Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zmiana taryfy budowlanej na G11 bez odbioru


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 765
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

rusek007

Ja jestem pewien, że dobrze zrozumiałem Panią z biura obsługi klientów

w Gdańsku na Towarowej.

Jak rozmawiałem z kierownikiem budowy to powiedział, że gdybym miał

zewnętrzną elewację domu zrobioną, to odpowiedni wpis do dziennika

by mi zrobił.

Oczywiście nie wiem jakie warunki musiałbym spełnić aby uzyskać meldunek.

 

Łącze pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Energa Olsztyn.

Z tyn meldunkiem to też ciekawa sprawa.

Mamy 2 gminy w tym samym powiecie olsztyńskim.

W mojej meldunek bez najmniejszych problemów, pani w urzędzie tylko zapytała się czy to te nowopowstające osiedle, potwierdziłem i stosowny wpis i zmiana dowodów zostały błyskawicznie wykonane, nie interesowało jej czy jest SSO czy SSZ ani żaden odbiór. Naprawdę, miło i przyjemnie. Kuzyn w sąsiedniej gmine już miał problemy, że bez odbioru to nie można, że przepisy są takie. Ale udało mu się wytargować, że wystarczył wpis kierbuda o możliwości zamieszkania i oświadczeniu elektryka i kominiarza. Nałaził się i nakombinował, ale wywalczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest osobny wątek na temat zameldowania. Nie jest potrzebny odbiór budynku, aby się w Nim zameldować. Niezbędnymi dokumentami do meldunku jakie potrzebowałem:

wniosek

dokument potwierdzający prawo własności

zaświadczenie o nadaniu numeru nieruchomości

ksiązeczka wojskowa :D

 

Otrzymałem zaświadczenie o zameldowaniu i z nim udałem się do ENEA i załatwiłem zmiane taryfy.

 

Organ meldunkowy nie ma prawa żądać odbioru budynku, do kontroli czy budynek nadaje się do zamieszkania są inne instytucje

 

Nie mam prawa bez odbioru tam mieszkać, ale jestem zameldowany i zmieniłem taryfę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem zaświadczenie o zameldowaniu i z nim udałem się do ENEA i załatwiłem zmiane taryfy.

Nie mam prawa bez odbioru tam mieszkać, ale jestem zameldowany i zmieniłem taryfę

 

Mam kilka pytań do ciebie?

 

1. Jesteś tam zameldowany na stałe czy tymczasowo??

2. Na jakim etapie budowy zmieniłeś tą taryfę?

3. Papiery o zmianę taryfy zaniosłeś czy wysłałeś do ENEA?

4. jaki dokument wypełniałeś aby zmienić taryfę C11 na G11?

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań do ciebie?

 

1. Jesteś tam zameldowany na stałe czy tymczasowo??

2. Na jakim etapie budowy zmieniłeś tą taryfę?

3. Papiery o zmianę taryfy zaniosłeś czy wysłałeś do ENEA?

4. jaki dokument wypełniałeś aby zmienić taryfę C11 na G11?

Dzięki za odpowiedzi.

 

Ad.1 Jestem zameldowany na stałe

Ad.2 Ja akurat zmieniałem taryfę już na wykończeniówce, ale podczas meldunku nikt nie wnikał na jakim etapie jest budowa

Ad.3 Dokumnety do ENEA złożyłem osobiście i w ciągu 15 minut otrzymałem nową umowę. (miła odmiana)

Ad.4 Druk standardowy, który otrzymałem na miejscu chyba "wniosek o dostawę energi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto odpowiedź z URE.

Można ją podzielić na 5 części.

Pierwsza, pokazuje furtkę dla zmiany taryfy.

Druga, potwierdza brak jakiegokolwiek przepisu prawa w zakresie wymogu odbioru budynku do zmiany taryfy.

Trzecia, rozważanie urzędnika, użyto sformułowania "... zatem słusznym wydaje się...."

