Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zmiana taryfy budowlanej na G11 bez odbioru


Recommended Posts

Witam

 

Ja myślę że powinno sie z nimi walczyć!

Praktyka osobnej taryfy na prąd "budowlany" wydaje mi się śliska i ma jakiś posmaczek nieuczciwej praktyki

cytat z forum:

Do grup taryfowych G kwalifikuje się odbiorców pobierających energię elektryczną na

potrzeby:

 

d) domów letniskowych, domów kempingowych i altan w ogródkach działkowych

oraz, w przypadkach wspólnego pomiaru, administracji ogródków działkowych,

 

 

heh zastanawia mnie jedno właśnie ten punkt d (gdzie można znaleźć te punkty?). Czyli jeżeli będę miał budę kępingową (barak etc) i w nim rodzielnicę na działce mojej, to mi podłączą taryfę G?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 765
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Upor, stres, determinacja i duzo straconego czasu w walce z urzedasami to koszt zmiany taryfy.

pozdrawiam

Trafiłem na ten wątek i dołączam do grona starających się o taryfę G11.

Cieszę się, że ktoś założył taki wątek bo normalnie jak rozmawiam z ZE to mam wrażenie, że z dwóch różnych światów rozmawiamy.

PGE Łódź-teren (okręg Sieradz)

Co ciekawe ja mam SSZ a jeszcze mi prądu budowlanego (nie ząłożyli), wszystko na agregatach.

Tsk to jest na budowie. Stawiam kanadyjczyka i prędzej go wybudowali jak prąd podłączyli.

 

Innymi słowy jestem szczególny wyjątek.

JESZCZE NIE MAM PRĄDU BUDOWLANEGO A JUŻ GO NIE POTRZEBUJĘ :)

 

Mam skrzynkę, mam arbetkę mam kończoną instalację z rozdzielnią. Nie będzie już wiercenia, piłowania jedynie kartongips i malowanie.

Mam podpisaną umowę o przyłączenie i przyszła f-ra do zapłaty na komleksową usługę.

 

I teraz tak się zastanawiam. Przetrzymać kilka dni do czasu jak mi skończą rozdzielnie i wystąpić od razu o prąd G11. Czy płacić i starać się za chwilę o zmianę?

Czy ma ktoś doświadczenie ile czasu trwa zmiana taryfy w okręgu Sieradzkim.

 

PS

Bo jak czytam, że komuś zmienili na poczekaniu w 20 min. to myślę że chyba nie o Polsce pisał ;)

Ja jak na razie tylko na podłączenie czekam od maja więc 5 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pawgar, ja też PGE Łodz teren (Sieradz) i po zrobieniu, instalacji elektryk wypełnił "papiery" złożył w oddziale (chyba ZD Woli) czekałem miesiąc może dwa , przyszło pismo, żeby przyjechać i podpisać umowę na G11, pojechałem podpisałem i mam, nie było potrzebne zaświadczenie o odbiorze budynku (wymagane tynki i budynek musi być zamknięty),

a w tym samym PGE Łodź teren ale oddział Pabianice, wymagają odbioru budynku i sprawa nie do przeskoczenia, ta sama firma, inny oddział i inna interpretacja przepisów. Taka rzeczywistość polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w tym samym PGE Łodź teren ale oddział Pabianice, wymagają odbioru budynku i sprawa nie do przeskoczenia, ta sama firma, inny oddział i inna interpretacja przepisów. Taka rzeczywistość polska

 

Zajefajnie. poprawiłeś mi humor.

To jak ciekawostkę też powiem.

 

Ok 50-100 m od mojej działki przebiega granica oddziałów ŁZE. Tak więc ja podlegam pod Sieradz a już mój sąsiad pod Pabianice.

Co ciekawe do tych działek z dwóch różnych kierunków kable zasilające są doprowadzone :)

Ja wszystkie papiery załatwiam w Sieradzu 70 km w lini prostej a sąsiad w Pabianicach 15 km :)

 

W okręgu Sieradzkim (czyli moim) jak się dowiedziałem częściej też wyłączają prąd :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na ten wątek i dołączam do grona starających się o taryfę G11.

Cieszę się, że ktoś założył taki wątek bo normalnie jak rozmawiam z ZE to mam wrażenie, że z dwóch różnych światów rozmawiamy.

PGE Łódź-teren (okręg Sieradz)

Co ciekawe ja mam SSZ a jeszcze mi prądu budowlanego (nie ząłożyli), wszystko na agregatach.

Tsk to jest na budowie. Stawiam kanadyjczyka i prędzej go wybudowali jak prąd podłączyli.

