Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zmiana taryfy budowlanej na G11 bez odbioru


Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 765
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 months później...
Przepraszam, że się nie odzywałem, ale prowadzenie korespondencji trochę mnie zaabsorbowało. Potem były długie weekend-y i sprawy rodzinne. Ale do rzeczy.

 

Taryfą G11 cieszę się już od ok. 2 m-cy, z wyrównaniem od dnia 1-go kontaktu z Tauronem - czyli 16 stycznia 2013. Otrzymałem też bonus ze strony Tauronu za niedotrzymanie terminów korespondencji w wysokości 200 zł. Tak więc z dotychczasowych opłat na poziomie : 270 - 280 zł miesięcznie przy taryfie C11, zszedłem ( z uwzględnieniem udzielonej bonifikaty ) przy Taryfie G11 na poziom : 140, 100 i 90 zł za 04-05-06.2013 rok. Mam nową Umowę, nowy harmonogram wpłat i święty spokój.

 

Oczywiście, że miałem rację pisząc, że nie ma podstawy prawnej żądania dokumentów pt. odbiór lub meldunek, co w telefonicznej rozmowie przyznała Pani Dyrektor ds. Obsługi Dostaw - Tauron Dystrybucja S.A. Oddział we Wrocławiu. A - tak jak pisałem - nazwa C11 - Firma Wygodna - to celowe wprowadzanie klientów w błąd.

 

W pismach wykazałem błędną interpretację zapisów Taryfy Tauron, nadinterpretację prawa budowlanego i socjologicznego określenia gospodarstwa domowego, na które to dokumenty i cytaty Tauron powoływała się w korespondencji.

 

Wykazałem też brak poinformowania klientów w trakcie "wprowadzania jednolitych zasad kwalifikowania odbiorców do grup taryfowych, zużywających energię elektryczną na potrzeby placów budów (...)" - dnia 27 lutego 2012 roku, oraz braki w ”Informacji o Taryfie ( strona 5 - pkt. 1.1 ) - Taryfa uwzględnia postanowienia” - gdzie Taryfa nie uwzględnia dokumentów na które w korespondencji powoływał się Tauron.

 

Ponieważ sprawa ma kilkadziesiąt stron nie jestem w stanie powiesić jej na stronie. Proponowałem Szefostwu Muratordomu zainteresowanie się tematem, ale nikt nie raczył udzielić mi odpowiedzi. Jeżeli ktoś jest zainteresowany ww. sprawą, proszę o kontakt, podam e-mail'a.

 

Życzę powodzenia - Pozdrawiam - Sławek

 

Witaj,

 

nawiązując do Twojego wątku proszę o przesłanie pism/korespondencji z Tauronem ws. zmiany taryfy C na G na mój adres e-mail: [email protected]

 

Pozdrawiam,

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 weeks później...
  • 1 month później...
  • 3 weeks później...

Witam

Ja również dołącze do grona osób planujących zmienić sprzedawcę energi (prądu)

Zamieszkuje w rejenie gdzie dystrybucją prądu zajmuje sie ENEA. Dzwoniłem na ich infolinię aby dowiedzieć się czy mogę przejść z taryfy budowlanej (c11?) na zwykłą taryfę (jakąkolwiek tańszą). Budynek stoi, instalacje gotowe, w zasadzie do zamieszkania. Blokuje mnie tylko kanalizacja która to będzie w marcu 2015. Pani poinformowała mnie że takiej możliwości nie ma, bo porządek w dokumentach byc musi i odbiór musi byc 100%, bo inaczej to tylko taryfa budowlana, takie są przepisy etc. Ja jej na to że to nie są przepisy ani prawo, tylko umowa pomiedzy mną i sprzedawcą, a do umowy można by zrobic aneks jakiś (na przykład). A ona mi na to że nie bo nie. No to ja jej, że zmienię sprzedawcę w takim wypadku. A ona że to i tak mi nic nie da, bo to ENEA mi ten prąd dostarcza i taryfa pozostanie bez zmian.

Dzwoniłem do innych sprzedawców, i od jednego uzyskałem inormację że owszem taryfy mi nie zmienią i pozostanie budowlana, ponieważ dystrybutor w papierach porządek mieć musi, dystrybutorem energi zostanie w dalszym ciagu ENEA, ale mogą mi sprzedać energię w cenie jak dla zwykłego gospodarstwa domowego (nie budowa)

Reasumując:

Zmienię sprzedawcę, będe płacił wysoką opłatę dytrybucyjną (dla ENEA), natomiast za zużyty prąd będe płacił już 27gr za KW + 6zł/mc opłaty dystrybucyjnej dla nowego operatora.

 

Pytanie

Czy opłata dystrybucyjna jest stała czy zależy od ilość zużytego prądu? (nie , mam przy sobie rachunku to nie wiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Dzwoniłem do innych sprzedawców, i od jednego uzyskałem inormację że owszem taryfy mi nie zmienią i pozostanie budowlana, ponieważ dystrybutor w papierach porządek mieć musi, dystrybutorem energi zostanie w dalszym ciagu ENEA, ale mogą mi sprzedać energię w cenie jak dla zwykłego gospodarstwa domowego (nie budowa)

Reasumując:

Zmienię sprzedawcę, będe płacił wysoką opłatę dytrybucyjną (dla ENEA), natomiast za zużyty prąd będe płacił już 27gr za KW + 6zł/mc opłaty dystrybucyjnej dla nowego operatora.

