Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zmiana taryfy budowlanej na G11 bez odbioru


Recommended Posts

ja ostatnio załatwiałem w Tauronie przejście z taryfy C na G. Jak wiele osób, nie posiadam jeszcze odbioru budynku. Załatwiłem to w następujący sposób. Najpierw zawnioskowaliśmy do gminy o nadanie n-ru budynku. Dali nam zaświadczenie o przewidywanym numerze (numer dostaniemy po odbiorze w PINB). Ale na podstawie przewidywanego n-ru naszego domku, mogłem się w nim zameldować na pobyt stały, co niezwłocznie uczyniłem. Z meldunkiem pojechałem do BOK Tauronu u siebie i bez problemu podpisałem umowę na dostawę prądu do wiejskiego gospodarstwa domowego (wybrana taryfa G11) :)

 

Też mnie to czeka w najbliższym czasie w Tauronie. Zadzwoniłem do BOK miła pani powiedziała że bez odbioru "to se ne da" a jak jej ostro że budowa zakończona i zmiękła powiedziała, że w taki razie trzeba napisać oświadczenie że prąd na cele bytowe + schemat jedno kreskowy + oświadczenie gotowości instalacji. Zobaczymy jak będzie. :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 765
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ze strony tauronu :

"Kiedy można zmienić taryfę z C na G i jakie dokumenty są niezbędne?

 

Przy zmianie umowy z taryfy Budowlanej © na taryfę Gospodarstwa Domowego (G) potrzebne są dokumenty:

 

pozwolenie na użytkowanie lub zaświadczenie i zameldowaniu na pobyt stały,

protokół odbioru końcowego instalacji elektrycznej,

dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość,

aktualny (z bieżącego miesiąca) stan licznika."

 

Tak więc jasno stoi, że albo odbiór, albo meldunek. U mnie w Gminie nikt problemów z zameldowaniem przed odbiorami nie robi.

Na tej podstawie podpisałem 10.10.2012 umowę kompleksową dotyczącą energii elektrycznej, gdzie jak byk stoi: Grupa Taryfowa Sprzedawcy - G11, energia elektryczna będzie dostarczana na potrzeby - wiejskie gospodarstwo domowe.

 

A i jeszcze jedno. Przed wizytą w BOK Tauronu, wydrukowałem sobie z ich strony to, co tutaj wyżej zacytowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z cyklu "wieści z placu boju"

PGE Obrót/Dystrybucja oddział Warszawa - jeden z pododdziałów terenowych - do zmiany taryfy z C na G wystarczyło oświadczenie kierownika budowy o zaawansowaniu prac pozwalającym na zasiedlenie budynku.

Choć jeden sukces... :)

widze ze kolega z tej samej gminy to i zapewne z tego samego PGE Dystrybucja korzystamy. Czy to oświadczenie zmiany taryfy z C na G to jakiś formularz czy też wystarczy jakieś jedno zdanie i w koperte zapakować do wysyłki. Jestem na etapie wylewek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze kolega z tej samej gminy to i zapewne z tego samego PGE Dystrybucja korzystamy. Czy to oświadczenie zmiany taryfy z C na G to jakiś formularz czy też wystarczy jakieś jedno zdanie i w koperte zapakować do wysyłki. Jestem na etapie wylewek.
Jeziorna?

w krótkich żołnierskich słowach (czytaj jedno zdanie) kierbud napisał, że dom nadaje się do zasiedlenia. Reszta papierów na miejscu. Bardzo sympatyczne kobitki tam pracują :)

polecam raczej osobista wizyte - byle rano (przed ósmą - później raz, że kolejki a dwa że strasznie wolno to idzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Jeziorna?

w krótkich żołnierskich słowach (czytaj jedno zdanie) kierbud napisał, że dom nadaje się do zasiedlenia. Reszta papierów na miejscu. Bardzo sympatyczne kobitki tam pracują :)

polecam raczej osobista wizyte - byle rano (przed ósmą - później raz, że kolejki a dwa że strasznie wolno to idzie)

 

dzieki za info .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

To nie takie proste. RWE - rzeczywiście taki zapis umieściła. Ale ja jestem klientem Tauronu, a Tauron takiego zapisu nie posiada.

 

I ani w aktualnym Rozporządzeniu Taryfowym Ministra Gospodarki z 18 sierpnia 2011 roku, ani w Taryfie Dystrybucyjnej na 2012 i 2013 rok, zatwierdznej przez Urząd Regulacji Energetyki, ani na stronie Tauronu, nie ma informacji, że Taryfa C11 jest taryfą budowlaną.

