Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zmiana taryfy budowlanej na G11 bez odbioru


Recommended Posts

Na moją kolejna skarge tym razem do dyrektora Energa-Obrót Olsztyn otrzymałem odpowiedź, że z ich strony wszystko jest OK, nie rozumieja tylko mojego uporu w zmienie taryfy bez odbioru. Ani słowa o bezprawnym żądaniu upoważnienia do przeprowadzenia kontroli przez Nadzór Techniczny i robieniu kpiny z klienta.

Energa-Obrót jest firme niepoważną!!!

Czekam jeszcze na odpowiedź z URE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 765
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Co kraj to obyczaj, mój elektryk złożył papiery do ZE (PGE) dostałem pismo, że w lutym dokonano odbioru i proszą o stawienie się w celu podpisania umowy na taryfę G11 (wymagane dokumenty, akt notarialny i dowód osobisty i numer NIP), pojechałem, podpisałem i mam G11

a w innym regionie tego samego PGE wymagają jeszcze kwitka o odbiorze budynku, fajnie nie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dalej jak przedwczoraj podpisałam umowę kompleksową na dostarcznie energii, oczywiście taryfa C, innej opcji nie ma. Przyłącze docelowe, nie żadne tymczasowe. Ddostawca to Energa, przejscie na G tylko z papierem z nadzoru budowlanego. Oświadczyłam że prąd nie bedzie używany do budowy bo ekpia wchodzi z własnym pradem z agregatu, ale pani powiedziała że to nieistotne, innej taryfy mi nie podłączą, będę płacić ok 70 zł na miesiąc.

I co to jest do ... ta "opłata za licznik"? za to też bedę pałcić co miesiąc, się dowiedziałam od tej samej pani że opłata za licznik to jest opłata za licznik i dopóki bedę w C to bedę ją płacić . cuda i dziwy. I szlag człowieka trafia. Jakby nie patrzeć dupa z tyłu. :/ żadna to porada ale być może pociecha dla kogoś kto ma poczucie że go walą w rogi, iż nie jest sam. mnie też walą w rogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtórzę za przedmówcami : jak ty tego dokonałeś? zdradź!

Witam ponownie

Przepraszam nie Enea tylko Energia

Moja sprawa trwała od stycznia i kosztowała mnie sporo nerwow i stresu

Najpierw pisałem pisma z prosba o zmiane taryfy z budowlanej na zwykła uzasadniajac zakonczeniem robot budowlanych i dalszym wykorzystywaniem pradu do celow gospodarczych i rekreacyjnych. Niestety pomimo wysłania kilku pism nie dostałem odpowiedzi. Udałem sie wiec osobiście i powiedziano mi ze moge zmienic jak bede posiadał dok:

-nadany numer

-akt notarialny

-wpis do dziennika o zakonczeniu budowy lub odebraniu budynku-

-umowe z energia

-dowod wpłaty z przyłącze

 

Dodam tylko ze powiedziałem pracownikowi energi że jak ne dostane zwykłej taryfy to poprostu zamelduje sie na budowie i wtedy beda musieli takowa mi dac. Nadmienie że pracownik nie był chętny do zmiany , ale ja chciałem rozmawiac z kierownikiem , aby to on podał mi podstawe prawna zabraniajaca dokonania zmiany taryfy to jakos zmieniło sie podejscie do mojej sprawy.

 

Po 2 tyg. udałem sie do energi z dok:

1-oswiadczenie ( A4) kierownika budowy stwierdzajacym że budynek został wybudowany w stanie surowym,prace konstrukcyjne zostały zakończone- dalsze prace będą prowadzone w systemie gospodarczym

2-akt notarialny

3-umowa o przyłącze

4-dowod wpłaty za przyłącze

5- zawiadomienie o nadaniu numeru mojej budowie

 

Pozdrawiam daro31ie

Edytowane przez daro31ie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daro31ie

Odczekam jakieś 3 tygodnie i to samo zrobię.

Numer mam, prace konstrukcyjne się zakończyły,

kierownik na pewno takie zaświadczenie napisze

dla mnie.

A wykańczać dom zamierzam jeszcze z rok.

Napisz jeszcze gdzie ten kierownik urzęduje.

 

 

Napisz jeszcze gdzie ten kierownik urzęduje?

Nie rozumiem pytania. Ja obecnie jestem z Gdańska , a kierownik z okolic

pozdrawiam daro31ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daro31ie - napisałeś w jednym z poprzednich postów"

 

"ale ja chciałem rozmawiac z kierownikiem , aby to on podał mi

podstawe prawna zabraniajaca dokonania zmiany taryfy to jakos

zmieniło sie podejscie do mojej sprawy."

 

Czyli do tego kierownika nie musiałeś chodzić

bo pracownik obsługi wszystko załatwił?

