten ból....

 

Jestem ciekaw czy ktoś wygrał z Enea ?

Mój elektryk, który tam nota bene pracuje powiedział, że to nie możliwe, do odbioru mus i szlus....

 

Hmmm - że zapytam - a co to jest taryfa budowlana ?? - bo ja nie wiem - od początku inwestycji - tj od pierwszego wbicia łopaty w ziemię miałem od razu taryfę G11 ...

 

Podaj nazwę swojego dostawcy, zasłużył na reklamę, choć ze zmianą dystrybutora w Polsce to wciąż chyba nie łatwo

 

ENION - grupa TAURON Polska Energia - oddział dystrybucyjny Kraków .

Potwierdzam potwierdzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam

czy komus w Enei to sie udało ? - gdyz mam taki sam problem (najwyzej zmienie operatora)

 

pozdr

 

mi się udało, mało tego, wcale nie walczyłam, dostałam od kierownika budowy oświadczenie, że budynek częściowo nadaje sie do zamieszkania , napisałam odręcznie prośbe o zmianę taryfy, wysłałam to wszystko pocztą, nawet nie poleconym i JUZ !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy komus w Enei to sie udało ? - gdyz mam taki sam problem (najwyzej zmienie operatora)

 

pozdr

 

mi się udało, mało tego, wcale nie walczyłam, dostałam od kierownika budowy oświadczenie, że budynek częściowo nadaje sie do zamieszkania , napisałam odręcznie prośbe o zmianę taryfy, wysłałam to wszystko pocztą, nawet nie poleconym i JUZ !!!!

 

Witam

 

Ja 3tyg temu wysłałem pismo do gdanskiej energi prosba o zmiane taryfy z c11 na g11. Prosbe uzasadniłem dalszym wykozystywaniem prądu na cele gospodarcze , a nie budowlane. Stan budowy sso

Czekam na odpowiedz.

pozdrawiam daro31ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też próbowałem tak , niestety ! twierdzą że bez odbioru budynku taryfy nie zmienią , udało mi się tylko zmniejszyć moc z 20,6kw na 6kw w C11 .

Witam

 

Ja myślę że powinno sie z nimi walczyć!

Praktyka osobnej taryfy na prąd "budowlany" wydaje mi się śliska i ma jakiś posmaczek nieuczciwej praktyki

cytat z forum:

Do grup taryfowych G kwalifikuje się odbiorców pobierających energię elektryczną na

potrzeby:

a) gospodarstw domowych oraz pomieszczeń gospodarczych związanych

z prowadzeniem tych gospodarstw, tj. pomieszczenia piwniczne, garaże, strychy,

b) lokali o charakterze zbiorowego zamieszkania, tj.: domy akademickie, internaty,

hotele robotnicze, klasztory, plebanie, wikariaty, kanonie, rezydencje biskupie,

hospicja, domy opieki społecznej, domy dziecka, jednostki penitencjarne w części

bytowej, koszary; jak też znajdujące się w tych lokalach pomieszczenia

pomocnicze, tj. czytelnie, pralnie, kuchnie, pływalnie, warsztaty itp., służące

potrzebom bytowym mieszkańców,

c) mieszkań rotacyjnych, mieszkań pracowników placówek dyplomatycznych

i zagranicznych przedstawicielstw,

d) domów letniskowych, domów kempingowych i altan w ogródkach działkowych

oraz, w przypadkach wspólnego pomiaru, administracji ogródków działkowych,

e) oświetlenia w budynkach mieszkalnych: klatek schodowych, numerów domów,

piwnic, strychów, suszarni, itp.,

f) zasilania dźwigów w budynkach mieszkalnych,

g) węzłów cieplnych i hydroforni, będących w gestii administracji domów

mieszkalnych,

h) garaży indywidualnych użytkowników.

Zakwalifikowanie do grupy taryfowej G jest możliwe wyłącznie w przypadku, gdy

w wymienionych obiektach nie jest prowadzona działalność o charakterze

handlowym, usługowym lub produkcyjnym.

 

Tyryfa C na budowie, to rozbój w biały dzień

pozdrawiam daro31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...