Czwarta, próba postraszenia, że nielegalne jest zamieszkiwanie bez odbioru.

Piąta, że fakt zamieszkania w danym obiekcie mieszkalnym nie przesądza jeszcze, że energia elektryczna będzie przeznaczona na potrzeby gospodarstwa domowego, ( bo o tym przesądza kawałek papierka ze starostwa).

Czyli, użycie wiertarki czyż żarówki bez papierka, to budowa (C11), a użycie wiertarki czy żarówki z papierkiem od starostwa, to potrzeby gospodarstwa domowego (G11)

 

Reasumując, nie ma przepisu prawa dla wymogu odbioru dla zmiany taryfy. Jest tylko przemyślenie urzędnika z, URE, któremu "wydaje się". Nie przeznaczenie, czy sposób wykorzystanie energii świadczy o prawidłowości zakwalifikowania do grupy odbiorców a jedynie fanaberie urzędnika. Oświadczenie odbiorcy, liczące się w świetle prawa nie ma tu najmniejszego znaczenia.

Dla Urzędu Regulacji Energetyki nie liczy się aspekt społeczny problemu, bo jak sami zaznaczyli wiedzą, że energia C11 jest znacznie droższa mimo to URE stoi po stronie sprzedawcy droższej energii, przyzwalając na dowolną interpretację prawa, podobnie jak oni sami to czynią.

 

http://szakal.olsz.pl/img/ure1.jpg

http://szakal.olsz.pl/img/ure2.jpg

 

 

Teraz spróbuję wykorzystać podaną furtkę.

Jeżeli odpowiedź będzie negatywna jeszcze raz wystąpię do URE z dodatkową argumentacją.

 

 

 

Energa Operator S.A. Oddział w Olsztynie

Rejon Olsztyn

 

 

 

W związku z otrzymanym Orzeczeniem Urzędu Regulacji Energetyki z dnia 05 marca 2010 (OGD-5001-7(2)/2010/DS oświadczam, że obecnie energia elektryczna wykorzystywana jest również do zasilania latarni i gniazd ogrodowych, oświetlenie podjazdu oraz gniazd i oświetlenia altany/drewutni. Obiekty te nie wymagają zezwolenia na budowę, ani odbioru technicznego i są kwalifikowane jako obiekty gospodarstwa domowego, zatem spełniają wymogi zakwalifikowania do odbiorców taryfy G11. Czyli zostały spełnione warunki zaliczenia odbiorcy do dwóch grup taryfowych Zgodnie z § 7 ust. 1 rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 2 lipca 2007 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną (Dz. U z 2007 r. Nr 128, poz.895 z późn. zm. ) zwanej dalej rozporządzeniem taryfowym , odbiorca który ze względu na przyjęty w przedsiębiorstwie energetycznym podział odbiorców na grupy taryfowe może być dla danego miejsca dostarczania energii elektrycznej zaliczony do więcej niż jednej grupy taryfowej wybiera jedną spośród tych grup. Grupą wybraną przeze mnie jest grupa taryfowa G11 i wnoszę o zmianę umowy.

 

W ciągu 14 dni będzie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Pięknie. rusek007

Chyba cel, który chcesz osiągnąć obrał właściwy kierunek.

 

U mnie okazało się, że niby dom, który kupiłem i zburzyłem miał nadany numer- no bo tak naprawdę miał- a tak w ogóle to tego numeru nie ma i Pani nie może mnie zameldować. Całość kupowałem na przetargu od Urzędu Gminy. Dlatego wystąpiłem w Urzędzie Miasta i Gminy o nadanie numeru dla mojej posesji. Ma to być zrobione jak tylko inna Pani wróci z chorobowego. Z tym kwitkiem podobno bez problemu otrzymam zameldowanie - chcę na czas określony - 2 lata lub nawet więcej.