 

Innymi słowy jestem szczególny wyjątek.

JESZCZE NIE MAM PRĄDU BUDOWLANEGO A JUŻ GO NIE POTRZEBUJĘ :)

 

Mam skrzynkę, mam arbetkę mam kończoną instalację z rozdzielnią. Nie będzie już wiercenia, piłowania jedynie kartongips i malowanie.

Mam podpisaną umowę o przyłączenie i przyszła f-ra do zapłaty na komleksową usługę.

 

I teraz tak się zastanawiam. Przetrzymać kilka dni do czasu jak mi skończą rozdzielnie i wystąpić od razu o prąd G11. Czy płacić i starać się za chwilę o zmianę?

Czy ma ktoś doświadczenie ile czasu trwa zmiana taryfy w okręgu Sieradzkim.

 

PS

Bo jak czytam, że komuś zmienili na poczekaniu w 20 min. to myślę że chyba nie o Polsce pisał ;)

Ja jak na razie tylko na podłączenie czekam od maja więc 5 miesięcy.

 

Zapłacić za usługę musisz w odpowiednim terminie, bo inaczej naliczą odsetki. Natomiast, jeżeli nie masz jeszcze licznika, to po prostu nie składaj na razie wniosku o licznik, do tego nie mogą Cię zmusić w ten sposób odwleczesz w czasie naliczanie tej chorej taryfy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Osobiście mam już odbiór budowlany, pojechałem do ZE na zmiane taryfy a oni że muszę wypełnić jeszcze "wniosek o przyłączenie instalacji do sieci" !!

Budowa odbyła się na agregacie, skrzynkę i prąd podłączono mi od razu do mojej rozdzielnicy ( panowie z ZE ) umowa na C11 i prąd był. Teraz już mieszkamy.

I teraz pytanie czy wypełniać owy wniosek o przyłączenie ( po mimo tego że jest przyłączone do domu ) czy w zaparte z odbiorem i ewetualnie jaki papier napisać, czy może jakiś wniosek ? Grupa GIGAWAT w Oleśnicy. Dziady nawet nie mają dobrze diałającej strony.

Czy ktos może miał podobną sytuację ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam wszystkich

 

 

Po zrobieniu, instalacji elektryk wypełnił "papiery" kierownik i elektryk podpisali dokumenty niezbędne: (protokół pomiarów, schematy kreskowe,akty własności itp) Złożyłem w oddziale PGE Obrót SA Zamość(podczas składania podpisałem umowy sporządzone na podstawie wcześniej wydanych warunków przyłączenia do sieci i czekałem niecały miesiąc (dokładnie 21 dni).

Na adres domowy przysłano podpisaną umowę kompleksową sprzedaży i dystrybucji energii elektrycznej w taryfie G11.

Nie było potrzebne zaświadczenie o odbiorze budynku. Natomiast wymagane są tynki wraz z instalacją, gniazdo 230V 400V oraz oprawa oświetleniowa, budynek musi być zamknięty.

Tak więc po 18 miesiącach korzystania z taryfy C11(zużyciu 700kWh za kwotę 680 zł)jestem posiadaczem przyłącza w taryfie docelowej G11

Czyli wniosek jest jeden: (1kWh kosztowała mnie w przybliżeniu 1 zł )

Nie jest źle

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

hmm. Ja jestem lekko wkr...

Dzwoniłem do ŁZE i ponformowano mnie, że musze miec przynajmniej odbiór częściowy. Tymczasem przy okazji bytności w energetyce wszedłem do Pana odpowiedzialnego za przyłacza i ten uświadomił mnie, że mozna było juz dawno zmienić taryfę na zwykłą!!

Gdy tylko osiągneliśmy SSZ. Potem traktują budowe jak remont (gdy znika betoniarka) i taryfę można było zmienić.

Teraz mam juz normalna taryfę i rachunek 800 zł za budowlaną ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my od środy jesteśmy posiadaczami G11 w końcu!!! Po przedstawieniu pliku dokumentów- odbiór domu, zameldowanie, nadanie nr domu i na koniec jak zwykle jeszcze jedno zaświadczenie od elektryka (za które trzeba było zapłacić 60 zł) .

Teraz tylko czekać na końcowe rozliczenie prądu za c11.

Strach się bać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam

Ja tydzień temu wybrałem sie do Taurona w Myszkowie

Yypisałem jeden druczek i mam taryfę budowlaną zamienioną na użytkową (C11 zamieniona na G11)

Zaawansowanie prac na budowie to właśnie instalacje są robione - budynek zamknięty można mieszkać

Bez problemowo załatwione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...