Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zmiana taryfy budowlanej na G11 bez odbioru


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 765
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To akurat nie moja sytuacja, tylko znajomego, ja potrzebuje tylko zaświadczenia o wykonaniu przyłącza.

Budynek gospodarczy jest odebrany już dawno, potem po latach na tej działce powstały dom. Znajomy zastanawia się jak w takiej sytuacji załatwić kwestię oświadczenia o zapewnieniu dostaw energii. Wiem, że Pan jest w tych tematach biegły, może Pan coś doradzi.

Skoro do działki jest przyłącze, może wystarczy wystąpić do pge z wnioskiem o zapewnienie dostaw do tego drugiego budynku - przecież PnB dostał.

Edytowane przez kemot_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wal do PGE, przedstaw żądania PINB i już.

Chyba że wystarczy protokół odbioru, - patrz PGE :

 

Po zakończeniu prac zgodnie z umową o przyłączenie i dostarczeniu powyższego oświadczenia, PGE Dystrybucja S.A. wystawia „Potwierdzenie możliwości świadczenia usługi dystrybucji i określenie parametrów technicznych dostaw”.

(zaczerpnięto z PGE)

https://pgedystrybucja.pl/przylaczenia/procedury-przylaczeniowe/Procedura-przylaczania-Odbiorcow

 

Piszę, może komuś się przyda.

Byłem dzisiaj rano w PGE, trzeba pobrać druk - wniosek o wydanie zaświadczenia o wykonaniu i odbiorze przyłącza. Formularza nie ma na stronie internetowej, ale można też złożyć odręcznie napisane pismo, a nawet, w dobie covida, wysłać prośbę mailowo.

Zaświadczenie wysyłają pocztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Obecnie mam taryfę C11 w ENEA, do końca budowy pozostało wykonanie posadzek, ocieplenia dachu oraz elewacji. Czy mogę (i jak ewentualnie) zmienić taryfę na G11 - za dwa miesiące użytkowania prądu (raptem 38kWh) w taryfie C11 (20kW, 32A) dostałem rachunek na 324zł. Chyba ktoś sobie jaja robi!!

 

I jak sobie poradziłeś? Mi do odbioru domu brakuje "tylko":

 

- ogrodzenia (jest zrobione, ale z terminem montażu kiepsko

- schody (brak kasy obecnie)

- drzwi wejściowe (zamówione, będą za 4-5 tyg)

 

I jestem na taryfie budowlanej. W domu mam zrobione tyle, żeby zamieszkać tj. bez gniazdek, na przedłużaczach, ale są panele, jest łazienka, zaraz będzie kuchnia. Nie wiem czy mogę wnioskować już o zmianę taryfy czy czekać jeszcze do faktycznego odbioru domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wypełniam tylko to:

 

Oświadczenie

o przyjęciu Oferty zawarcia z ENEA S.A. Umowy kompleksowej zastępującej

postanowienia dotychczasowej umowy dla Miejsca dostarczania energii

dla Klientów z grupy taryfowej G będących konsumentami

 

I tam to zaznaczacie?

 

w związku z zakończeniem budowy budynku mieszkalnego i poinformowaniem właściwego organu administracji o zakończeniu budowy budynku mieszkalnego

oraz zamiarze jego użytkowania - zgodnie z wymogami ustawy Prawo budowlane – G11 1

 

 

1 Wariant dla Klienta, który dokonuje zmiany grupy z C11 na G11 w związku z zakończeniem budowy. Klient ma obowiązek poinformować Sprzedawcę o złożenia sprzeciwu

przez ww. organy administracji, w terminie 7 dni od dnia otrzymania informacji o sprzeciwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Do zmieniających taryfę z c11: mając taryfę c11 po opłaceniu haraczu za 4 m-ce (zużycie 12 kW kwota 660 zł) zadzwoniłem na infolinię dostawcy z pytaniem jak zmienić taryfę. Miła pani w pierwszych słowach nie bardzo kwapiła się do pomocy. Zasugerowałem rozwiązanie umowy i przejście na agregat, po zużyciu widać że prąd nie jest wykorzystywany do celów budowlanych. Poinformowałem że przyłącze jest zakończone erbetką w garażu i ten obiekt zasilam. Padło pytanie czy mam blaszak zgłoszony, poinformowałem że UG nie wymaga zgłoszenia ( zgodnie z info z UG). Pani zmieniła podejście i w ciągu chwili pokierowała zmiana taryfy tzn trzeba złożyć w systemie wniosek i po sprawie. Teraz za 6 kW za dwa m-ce rachunek 26 zł, hurrraa czego wszystkim życzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam budynek gospodarczy , zgłoszony w starostwie. Moje pytanie czy Pge podłączy mi taryfę G11. Jakiś czas temu pisałam do Pge, odpisali że podłączą. A jak to działa w praktyce ?

Podłączą. Załatw sobie kopię złożonego zgłoszenia ze stemplem urzędniczki i dołącz go do wniosku do PGE. Ja tak załawiłem sobie taryfę G11 kilka lat temu do zwykłego blaszaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączą. Załatw sobie kopię złożonego zgłoszenia ze stemplem urzędniczki i dołącz go do wniosku do PGE. Ja tak załawiłem sobie taryfę G11 kilka lat temu do zwykłego blaszaka.

 

A co w przypadku gdy budynek gospodarczy, blaszak nie wymaga zgłoszenia? Nowelizacja prawa budowlanego pozwala na postawienie tego typu budynków bez żadnych formalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy blaszak nie wymaga zgłoszenia?

 

Nam udało się zmienić taryfę z c11 po złożeniu oświadczenia, że budowa została zakończona, ale trwają lekkie prace wykończeniowe. Przyjechał ktoś z PGE, spisali protokół i zmienili taryfę.

 

Ja zrobiłem podobnie z tą różnicą, że nikt nie przyjeżdżał i nic nie spisywał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w przypadku gdy budynek gospodarczy, blaszak nie wymaga zgłoszenia? Nowelizacja prawa budowlanego pozwala na postawienie tego typu budynków bez żadnych formalności.

Jaki to blaszak? Jeśli jest uzupełnieniem zabudowy zagrodowej to rzeczywiście nie wymaga zgłoszenia, ale jeśli nie to jak najbardziej wymaga.

 

Art. 29.

 

1. Nie wymaga decyzji o pozwoleniu na budowę, natomiast wymaga zgłoszenia, o którym mowa w art. 30, budowa:

(...)

14) wolno stojących:

a) parterowych budynków gospodarczych,

b) garaży,

c) wiat

– o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki;

(...)

2. Nie wymaga decyzji o pozwoleniu na budowę oraz zgłoszenia, o którym mowa w art. 30, budowa:

1) obiektów gospodarczych związanych z produkcją rolną i uzupełniających zabudowę zagrodową w ramach istniejącej działki siedliskowej:

 

a) parterowych budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m,

(...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...