Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zmiana taryfy budowlanej na G11 bez odbioru


Recommended Posts

To że ma C11 nie oznacza że przy fotowoltaice miałaby zmienioną taryfę. Przecież każdy z Nas może zmienić taryfę z G na C (wiem że to idiotycznie brzmi ale teoretycznie tak można) i tak samo znam gościa który po odbiorze domu miał jeszcze przez kilka miesięcy taryfę C11 bo zapomniał złożyć wniosek o zmianę taryfy.

Dopóki [email protected] nie napisze coś więcej może tylko zgadywać :)

 

Właśnie problem jest w tym, że dom mam nieodebrany i już chyba z 3 godziny łącznie spędziłam na infolinii tauronu, byłam przełączana w kółko z nowych umów, przez zmiany taryfy po dział fotowoltaiki i tak w kółko. W związku z tym chciałam złożyć oświadczenie, że budowa została zakończona i zmienić taryfę, żeby nie płacić samych kosztów stałych 180zł ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 765
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Właśnie problem jest w tym, że dom mam nieodebrany i już chyba z 3 godziny łącznie spędziłam na infolinii tauronu, byłam przełączana w kółko z nowych umów, przez zmiany taryfy po dział fotowoltaiki i tak w kółko. W związku z tym chciałam złożyć oświadczenie, że budowa została zakończona i zmienić taryfę, żeby nie płacić samych kosztów stałych 180zł ;/

 

Połącz się z infolinia i rozmawiaj z konsultantem albo udaj się do oddziału terenowego Tauronu.

Jeżeli nie mas odbioru a już jest instalacja wewnętrzna to nie ma problemu zmiany taryfy na G. Tauron nie wymaga odbioru domu do zmiany taryfy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie łącząc się z konsultantami byłam odsyłana - przełączana bo każdy po kolei twierdził że u niego się nie da i mnie przełączał :bash:

Dlatego stwierdziłam że lepiej będzie złożyć wniosek pisemnie tylko wszyscy mówią że potrzebne jest oświadczenie o zakończeniu budowy i nie wiem czy mam je złożyć na konkretnym druku czy sklecić coś sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie łącząc się z konsultantami byłam odsyłana - przełączana bo każdy po kolei twierdził że u niego się nie da i mnie przełączał :bash:

Dlatego stwierdziłam że lepiej będzie złożyć wniosek pisemnie tylko wszyscy mówią że potrzebne jest oświadczenie o zakończeniu budowy i nie wiem czy mam je złożyć na konkretnym druku czy sklecić coś sama

To masz pecha że trafiłaś na niekompetentnych konsultantów.

Znajomy trzy lata temu załatwił sprawę bez odbioru domu zmienił taryfę na G, tyle tylko wiem bo w szczegóły nie wchodziłem dlatego twierdzę że można w Tauronie zmienić taryfę bez odbioru domu.

A tak poza konkursem zapytam dlaczego nie masz zrobionego odbioru domu? Bo jak domniemywam już w domu mieszkacie, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O losie ile wiedzy. Dzwoniłem dziś do Energa operator, bo niedługo startuje z budową. Pani od razu że C11, po dłuższej rozmowie Odmówiłem, mimo że z informacji nie jest aż tak drogo 37zł co miesiąc + 0,59 (lub 0,49) za kWh. Więc nie wiem skąd te horrendalne sumy na taryfach budowlanych. Jednak wolę od razu mieć tańszy prąd niż droższy. Zadzwonię za niedługo ponownie i poproszę o założenie licznika na taryfę G11 bo zamierzam każdy wolny czas spędzać na działce gdzie stoi (hmmm przyczepka w której jest "rozdzielnia" 3 bezpieczniki :D ) przyczepka i chcę mieć światło jak nastanie wieczór.

Myślicie że przejdzie?

 

PS: Pani nie była w stanie określić kiedy można zmienić z C na G. Dodała nawet że jak już mam G a robię remont to powinienem podpisać umowę na C :lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O losie ile wiedzy. Dzwoniłem dziś do Energa operator, bo niedługo startuje z budową. Pani od razu że C11, po dłuższej rozmowie Odmówiłem, mimo że z informacji nie jest aż tak drogo 37zł co miesiąc + 0,59 (lub 0,49) za kWh. Więc nie wiem skąd te horrendalne sumy na taryfach budowlanych. Jednak wolę od razu mieć tańszy prąd niż droższy. Zadzwonię za niedługo ponownie i poproszę o założenie licznika na taryfę G11 bo zamierzam każdy wolny czas spędzać na działce gdzie stoi (hmmm przyczepka w której jest "rozdzielnia" 3 bezpieczniki :D ) przyczepka i chcę mieć światło jak nastanie wieczór.

Myślicie że przejdzie?

 

PS: Pani nie była w stanie określić kiedy można zmienić z C na G. Dodała nawet że jak już mam G a robię remont to powinienem podpisać umowę na C :lol2::lol2::lol2:

 

To trafiłem na fajną konsultantkę, kolejna niedoszkoloną albo była po użyciu dopalaczy :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pytanie dotyczące prądu z PGE. Mam obecnie taryfę C11 na budowie. Dom w stanie surowym zamkniętym. Interesuje mnie zmiana taryfy już na tym etapie na G11.

