Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grzejnik w łazience


tokas

Recommended Posts

Czy grzałka w drabince podłączonej do CO grzeje całe CO? Tzn czy ciepło z grzałki ucieka w podłogę jeśli drabinka jest wpięta w podłogówkę? Czy może robi się jakieś zawory przy drabince, które zakręca się w momencie pracy grzałki i wtedy drabinka jest obwodem zamkniętym, nie połączonym z CO.

 

Więc tak: jeśli masz działający obieg w CO, to teoretycznie jest tak, jak napisałeś. Ale: grzałka do drabinki ma termostat i grzeje wtedy, jeśli stwierdzi, że woda w drabince jest zimna. A więc skoro nie będzie zimna (bo grzeje ją CO), grzałka się nie włączy i nic Ci nie ucieknie ;)

 

a jeśli sytuacja wyglądałaby tak:

drabinka podłączona do pracującej podłogówki, zasilanie jakieś 30st,czyli użytkownikowi, powiedzmy Panu W. :) , jest to za mało do wysuszenia ręczników wiec na termostacie grzałki podnosi ustawienie do 60st, grzałka się włącza, podgrzewa drabinkę, ale... podłogówka wciąż pracuje swoim trybem 30st, pompka gania czynnik, czyli niechcący rozgania też "urobek" grzałki :(

czy w takiej sytuacji jedynym wyjściem jest okresowe zamknięcie zaworu odcinającego obieg na grzejniku? czy jest może sposób na prostą bezobsługowość takiego układu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Całkiem elektryczne bezcieczowe są zwykle takie dość małej mocy - kilkadziesiat, stokilkadziesiąt W - starczy? Czy szukać czegoś większego? Jakieś przykłady?

 

jak już pisałem ja mam drabinkę elektryczną 500W z termostatem kupowałem ją w jakimś markecie budowlanym (prawdopodobnie w castoramie - polski producent) - działa już non stop 10 lat ale tak na 1/4 mocy jedynie jak chcę szybko nagrzać w łazience to podkręcam ją na full

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć są grzałki z dodatkowym zaworem sterowanym elektrycznie - grzałka się włącza, to zawór się zamyka.

Ale, z praktyki powiem, że do suszenia ręczników wystarcza, żeby drabinka była po prostu ciepła - 30...40 st. C starcza. Tak więc, przy działajacym CO, grzałka raczej się nie włącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 13 years później...
Właściciele podłogówki w całym domu - macie grzejniki w łazienkach niskotemp. (takie jak podłogówka) czy elektryczne?

 

Gdybym miał wodną podłogówkę to dałbym grzejnik elektryczny albo oprócz rur dałbym kable grzewcze w podłogę z niezależnym sterowaniem. Sezon grzewczy w łazienkach trwa dłużej, niż w reszcie domu a bez sensu kręcić zaworami i zmuszać duże źródło ciepła do dostarczenia drobnych kilkuset W do łazienek (o ile źródło ciepła tak małą moc będzie potrafiło wyprodukować).

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wszedzie podogowke, ale w lazienke (bedzie) i w pralni (juz dziala) drabinki na osobnych petlach. [:spam:] dobrze jest przejrzeć w Leroy Merlin, właśnie tam kupujemy. Zrobiliśmy porównanie i cenowo wychodzi w sklepie najkorzystniej (przynajmniej aktualnie) Temperature osiagaja taka jak cala instalacja podlogowki czyli symboliczna, ale wystarczajaca zeby recznik po kapieli czy pranie wyschlo np przez noc. Na wszelki wypadek w ta sama drabinke mam wkrecona grzalke elektryczna, ale na razie nie bylo potrzeby jakiegos jej specjalnego uzywania.

 

Mieszkałam w domu, w którym była sama podłogówka ale bez grzejników. Dom akurat wynajmowaliśmy, rozwiązanie takie nie sprawdza się według mnie, brakowało mi grzejnika. W swoim budowanym domu tego błedu nie popełnię.

Edytowane przez Greengaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...