Czy to było na ulicy Towarowej, na parterze,

po prawej stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daro31ie - napisałeś w jednym z poprzednich postów"

 

"ale ja chciałem rozmawiac z kierownikiem , aby to on podał mi

podstawe prawna zabraniajaca dokonania zmiany taryfy to jakos

zmieniło sie podejscie do mojej sprawy."

 

Czyli do tego kierownika nie musiałeś chodzić

bo pracownik obsługi wszystko załatwił?

Czy to było na ulicy Towarowej, na parterze,

po prawej stronie?

 

Tak dokładnie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

przeczytalam caly watek i mam malutkie pytanie. mamy taryfe budowlana, budynek odebrany i wczoraj tesciu (budujemy na odkeglosc) probowal zlozyc wniosek o zmiane taryfy. Pojechal ze wszystkimi papierami (pelnomocnictwo, akt notarialny dzialki, zaswiadzcenie ze starostwa ze budynek sie nadaje do uzytku...) i zostal odprawiony z kwitkiem. Mily pan w okienku dal mu druk do wypisania i zazadal pieczatki elektryka na tym druku. tesc nie potrafil nam wytlumaczyc o co chodzi. Instalacje robil nam kuzyn meza, elektryk bez uprawnien, zerowanie robil elektryk z ENEA z uprawnieniami, on tez sie podpisal w dzienniku. Czy wiecie moze o co chodzi z ta kolejna pieczatka?

Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do chumele:

Serdecznie witam towarzyszke niewoli C11:). Jak mniemam jestesmy ofiarami tej samej urzedniczki w Kartuzach. Jestem wlascicielka dzialki budowlanej na ktorej mialam miec barakowoz, nie zamierzalam i nie zamierzam (z tych samych powodow co Pani) budowac domu mieszkalnego. Wlasciwie jezdzimy na dzialke w celach rekreacyjno/porzadkowych - koszenie trawnika, ogalacanie samosiejek (mnostwo ich jest co roku) itd. Trzy lata temu Kartuzy przyznaly nam nieszczesna taryfe biznesowa! dla barakowozu. Walka trwa juz dlugo - zadne logiczne argumenty do tej urzedniczki nie docieraja, caly czas powtarza jak mantre: na dzialce budowlanej nie moze byc innej taryfy tylko C11, a dlaczego? bo jest to taryfa niemieszkalna/biznesowa i: ze tego w zaden sposob nie przeskoczymy bo: ona tez sie budowala i miala taka taryfe:). Mnie to guzik obchodzi co ona (ja jestem juz "starsza pania" i wszelkie budowy mam za soba, obecnie posiadam w Gdansku taryfe "normalna"/mieszkalna) a wydaje mi sie, ze mamy podobno demokracje wiec na swojej dzialce budowlanej, dla oswietlenia baraku, ugotowania wody itd. logicznie powinnam miec taryfe G/mieszkalna. Logika, dobra interpretacja przepisow i chec danego urzednika. W pelni potwierdzam to co Panstwo pisza na tym forum - winni sa tylko ludzie czyli urzednicy i ich zla wola. Efekt moich wieloletnich walk, wydawaloby sie naszych logicznych argumentow, wycieczek do Kartuz, telefonow, straty kasy, zdrowia i czasu: pomimo ogrodzonej dzialki, przylacza itd - barakowoz zostal postawiony na dzialce rodziny (gdzie spimy i korzystamy z mediow) - na dzialke dojezdzamy rowerami i dbamy o nia np. koszac kosiarka spalinowa. Ta sama osoba od wielu lat w Kartuzach jest niereformowalna, niegrzeczna, butna, wrecz bezczelna - nie jest to tylko moje spostrzezenie co do tej Pani. Dla przeciwwagi: sa rowniez w BOK w tym samym urzedzie "normalni", kompetentni i grzeczni urzednicy. A na koniec najwazniejsze: dzis sie prawie poplakalam z radosci bo pojawil sie promyczek nadzieji na zmiane taryfy: mam tylko napisac oswiadczenie, ze nie prowadzimy na dzialce dzialalnosci gospodarczej i zmienia nam umowe a tym samym nareszcie "wskoczymy" w G/mieszkalna. Na razie nie uwierze poki nie bede miec tego na papierze. Ogolnie jestem umeczona tym wieloletnim, bezsensownym korowodem, z jakiej racji mam studiowac Prawo Energetyczne itd? - . W odroznieniu do wielu osob z tego forum mam wiele cieplych slow i podziekowan wlasnie do pracownikow Energii z Gdanska - mialam do nich mnostwo pytan i bardzo mi pomogli (jedyne zastrzezenie: mamy juz dawno ere komputeryzacji, wiec jak to jest mozliwe, ze Gdansk nie jest w sieci z Kartuzami?!! - gdyby tak bylo to omineloby mnie i innych wiele stresow itd zwiazanych z Kartuzami:( Na koniec dziekuje osobom z tego forum za bardzo pomocne rady - to mnie mobilizowalo do walki i trzymam kciuki za wszystkich towarzyszy niedoli taryfy C11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...