Dowiedziałem się, że do wniosku o zmianę taryfy należy dołączyć: a) zawiadomienie o zakończeniu budowy potwierdzone przez właściwy organ,

b) dokumentu zezwalającego na użytkowanie obiektu na cele mieszkalne

c) dokumentu wydanego przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego - dokument "potwierdzenie możliwości świadczenia usługi dystrybucji i określenie parametrów technicznych dostaw" dedykowany dla taryfy G.

 

Moje pytanie brzmi, w jaki sposób mogę w miarę szybko uzyskać dokument wymieniony w podpunkcie c)? Niestety dodzwonienie się do konsultanta PGE graniczy z cudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musisz. Zaden z tych punktów jest wymysłem PGE.

Wystarczy jak zlozysz wniosek o nową umowę. Umowa ma być dla "gospodarstwo domowe ".

Oczywiście w okienku dystrybucji będą bezprawnie zadać czegoś z w/w punktów. Olej to i złóż ten wniosek w kancelarii za potwierdzeniem na kopii. Za miesiąc będziesz miał G11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie była taryfa C, ppo wylaniu płyty zużycie ok 7 kWh za 2 m-ce, zadzwoniłem na inf. powiedziałem miłej pani że chce G bo budowa już nie idzie i chce prąd G bo erbetka jest w garażu na stałe i zasila garaż, pani pytała czy garaż zgłoszony do gminy, zgodnie z prawdą gmina nie wymaga zgłoszenia tymczasowych blaszaków. Po tej informacji pani pomogła wypełnić wniosek i umowa przyszła na maila. Tak naprawdę to moja budowa nie pochłonęła wiele kWh. Ale za 4 m- Ce i 12 kWh zuzycia zabuliłem ponad 600 zł. Kosmos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Ale za 4 m- Ce i 12 kWh zuzycia zabuliłem ponad 600 zł.

O masakra

 

Moje pytanie brzmi, w jaki sposób mogę w miarę szybko uzyskać dokument wymieniony w podpunkcie c)?

 

A moje pytanie po co im te dokumenty skoro przysłowie głosi że nasz klient to nasz pan. A oni zawsze z klienta robią maszynę do kasy. Paranoja żeby takie sumy płacić.

Po za tym jak się nie mylę nie ma czyegoś takiego prąd budowlany- który potocznie jest tak nazywany na cele budowlane. Pod potoczną nazwą kryje się taryfa "C" a tak jak dobrze pamiętam (ale mogę się mylić) jest dla przedsiębiorców.

 

Kolego idź nie pytaj czy możesz, Twoja rola to pytać dlaczego nie możesz i niech dadzą Ci odpowiedź na piśmie z podpisem kto chce wprowadzić w błąd. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Cześć,

Czy ktoś ostatnio przerabiał zmianę taryfy z C11 na G11 w ENEA ? Mam dom w SSZ. Jeśli chodzi o sam wniosek o zmianę to należy zaznaczyć, że do odebrany czego wolałbym nie robić osobiście.

Jeden z kolegów w wątku wspominał, że trzeba złożyć nowy wniosek o gospodarstwo domowe i wtedy przechodzi bez problemu. Czy bieżąca umowa sama się rozwiąże wtedy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy ktoś ostatnio przerabiał zmianę taryfy z C11 na G11 w ENEA ? Mam dom w SSZ. Jeśli chodzi o sam wniosek o zmianę to należy zaznaczyć, że do odebrany czego wolałbym nie robić osobiście.

Jeden z kolegów w wątku wspominał, że trzeba złożyć nowy wniosek o gospodarstwo domowe i wtedy przechodzi bez problemu. Czy bieżąca umowa sama się rozwiąże wtedy ?

 

Jak masz przyłącze do placu budowy (czyli tymczasowe - tak zaznaczyłeś we wniosku o warunki przyłączenia) to jesteś załatwiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz przyłącze do placu budowy (czyli tymczasowe - tak zaznaczyłeś we wniosku o warunki przyłączenia) to jesteś załatwiony.

 

Mam tak:

 

Przedmiotem umowy jest

 

1. Przyłączenie instalacji klienta w obiekcie dom jednorodzinny zlokalizowanym w.......... do sieci ENEA Operator z mocą przyłączeniową o wartości 16kW i napięciu 0,4 kV

 

2. Klient zakwalifikowany do V grupy przyłączeniowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak:

 

Przedmiotem umowy jest

 

1. Przyłączenie instalacji klienta w obiekcie dom jednorodzinny zlokalizowanym w.......... do sieci ENEA Operator z mocą przyłączeniową o wartości 16kW i napięciu 0,4 kV

 

2. Klient zakwalifikowany do V grupy przyłączeniowej

 

A jakie masz wyjaśnienie przypisu przy wymogu odbioru domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...