Kolego, daj namiar na tego sprzedawce. Ja tez z tego samego rejonu.

 

Pytanie

Czy opłata dystrybucyjna jest stała czy zależy od ilość zużytego prądu? (nie , mam przy sobie rachunku to nie wiem)

 

Podłączam sie do pytania, z dopytaniem:

Czy zalezy od "mocy przyłącza"? Czy na czas budowy mozna wziać "mniejsza" moc, a przy zmianie taryfy z budowalnej na normalna zwiekszyc ją ?

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, daj namiar na tego sprzedawce. Ja tez z tego samego rejonu.

 

DUON

 

Podłączam sie do pytania, z dopytaniem:

Czy zalezy od "mocy przyłącza"? Czy na czas budowy mozna wziać "mniejsza" moc, a przy zmianie taryfy z budowalnej na normalna zwiekszyc ją ?

 

Ja wnioskowałem o 12KW, a na czas budowy przyznali 9KW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

 

 

Nie dzwoń tylko napisz pismo listem poleconym. Piszesz że budowa zakończona i żądasz zmiany taryfy na G. Jak odpiszą że nie to piszesz żeby podali podstawę prawną na żądania odbioru budynku. I tyle bo podstawy nie mają. Chyba że mają określone że C jest nie tylko dla firm, ale również dla budujących prywatnych osób. A ty podpisując umowę sie na to zgodziłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak

Napiszę i poczekam.

 

Moim skromnym zdaniem nie spełniam raczej warunków o których mowa na ich stronie.

Dziwne, piszą jedno robią drugie wciskają taryfę C11, pomimo że nie jestem podmiotem gospodarczym?

 

na stronie mają takie info odnośnie taryf "Cx"

Pakiet Uniwersalny (ze*spół grup taryfowych C1x) skierowany jest do Klientów zasilanych z sieci niskiego napięcia [nn], pobierających energię elektryczną dla celów prowadzonej działalności gospodarczej, których charakterystyka techniczna odbioru spełnia poniższe kryteria:

 

moc umowna jest n*ie większa niż 40 kW,

zabezpieczenie przedlicznikowe w torze prądowym jest nie większe niż 63 A.

 

Pakiet Uniwersalny obejmuje najczęściej banki, sklepy, przychodnie zdrowia, drobny handel, punkty usługowe.

 

W ramach Pakietu Uniwersalnego można zdecydować się na jedną z trzech grup taryfowych: Taryfa C11, C12a lub C12b. Poniżej znajdą Państwo więcej szczegółów.

 

pozdr

Artur Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei od razu dostałem taryfę G. Miałem położoną jedynie inst. elektryczną, nawet bez tynków. Pojechałem podpisać umowę (PGE rejon Mińsk Mazowiecki) i na następny dzień miałem już założony licznik. Wcześniej nie wnioskowalem o taryfę C więc może to pomogło uniknąć problemów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
  • 4 weeks później...
Nie dzwoń tylko napisz pismo listem poleconym. Piszesz że budowa zakończona i żądasz zmiany taryfy na G. Jak odpiszą że nie to piszesz żeby podali podstawę prawną na żądania odbioru budynku. I tyle bo podstawy nie mają. Chyba że mają określone że C jest nie tylko dla firm, ale również dla budujących prywatnych osób. A ty podpisując umowę sie na to zgodziłeś.

 

Dziękuję za sugestię.

Przyszła umowa na G11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również w PGE bez problemu zmieniłem taryfę z budowlanej C na zwykłą G11, nie mam nawet tynków, po zrobieniu instalacji elektrycznej z zaświadczeniem od elektryka pojechałem do rejonu energetycznego, wydali mi jakies zaświadczenie i stamtąd pojechałem do Biura Obsługi Klinta gdzie od ręki zmienili mmi taryfę. Tydzień później przyjechali i przełożyli mi licznik ze słupa do skrzynki docelowej, a następnego dnia przyjechali zwyżką i odpięli mi przewody od linii do skrzynki budowlanej. PGE odział Skarżysko Kamienna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na stronie Taurona:

"4. Oświadczam, że:

a) zakończono budowę obiektu i dokonano w dniu „Zawiadomienia o zakończeniu budowy obiektu” do organu

(Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego) i organ ten nie wydał w terminie określonym w art. 54 ustawy Prawo Budowlane (tj. 21 dni od daty doręczenia

zawiadomienia) decyzji o sprzeciwie co do użytkowania obiektu budowlanego lub zgodnie z art. 54-57 ustawy Prawo Budowlane uzyskano decyzję pozwolenia na

użytkowanie obiektu budowlanego lub budynku wydaną przez organ w dniu , którego kopię załączam,"

 

Nie wygląda to ciekawie. U mnie już skrzynka stoi, pozwolenia jeszcze nie mam i nie wiem jak to dalej rozegrać. Myślałęm że uda się do jesieni dom przykryć, zrobić instalację i przejść na taryfę G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda w tauronie.?

 

W Tauronie to tak wygląda, że po załatwieniu wszystkich formalności tj. umowa, oświadczenie elektryka, po paru dniach pani przez telefon zapytała czy mam zamknięty obiekt i to wszystko. Przyjechał monter, założył licznik.

Tyle, że ja nie miałem prądu budowlanego w tym czasie - licznik czasowo zdemontowany więc mieli do wyboru sprzedać prąd zwykły lub w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...