Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika ROSSY


efilo

Recommended Posts

Witam was moje kochane ,co tam u was??????

Widzę ,że na posterunku ,to dobrze , bo ja od nowego roku poświęcam się sportom zimowym , ze względu na ogrom śniegu wykrzystujemy jak się da albo kulig albo narty , wczoraj taka była jazda(byłam z córką na nartach jakieś 20km.od domu)tak padał śnieg ,że dzwoniłam do męża żeby przyjechał z łańcuchami bo drogowców oczywiście zaskoczył padający śnieg i wszyscy jak jeden mąż ślizgali się na cód.W końcu przyjechała policja wstrzymała ruch pan troktarowy posypał piachem i jakoś wszyscy wyjechali.Miałam stracha jak jeden skasował trzy samochody na raz zsuwając się na dół.Widok nie ma co.Jeszcze tylko jutro bo od poniedziałku trzeba wrócić na ziemię ,praca,szkoła i wieli innych obowiązków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 507
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W sprawie przyszłego ogrodu - masz ogromna działkę, której zagospodarowanie moze pochłonąć ogromne koszty.

Sadząc po tym jak woda podchodzi, chyba masz gliny?

Dlatego, część działki, która nie jest zajęta budową , mozna zaorać, zabronowac i zasiac nawóz zielony: łubin żółty i facelię.

Rozluźni to glebę na początek i wzbogaci w próchnicę.

 

Nie bardzo wiem jak daleko jest dom od drogi i do planowanej w przyszlosci drogi, pomogloby wrzucenie tu skanu mapki geodezyjnej. W kazdym razie od drogi mozna oddzielić się świerkami i grabami.

 

Styl domu nawiązuje do angielskich rezydencji, dlatego polecałabym zrobic reprezentacyjny podjazd przed domem i ogrod na kształt parku.

 

Nie ma sensu zakładac klasycznego trawnika na całej połaci działki.

(BTW duzy klaps za wypalanie traw!)

Lepiej wyznaczyc jakies 100 m2 przy tarasie a reszte pozostawic naturze i ewentualnie kosic 2-3 razy w sezonie, jak łąkę.

 

Z drzew polecałabym przede wszystkim buki i graby, a z iglastych świerki pospolite i jodły.

Założyłabym żywopłot mieszany wokół całej działki z wierzb, irg, jaśminowca, trzmieliny itp. Do tego kilka dużych drzew z zorganizowana wokół nich kompozycją mniejszych krzewów, ale sadzony po kilkanascie/kilkadziesiat sztuk.

 

Miedzy drzewami można wysadzac rosliny okrywowe: bluszcz, irge szwedzką, snieguliczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele tam nie ma - w tym dzienniku, kryzys i zmiana roboty TŻ-a uniemożliwiły na razie uzyskanie kredytu.

 

A co magnolii i różaneczników. Sa piękne, ale tez drogie. Nie tylko jako rośliny, ale również względem przygotowania dla nich gruntu. Gliny sa zasadowe i cięzkie a one lubia kwaśne, przepuszczalne. Trzeba wymieniac podloze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele tam nie ma - w tym dzienniku, kryzys i zmiana roboty TŻ-a uniemożliwiły na razie uzyskanie kredytu.

 

A co magnolii i różaneczników. Sa piękne, ale tez drogie. Nie tylko jako rośliny, ale również względem przygotowania dla nich gruntu. Gliny sa zasadowe i cięzkie a one lubia kwaśne, przepuszczalne. Trzeba wymieniac podloze.

 

Witam,

to u mnie rododendrony bedą miały chyba naturalnie dobrze, o jak fajnie. Obsadze dom z przodu. Z tyłu bedzie troche dziczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...