Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zmiana taryfy budowlanej na G11 bez odbioru


Recommended Posts

  • 6 months później...
  • Odpowiedzi 765
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Pytanie do greygrey co napisałeś w reklamacji , ponieważ jestem po wizycie w pge i przepisaniu umowy na taryfę G11 a Pani poniekąd bardzo miła zapytała czy budynek jest zamknięty ( nie było mowy o oddaniu budynku ) i okazuje się że mogłem zrobić ten aneks rok temu jak wstawiłem okna to by wystarczyło. Z powyższego zastanawiam się nad reklamacją rocznego okresu opłat z taryfy C11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanie do greygrey co napisałeś w reklamacji , ponieważ jestem po wizycie w pge i przepisaniu umowy na taryfę G11 a Pani poniekąd bardzo miła zapytała czy budynek jest zamknięty ( nie było mowy o oddaniu budynku ) i okazuje się że mogłem zrobić ten aneks rok temu jak wstawiłem okna to by wystarczyło. Z powyższego zastanawiam się nad reklamacją rocznego okresu opłat z taryfy C11.

 

Ale pisałeś /składałeś rok temu podanie o zmianę taryfy i dostałeś odpowiedź odmowną? Albo otrzymałeś od nich info, że taka zmiana będzie możliwa dopiero po oddaniu budynku? Bo jeśli nie próbowałeś zmiany wcześniej a tylko teraz doczytałeś o tej możliwości, to z reklamacją może być ciężko. Co tu reklamować, kiedy z punktu widzenia PGE miałeś możliwość zmiany ale z niej nie skorzystałeś... Chyba, że jest jakaś furtka - poczekamy na odpowiedź kolegi greygrey.

Edytowane przez przemo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem Panowie jak Wam udało się załatwić zmianę taryfy przed oddaniem budynku. Niżej podsyłam wiadomość jaką dostałem od PGE

 

Szanowny Panie,

odnosząc się do Pana wątpliwości z zakresie kwalifikowania odbiorców do grup taryfowych informuję, że kryteria podziałów na grupy taryfowe zostały wskazane w treści §6 ust. 1 Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 18 sierpnia 2011 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną. Ponadto, kryteria te precyzuje Taryfa dla usług energii elektrycznej PGE Dystrybucja S.A., zatwierdzona decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

Nadmieniam, że w świetle nowego Prawa Budowlanego zawarcie umowy w taryfie G w zakresie przepisywania umów z taryfy budowlanej (w ramach V grupy przyłączeniowej) – (punkt 3, str. 8 załącznika), wymaganymi dokumentami są:

a. Zawiadomienie o zakończeniu budowy potwierdzone przez właściwy organ starostwa powiatowego (przeważnie jest to nadzór budowlany), - wystarczy kopia złożonego wniosku z pieczątką, że wniosek ten został złożony lub

b. Dokument wystawiony przez właściwy organ starostwa powiatowego (przeważnie jest to nadzór budowlany) zezwalający na użytkowanie obiektu

Przypominam, że dla obecnie obowiązującej umowa grupa taryfowa również została ściśle określona przez PGE Dystrybucja S.A. na podstawie dokumentu wydanego przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego "Potwierdzenie możliwości świadczenia usługi dystrybucji i określenie parametrów technicznych dostaw" z wyłączym wskazaniem zastosowania taryfy C.

Nadmieniam, że Rejon Energetyczny… poinformował PGE Obrót S.A., że dedykowany dla taryfy G dokument „potwierdzenia możliwości…”, zostanie wydane niezwłocznie po doręczeniu przez Odbiorcę jednego z wyżej wymienionych dokumentów

Edytowane przez gregory86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...
Jestem po kupnie działki. Przede mną wybór projektu, formalności itp. Przyłacze wody i prądu. Budowa ruszy pewnie na wiosnę 2020. Wnioskować o prąd docelowy odrazu z G11? Ile to potrwa? przykładowo zbiję sobie z płyt osb mały domek i w międzyczasie będzie budowa i przyjadą montować skrzynkę to nie wpierdzielą mi C11? Jeżeli tak to mają takie prawo skoro budowa teoretycznie może iść z agregatów? Są na to jakieś zapisy prawne? Bo po przeczytaniu wątku jestem nabuzowany i jest gotowy na potyczkę z ZE (PGE)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Jestem po kupnie działki. Przede mną wybór projektu, formalności itp. Przyłacze wody i prądu. Budowa ruszy pewnie na wiosnę 2020. Wnioskować o prąd docelowy od razu z G11? Ile to potrwa? przykładowo zbiję sobie z płyt osb mały domek i w międzyczasie będzie budowa i przyjadą montować skrzynkę to nie wpierdzielą mi C11? Jeżeli tak to mają takie prawo skoro budowa teoretycznie może iść z agregatów? Są na to jakieś zapisy prawne? Bo po przeczytaniu wątku jestem nabuzowany i jest gotowy na potyczkę z ZE (PGE)

 

Ja zrobiłem tak, ze wziąłem przyłącze tymczasowe z docelowym ze wskazaniem na zasilanie placu budowy. Z automatu dali mi więc C11. Na licznik czekałem jakies 5 miesięcy. Wiec proponuje już teraz złożyć wniosek o przyłącze.A wcześniej o warunki, bo to potrzebne do wniosku o przyłącze. a to wszystko potrzebne do wniosku o pozwolenie na budowę. Ustawowo mają 12 miesięcy (z tego co pamiętam) na realizacje przyłącza.