 

Wg. Tauronu Taryfa C11 to taryfa ... Firma Wygodna. A nie mając odbiorów, a tym bardziej nie będąc tam zameldowanym ... , nie mogę prowadzić działalności gospodarczej w takim miejscu.

 

Właśnie wysłałem pisma o podanie podstawy prawnej żądania odbioru budynku przy zmianie Taryfy z C11 na G11.

 

I jeszcze jedno : z tymi oszczędnościami po zmianie taryfy nie jest aż tak różowo. Policzcie sobie. Przy zużyciu miesięcznym 300kWh - C11 to kwota : 257 PLN Brutto, przy G11 : 183 PLN Brutto - oszczędność : 74 zł.

 

Ale - do jasnej cholery - chodzi o zasadę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T

 

Wg. Tauronu Taryfa C11 to taryfa ... Firma Wygodna. A nie mając odbiorów, a tym bardziej nie będąc tam zameldowanym ... , nie mogę prowadzić działalności gospodarczej w takim miejscu.

 

Właśnie wysłałem pisma o podanie podstawy prawnej żądania odbioru budynku przy zmianie Taryfy z C11 na G11.

 

I jeszcze jedno : z tymi oszczędnościami po zmianie taryfy nie jest aż tak różowo. Policzcie sobie. Przy zużyciu miesięcznym 300kWh - C11 to kwota : 257 PLN Brutto, przy G11 : 183 PLN Brutto - oszczędność : 74 zł.

 

Ale - do jasnej cholery - chodzi o zasadę. Pozdrawiam

 

Daj znać co Ci odpowiedzieli!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I jeszcze jedno : z tymi oszczędnościami po zmianie taryfy nie jest aż tak różowo. Policzcie sobie. Przy zużyciu miesięcznym 300kWh - C11 to kwota : 257 PLN Brutto, przy G11 : 183 PLN Brutto - oszczędność : 74 zł.

 

Ale - do jasnej cholery - chodzi o zasadę. Pozdrawiam

 

ale Twoje obliczenia dotyczą samego zuzycia. Przy taryfie budowlanej płacisz dodatkowe opłaty - np za każdy kilowat przydzielonej mocy, a wtedy różnice już nie sa tak niewielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ale Twoje obliczenia dotyczą samego zuzycia. Przy taryfie budowlanej płacisz dodatkowe opłaty - np za każdy kilowat przydzielonej mocy, a wtedy różnice już nie sa tak niewielkie"

 

Masz rację, Panie Piotrze - dlatego, by się nie pomylić - przed podjęciem jakichkolwiek kroków, obliczyłem koszty inwestycji, które zestawiłem w tabeli. Oto ona :

 

Tauron - Rozliczenie zużycia energi elektrycznej - Tabela.jpg

 

Jeżeli się mylę - popraw mnie.

 

Oczywiście dalej twierdzę, że - oprócz pieniedzy - chodzi o zasady, w których państwowa firma nie powinna Cię okradać w imieniu prawa, dlatego tylko, że jest pod nadzorem ministerialnym. I dziwię się - po przeczytaniu 13 stron wpisów - że nikt, nigdy nie zadał pytania o zasadność postanowień urzędniczych, czyli o zgodność tych absurdalnych przepisów z obowiązującym prawem. I tego właśnie chcę się dowiedzieć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oczywiście dalej twierdzę, że - oprócz pieniedzy - chodzi o zasady, w których państwowa firma nie powinna Cię okradać w imieniu prawa, dlatego tylko, że jest pod nadzorem ministerialnym. I dziwię się - po przeczytaniu 13 stron wpisów - że nikt, nigdy nie zadał pytania o zasadność postanowień urzędniczych, czyli o zgodność tych absurdalnych przepisów z obowiązującym prawem. I tego właśnie chcę się dowiedzieć. Pozdrawiam

 

Chyba zadał, bo coś mi się kojarzy, że ktoś pisał do rzecznika konsumenta i nic to nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenon, rzeczywiście masz rację. Niemniej jednak w przypadku rozliczeń w cylku co 2 m-ce u mnie jak już mieszkaliśmy. Przy taryfie C11 i 12,9kW przydzielonej mocy, rachunki opiewały średnio na około 350 złociszy. Pierwszy rachunek w G11 za okres 09.10.2012 - 13.12.2012 jest na kwotę około 220 złotych. Jakby nie patrzeć 130 złotych w kieszeni. Rocznie około 1k zł.

Wymysł w postaci "taryfy budowlanej" to kures..two w czystej postaci. Jakbym wiedział, ze mogę się zameldować na budowie i przejśc z C na G, to bym to zrobił już na etapie kopania fundamentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...