Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zmiana taryfy budowlanej na G11 bez odbioru


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 765
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dam znać, zresztą muszę to ogarnąć przed końcem roku żeby uniknąć kary :lol2: Zakopię docelowy kabel i wysyłam ten ps-do. Ja mam na razie płytę fundamentową. Jeśli będą się upierać na taryfę C, to zawsze można podpisać z nimi umowę a później ją zerwać bez żadnych konsekwencji.

 

Jak podpiszesz umowę to za jej zerwanie tez zapewne poniesiesz jakieś konsekwencje. Już lepiej wcale nie podpisywać a wnioskować o przyłącze z taryfą G po odbiorze budynku. Do odbioru nie musisz posiadać tynków czy ułożonej podłogi, odbiór robisz a dom wykańczasz, zanim zrobią przyłącze dom będzie gotowy na zicher.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolejny raz ENEA odrzuca wniosek...

 

Informujemy, że zasady kwalifikowania do grup taryfowych są w taryfie enea operator, c- to nie tylko firma to wszystkie lokale niemieszkalne, place budowy.

 

Chyba pozostaje złożyć wniosek na altanę albo coś na ten kształt...

 

Abstrahując od kosztów pewnie nie da się podłączyć fotowoltaiki pod G11 na altanę. Chciałem się zmieścić do marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem kolejną reklamacją z prośbą o wskazanie punktów w taryfie mówiących o placu budowy.

 

Podejrzewam, że dostaniesz odpowiedź podobną do tej którą wyżej zacytowałem, że informacje o zasadach przydzielania taryf masz na stronie Enei, więc ..dlaczego się dziwisz.

A nie można podpisać umowy z Eneą na te C11, później zmienić dostawcę, który nie robi problemów z przejściem z 'budowlanej' na normalną taryfę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mając taryfę C nie możesz zmienić dostawcy. Dostawę możesz zmienić gdy posiadasz taryfę G.

 

No to ktoś tu się myli, bo znalazłem coś takiego. Oczywiście mam świadomość, że piszący artykuły niekoniecznie mają wiedzę, ale może... -

https://www.muratorplus.pl/technika/instalacje-elektryczne/prad-budowlany-cena-roznice-miedzy-prodem-budowlanym-a-zwyklym-cennik-2021-aa-neFN-Cpv8-hzxs.html#czym-jest-prad-budowlany

 

"Jeśli w trakcie budowy okaże się, że ceny prądu są za wysokie, w każdej chwili można zmienić dostawcę energii elektrycznej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolejny raz ENEA odrzuca wniosek...

 

Informujemy, że zasady kwalifikowania do grup taryfowych są w taryfie enea operator, c- to nie tylko firma to wszystkie lokale niemieszkalne, place budowy.

 

To im odpowiedz, ze grupę masz prawidłową:

2. Klient zakwalifikowany do V grupy przyłączeniowej

 

I podpierając się paragrafami z #617 domagaj się zmiany taryfy. A jeszcze lepiej, jakby pod tym podpisała się kancelaria prawna na mocy pełnomocnictwa, którego im udzielisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ktoś tu się myli, bo znalazłem coś takiego. Oczywiście mam świadomość, że piszący artykuły niekoniecznie mają wiedzę, ale może... -

https://www.muratorplus.pl/technika/instalacje-elektryczne/prad-budowlany-cena-roznice-miedzy-prodem-budowlanym-a-zwyklym-cennik-2021-aa-neFN-Cpv8-hzxs.html#czym-jest-prad-budowlany

 

"Jeśli w trakcie budowy okaże się, że ceny prądu są za wysokie, w każdej chwili można zmienić dostawcę energii elektrycznej"

 

Dostawcy nie możesz zmienić - jesteś skazany na tego, co ma kable w danym rejonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostawcy nie możesz zmienić - jesteś skazany na tego, co ma kable w danym rejonie.

 

No właśnie..ale skoro ten ktoś wspomniał o zmianie, to może miał na myśli zmianę sprzedawcy, czyli - bierzemy prąd o Enei, zmieniamy ją na innego sprzedawcę C11, by zaraz przejść u nowego na G. Może też u nowego da się od razu na G?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostawcy nie możesz zmienić - jesteś skazany na tego, co ma kable w danym rejonie.

 

Wcale nie, nie jest ot prawdą, dostawce możesz zmieniać i bodajże trzy razy do roku a czy takie zmiany są opłacalne to już można dyskutować do bólu.

Zmieniając dotychczasowego dostawcę prądu, należy przesłać zgłoszenie do operatora systemu dystrybucyjnego. Należy to zrobić za pośrednictwem specjalnego formularza, który znajduje się na stronie operatora. Podaje się w nim informacje o stronach umowy, terminach zawarcia i planowanych dostawach energii.
Edytowane przez henrykow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie, nie jest ot prawdą, dostawce możesz zmieniać i bodajże trzy razy do roku a czy takie zmiany są opłacalne to już można dyskutować do bólu.

 

Heh..to dla równowagi inna redakcja - "Dystrybucją, a więc dostawą energii elektrycznej zajmują się Operatorzy Systemów Dystrybucyjnych (OSD), którzy są przypisani do konkretnych regionów Polski. Nie jest zatem możliwa zmiana dostawcy prądu. Zmienić można natomiast sprzedawcę energii elektrycznej, a więc podmiot, który kupuje (np. na Towarowej Giełdzie Energii) lub produkuje prąd celem sprzedaży go klientom końcowym"

https://enerad.pl/aktualnosci/zmiana-sprzedawcy-dostawcy-pradu-2021-krok-po-kroku/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie, nie jest ot prawdą, dostawce możesz zmieniać i bodajże trzy razy do roku a czy takie zmiany są opłacalne to już można dyskutować do bólu.

Radio Erewań?

Ani trzy, ani dostawcę. Dowolnie często możesz zmieniać sprzedawcę (ponosząc konsekwencje lojalki, jak podpisałeś).

 

Jak masz wątpliwości co do rozróżniania kto jest kto, to kurier jest dostawcą paczki, czy jej sprzedawcą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...