Jechałem 3 miesiące na C11, poszedłem do tej samej pani w dystrybucji, z którą podpisywałem C11. Pani sie zdziwiła ze tak szybko i spytała czy mozna już zamieszkać. Ładnie odparłem ze dla chcącego nic trudnego, okna i dach są, wiec da sie mieszkać. Uśmiechnęła sie i przygotowała umowę dla G11. Nie musiałem pisac oświadczeń ani innych takich.

 

Teraz zrobiłbym troszkę inaczej, bo wtedy wskazałem ze przyłącze do zasilania placu budowy. Teraz nie wspominałbym o tym. Ogólnie technicy nie przyczepiali sie do niczego, nawet do kabla którym pożyczałem prąd od sąsiada, kabla po którym musieli przejechać bo leżał na drodze.

 

I nie daj sie zrobic firmie wykonującej przyłącze dla zakładu. Często proponują wykonanie zewnętrznej linii zasilającej czyli odcinka od skrzynki do twojej erbetki. Mi krzyknęli 4k za 16m kabla siłowego. Sam ogarnąłem to za jakieś 2k (koszt materiału i robocizny +odstępne dla elektryka za protokół)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Jestem po kupnie działki. Przede mną wybór projektu, formalności itp. Przyłacze wody i prądu. Budowa ruszy pewnie na wiosnę 2020. Wnioskować o prąd docelowy odrazu z G11? Ile to potrwa? przykładowo zbiję sobie z płyt osb mały domek i w międzyczasie będzie budowa i przyjadą montować skrzynkę to nie wpierdzielą mi C11? Jeżeli tak to mają takie prawo skoro budowa teoretycznie może iść z agregatów? Są na to jakieś zapisy prawne? Bo po przeczytaniu wątku jestem nabuzowany i jest gotowy na potyczkę z ZE (PGE)

 

Wyslalem swego czasu oficjalne zapytanie do PGE o taryfe C w zwiazku z niemoznoscia zamrozenia cen itd. Dostalem tylko pytanie czy w danym punkcie jest prowadzona dzialalnosc gospodarcza. Na moja odpowiedz ze nie, dostalem instrukcje co i jak wypelnic i wyslac zeby zmienic taryfe i tyle.

Okazuje sie ze zmiane taryfy mozna zrobic nawet przez email wysylajac 3-4 skany drukow, nie ma o co wojowac. Dom nie musi byc ukonczony czy odebrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po kupnie działki. Przede mną wybór projektu, formalności itp. Przyłacze wody i prądu. Budowa ruszy pewnie na wiosnę 2020. Wnioskować o prąd docelowy odrazu z G11? Ile to potrwa? przykładowo zbiję sobie z płyt osb mały domek i w międzyczasie będzie budowa i przyjadą montować skrzynkę to nie wpierdzielą mi C11? Jeżeli tak to mają takie prawo skoro budowa teoretycznie może iść z agregatów? Są na to jakieś zapisy prawne? Bo po przeczytaniu wątku jestem nabuzowany i jest gotowy na potyczkę z ZE (PGE)

W zeszłym tygodniu dostałem warunki na przyłączenie w tauron.

Mam pustą działkę i wnioskowałem o przyłącze obiektu rekreacyjnego. Zatem dostałem grupę V czyli taryfa G11. Wnioskowałem o 30kW a koszt jakieś 2500brutto. :)

Może dużo te 30kW ale jak nie będe miał gazu, pompy ciepła czy innych ogrzewaczy to będę jechał na prądzie.

Termin realizacji przyłącza to luty 2021.

Edytowane przez ololek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
W zeszłym tygodniu dostałem warunki na przyłączenie w tauron.

Mam pustą działkę i wnioskowałem o przyłącze obiektu rekreacyjnego. Zatem dostałem grupę V czyli taryfa G11. Wnioskowałem o 30kW a koszt jakieś 2500brutto. :)

 

W którym miejscu umowy na przyłączenie jest informacja, że będzie to taryfa G11 ?

 

Grupa V mówi tylko że - to podmioty ubiegające się o przyłączenie do sieci, których urządzenia, instalacje i sieci są przyłączane bezpośrednio do sieci o napięciu znamionowym nie wyższym niż 1 kV oraz mocy przyłączeniowej nie większej niż 40 kW i prądzie znamionowym zabezpieczenia przedlicznikowego nie większym niż 63A.

 

Umowa o dostarczanie energii elektrycznej będzie dopiero zawarta po zakończeniu prac - w terminie do 14 dni od realizacji przyłącza.

 

Czy nie wtedy dopiero będzie określona taryfa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
podpytam, papiery o przyłącze złożone jakiś czas temu (sie kierownik uparł bo niby długo sie czeka), SSO prawdopodobnie w czerwcu lub lipcu.Szafkę już postawili, jest faktura i niestety informacja że jak nie przyłączę się to 2zł z groszem kary, za każdy dzień, da się to jakość obejsć? Prąd mi nie jest potrzebny bo go mam z obecnego przyłącza a nowe jest do nowego domu. Szafka i prąd budowlany do niczego mi nie potrzebny no chyba że wyjdzie taniej niż płacenie tych dwóch zyli za każdy dzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

W Enei mówili, że w-do nie determinuje ani mocy ani taryfy na umowie. Zresztą w-do to Enea operator, a właściwa umowa to bodajże Enea s.a. Także należy przy zawieraniu umowy podać, że chodzi o garaż i dostaniemy taryfę G. Prawidłowo przy rozpoczęciu budowy należy zmienić taryfę na C, ale wiecie jak to jest :D

Dodam, że w moim przypadku chodzi o działkę rolną z mpzp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...