Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zmiana taryfy budowlanej na G11 bez odbioru


Recommended Posts

Witam pytanko o nieszczęsny prąd.

Na wiosnę planuje budowę ale oczywiscie che unikąć prądu budpwlanego.

 

Mysle sobie o 2 opcjach:

1. prąd pozyczony od sąsiada ( o ile się zgodzi)

2. isc do RWE i zlozyc pismo o przylaczenie pradu - powód przyczepa kempingowa czyli funkcja rekreacyjna.

 

Myslicie ze 2opcja przejdzie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 765
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

2. isc do RWE i zlozyc pismo o przylaczenie pradu - powód przyczepa kempingowa czyli funkcja rekreacyjna.

 

Myslicie ze 2opcja przejdzie??

 

Musisz wziać pod uwagę sytuację, że inkasent spisując licznik zauważy, że wg "kwitów" powinien być pobór w miejscu rekreacyjnym a jest prowadzona budowa. jakiś czas temu przestrzegał mnie o takim sposobie znajomy pracownik energetyki bo tez mi świtało o takim rozwiązaniu. On mnie uczulił, że już przy pierwszym spisaniu licznika będzie afera i zakłąd energetyczny nałoży za taka praktyke kare. Jak jest w rzeczywistości tego nie wiem bo ja sobie odpuściłam taki patent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
W Żyrardowie bez odbioru budynku się nie da. No to poczekaliśmy na odbiór licząc na mniejsze rachunki. No i się przeliczyliśmy, bo opłata w PGE po zmianie taryfy z budowlanej na normalną jest właściwie taka sama :( Rachunki więc się niestety nie zmieniły za bardzo...

 

A ja zmieniłam taryfę w grudniu w Żyrardowie bez żadnego problemu, 3 moich sąsiadów również choć mają jedynie SSZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam, dziś dzwoniłam do PGE Lublin i miła pani poinformowała mnie, że mogę zmienić taryfę bez odbioru, wystarczy jakiś certyfikat zastępczy. Jutro jedziemy to załatwić, mam nadzieję, że pójdzie tak łatwo, jak przez tel. :)

 

 

Jak załatwisz to napisz o jaki certyfikat chodzi. Sam właśnie rozpocząłem walkę z Tauronem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś dzwoniłam do PGE Lublin i miła pani poinformowała mnie, że mogę zmienić taryfę bez odbioru, wystarczy jakiś certyfikat zastępczy. Jutro jedziemy to załatwić, mam nadzieję, że pójdzie tak łatwo, jak przez tel. :)

 

 

Nini ja tez czekam co Ci odpowiedzą , bo także do PGE złożyłam wniosek i Pan powiedział ,że musi być taryfa budowlana ! A stan domku to SSZ z pierwszymi wylewkami wykonaną instalacją elektryczną , kanalizacją i hydrauliką. !Jak dla "swojego " to na pewno nie byłoby problemu.

:mad:

Edytowane przez aniqa1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nini ja tez czekam co Ci odpowiedzą , bo także do PGE złożyłam wniosek i Pan powiedział ,że musi być taryfa budowlana ! A stan domku to SSZ z pierwszymi wylewkami wykonaną instalacją elektryczną , kanalizacją i hydrauliką. !Jak dla "swojego " to na pewno nie byłoby problemu.

:mad:

 

Trzeba było zapytać co to jest taryfa budowlana bo ja nie wiem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy taryfę G12! Bez najmniejszego problemu załatwione w PGE Lublin. Najpierw na Elektrycznej bardzo miła pani dała mi oświadczenie do podpisania, że budowa została zakończona i używamy prąd do celów komunalno-bytowych i wydrukowała jakieś papiery na temat naszego przyłącza. Z tym udaliśmy się na |Witosa do punktu sprzedaży i podpisaliśmy nową umowę. Taryfa ma być zmieniona w przeciągu 2 tyg. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zenon33 się nie odzywa więc chyba poległ w trakcie boju. :(

 

Przepraszam, że się nie odzywałem, ale prowadzenie korespondencji trochę mnie zaabsorbowało. Potem były długie weekend-y i sprawy rodzinne. Ale do rzeczy.

 

Taryfą G11 cieszę się już od ok. 2 m-cy, z wyrównaniem od dnia 1-go kontaktu z Tauronem - czyli 16 stycznia 2013. Otrzymałem też bonus ze strony Tauronu za niedotrzymanie terminów korespondencji w wysokości 200 zł. Tak więc z dotychczasowych opłat na poziomie : 270 - 280 zł miesięcznie przy taryfie C11, zszedłem ( z uwzględnieniem udzielonej bonifikaty ) przy Taryfie G11 na poziom : 140, 100 i 90 zł za 04-05-06.2013 rok. Mam nową Umowę, nowy harmonogram wpłat i święty spokój.

 

Oczywiście, że miałem rację pisząc, że nie ma podstawy prawnej żądania dokumentów pt. odbiór lub meldunek, co w telefonicznej rozmowie przyznała Pani Dyrektor ds. Obsługi Dostaw - Tauron Dystrybucja S.A. Oddział we Wrocławiu. A - tak jak pisałem - nazwa C11 - Firma Wygodna - to celowe wprowadzanie klientów w błąd.

 

W pismach wykazałem błędną interpretację zapisów Taryfy Tauron, nadinterpretację prawa budowlanego i socjologicznego określenia gospodarstwa domowego, na które to dokumenty i cytaty Tauron powoływała się w korespondencji.

 

Wykazałem też brak poinformowania klientów w trakcie "wprowadzania jednolitych zasad kwalifikowania odbiorców do grup taryfowych, zużywających energię elektryczną na potrzeby placów budów (...)" - dnia 27 lutego 2012 roku, oraz braki w ”Informacji o Taryfie ( strona 5 - pkt. 1.1 ) - Taryfa uwzględnia postanowienia” - gdzie Taryfa nie uwzględnia dokumentów na które w korespondencji powoływał się Tauron.

 

Ponieważ sprawa ma kilkadziesiąt stron nie jestem w stanie powiesić jej na stronie. Proponowałem Szefostwu Muratordomu zainteresowanie się tematem, ale nikt nie raczył udzielić mi odpowiedzi. Jeżeli ktoś jest zainteresowany ww. sprawą, proszę o kontakt, podam e-mail'a.

 

Życzę powodzenia - Pozdrawiam - Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...