Następnie te papiery z Wnioskiem o zmianę taryfy zawiozę do Enea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie swawolny ZA jest, bo już w trakcie budowy jak zakładali skrzynkę podpisali ze mną umowę na G11 a instalacji w domku jeszcze nie było. Fakt, podłączyli fizycznie miesiąc później, ale pies z kulawą nogą nie spojrzał, co jest w domu.

 

a czy przypadkiem chłopaki nie mieli fuchy?

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też biję głową w mur próbując zmienić taryfę z C na G :evil: . Najgorzej się zdenerwowałam,gdy już pojechałam podpisać nową umowę,a na miejscu wyprowadzili mnie z błędu. Że cały czas wymagany jest odbiór budynku. Wcześniej gdy rozmawiałam przez telefon,pani zapewniała,że jak otrzymam numer nadania domu,to będę mogła zmienić taryfę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też biję głową w mur próbując zmienić taryfę z C na G :evil: . Najgorzej się zdenerwowałam,gdy już pojechałam podpisać nową umowę,a na miejscu wyprowadzili mnie z błędu. Że cały czas wymagany jest odbiór budynku. Wcześniej gdy rozmawiałam przez telefon,pani zapewniała,że jak otrzymam numer nadania domu,to będę mogła zmienić taryfę.

Witam

 

Ja odbylem rozmowe w energi.

 

Miałem ze soba wniosek o zmiane taryfy , pismo nadajace numer mojej budowie , akt własnosci i umowe na dostarczenie prądu.

Pani jednak do zmiany zarzadała pisma od kierownika budowy o zakonczeniu prac.

Jak dostane to pisemko to udam sie jeszcze raz do energi

Zobaczymy mam tylko nadzieje że tym razem sie uda

 

pozdrawiam daro31ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem już pisemne Zawiadomienie o nadaniu numeru dla mojego domu.

Dzisiaj też zameldowałem się na okres 5 lat. Wypełniłem wniosek o zawarcie umowy i zmianę grupy taryfowej. W ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin złożę to w ENEA.

 

Napisz czy Ci sie udała jak bedzie po wszystkim

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem już pisemne Zawiadomienie o nadaniu numeru dla mojego domu.

Dzisiaj też zameldowałem się na okres 5 lat. Wypełniłem wniosek o zawarcie umowy i zmianę grupy taryfowej. W ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin złożę to w ENEA.

 

Napisz czy Ci sie udała jak bedzie po wszystkim

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

Trafiłem na wątek, gdy poszukiwałem przyczyn wysokiego rachunku za prad. (średnie zużycie 6KWh/ dobe).

Po czasie zorientowałem sie, że coś jest nie tak z "taryfą c11". No i klops!

 

Własnie dziś, po pracy uderzam do energetyki po zmiane taryfy. Podbudowany Waszymi doświadczeniami mam nadzieje wywalczyć zmniejszenie opłat.

 

Postaram się na bieżąca informowac o postępach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

Trafiłem na wątek, gdy poszukiwałem przyczyn wysokiego rachunku za prad. (średnie zużycie 6KWh/ dobe).

Po czasie zorientowałem sie, że coś jest nie tak z "taryfą c11". No i klops!

 

Własnie dziś, po pracy uderzam do energetyki po zmiane taryfy. Podbudowany Waszymi doświadczeniami mam nadzieje wywalczyć zmniejszenie opłat.

 

Postaram się na bieżąca informowac o postępach.

 

Pozdrawiam

Czekamy na wyniki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po walce w ENEA - jej wynik oczywiście pozytywny. Opisze go jak dostanę umowę do rączki :). NOWĄ umowę z taryfą G11, którą ja podpisałem i teraz czeka na podpis jakiegoś tam pryncypała. Będzie to w ciągu kilku dni.

Póki co dostałem kolejną fakturkę, która jest do zobaczenia tutaj http://img717.imageshack.us/img717/6873/skanuj0005ll.jpg

Myślę, że już bardziej oszczędny być nie mogłem stąd moja desperacja i podstępność w walce z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...