Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Obrzęd gromniczny "tymi ręcami" wykonany...


adam_mk

Recommended Posts

Podepnę się tu, mam nadzieję, że się nikt nie obrazi.

Mieszkanie w bloku, wentylacja grawitacyjna wspomagana mechanicznie. Trzeba by ograniczyć wymianę powietrza wieczorem i w nocy, bo śmierdzi smogiem. Czy są jakieś kratki wentylacyjne z timerem albo z pilotem, które by mogły to zrobić? Tzn zamknąć wieczorem, otworzyć z powrotem rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...
  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Witam serdecznie, uznałem że może warto wypróbować wspomnianą metodę również i w naszym domu z uwagi że okryliśmy problem/y:

 

1. Z wentylacji sufitowych (1,2,3,4) skrapla się woda. Najwięcej jednak zauważyliśmy kapania w kuchni (1,2).

2. Wysoka wilgotność w domu na poziomie 70%.

3. Z kratek (1,2,5,6) wieje zimne powietrze (ciąg wsteczny) - zauważyłem, że głównie to z której kratki wieje zależy od kierunku wiatru. Dziwi mnie fakt, że z kratek 5,6 które są osobnymi kanałami w kominie również wieje.

 

Kilka danych

 

Jest to pierwszy sezon grzewczy, zaczęliśmy wygrzewanie tydzień temu i planujemy wprowadzić się na nowy rok. Temperatura w pomieszczeniu 20 stopni przy czym wilgotność 70%. Dla sprawdzenia dzisiaj rozszczelniliśmy okna aby zobaczyć czy wilgotność spadnie i rzeczywiście utrzymywała się na poziomie 56%, jednak wraz ze spadkiem wilgotności spadła również temperatura o 2,5 stopnie Celcjusza. Kanały wentylacji wykonane z rury PCV 110mm i ocieplone wełną 5cm oraz owinięte taśmą aluminiową zbrojoną pod samo ujście wentylacji. Zapalona świeca przy obrzędzie w pomieszczeniach wskazywała poprawny kierunek za każdym razem, jedynie przy kratkach wentylacyjnych wspomnianych powyżej gdzie występuje problem ciągu zwrotnego płomień załamywał się do dołu. Dodatkowo żeby trochę podnieść wilgotność (nie pomyśleliśmy trzeźwo z żoną, nasz błąd) pomalowaliśmy prawie wszystkie ściany w domu - minął dokładnie tydzień czasu od tego.

 

1+3 - połączone ze sobą do jednego kominka wentylacyjnego

4 - pojedyńczy kanał do kominka wentylacyjnego

2 - okap, pojedyńczy kanał do kominka wentylacyjnego

5,6,7,8 - kanały wentylacyjne w kominach (jeden komin 5+6, drugi komin 7+8)

 

[ATTACH=CONFIG]467498[/ATTACH]

 

Proszę o porady co możemy zrobić z tym kapaniem oraz wilgotnością i czy jest to normalne zjawisko w pierwszym okresie grzewczym przy wentylacji grawitacyjnej? Może po prostu jesteśmy zbyt przewrażliwieni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...