Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

I tu właśnie jest problem, bo jak mówisz raczej odległość między rurkami jest wszędzie podobna. Instalator robiąc podłogówkę gdzie będą panele, powinien zrobić rurki gęściej i wówczas mimo gorszego przewodzenia ciepła przez panele temperatura byłby taka jak na płytkach.

Osobiście mam podłogówkę robioną "na oko" czyli też bez projektu i cały salon mam w panelach, rurki wszędzie z tym samym rozstawem, na rozdzielaczu ustawiłem sobie przepływy jak chciałem i nie mogę powiedzieć złego słowa o panelach na podłogówce. Oczywiście mam też płytki w salonie, są ciut cieplejsze niż panele co nie zmienia faktu że panele na podłogówce są powodem do niezadowolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, na etapie projektowania domu ktoś nas namawiał, żeby wszędzie dać kamień czy gres. Wydało mi sie to bez sensu, bo "kamień jest zimny". W praktyce okaazuje się jednak, że ani nie jest zimny optycznie, ani na dotyk, a ma wiele zalet, których nie mają panele.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie będę miał prawie wszędzie płytki, dla mnie są stosunkowo tanie,trwałe i łatwe w utrzymaniu!

Tylko w 2 sypialniach będą panele i tylko dlatego że Żonka sobie zażyczyła :-?

 

Widzę wyższość płytek nad drewnem i panelami, pomijając fakt że w dotyku są chłodniejsze ,,,

Poza tym podłogowe będzie u mnie wszędzie więc jest dodatkowy plus !

Przy okazji zapytam, czy można przepływem wyregulować temp. podłogi w razie jak bym źle policzył odstępy między rurkami?

Będę to robił sam i nie chciał bym żeby w którymś pokoju było chłodniej o np. 2 stopnie :-?

Błędy się przecież zdarzają :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zapytam, czy można przepływem wyregulować temp. podłogi w razie jak bym źle policzył odstępy między rurkami?

Wszystko zależy od samej instalacji i obwodów podłogówki. Jeśli obwody będą obejmowały jedno pomieszczenie i na rozdzielaczu będą przepływomierze to bez problemu można całe CO w domu wyregulować pod własne potrzeby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :p

Błędów nie przewiduje ale na wszelki wypadek chciałem wiedzieć !

 

Znacie może jakiś PROSTY program do liczenia podłogówki?

 

Te,których próbowałem są jakieś takie ,,, trudne :-?

 

Coś bez rysowania pętli jest?

 

Chodzi mi o to że znam wyniki z OZC czyli zapotrzebowanie każdego pomieszczenia ( powiedzmy że prawidłowe) ,rodzaj podłogi i grubość jastrychu, temp. zasilania itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie będę miał prawie wszędzie płytki, dla mnie są stosunkowo tanie,trwałe i łatwe w utrzymaniu!

Tylko w 2 sypialniach będą panele i tylko dlatego że Żonka sobie zażyczyła :-?

Ja też byłam taką żonką, co nie chciała kamienia w sypialni. bez sensu. Teraz można mieć płytki w najróżniejszych wzorach i kolorach, które nie sprawiają zimno-kamiennego wrażenia. Na letni czas (bez grzania) zafundowalabym sobie jakiś zgrabny dywanik przed łóżko i sprawa byłaby załatwiona.

Mądra żonka po szkodzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłam taką żonką, co nie chciała kamienia w sypialni. bez sensu. Teraz można mieć płytki w najróżniejszych wzorach i kolorach, które nie sprawiają zimno-kamiennego wrażenia. Na letni czas (bez grzania) zafundowalabym sobie jakiś zgrabny dywanik przed łóżko i sprawa byłaby załatwiona.

Mądra żonka po szkodzie :(

 

Zaraz prześlę Żonce Twoje słowa, może zmieni zdanie :wink:

 

SławekD to sa właśnie te programy,których jakoś nie mogę ogarnąć, dziwne ale OZC przy nich jest prostym programem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłam taką żonką, co nie chciała kamienia w sypialni. bez sensu. Teraz można mieć płytki w najróżniejszych wzorach i kolorach, które nie sprawiają zimno-kamiennego wrażenia. Na letni czas (bez grzania) zafundowalabym sobie jakiś zgrabny dywanik przed łóżko i sprawa byłaby załatwiona.(

 

Ja to z kolei jestem takim mężuciem, co nie chciał słyszeć o płytkach w sypialni (nawet awantury były). Po przejściu po sklepach z płytkimi zacząłem jednak się trochę łamać - faktycznie są takie fajne niektóre, że sprawiają nawet wrażenia jakiegoś materiału, wcale nie zimne i "szklane"

 

Negatywem jest to, że zazwyczaj są strasznie drogie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie podłogówka sie nie sprawdza wcale. W całym domu mam ogrzewanie tradycyjne, strare jeszcze grzejniki (prócz tego w łazience)i 30-letni piec żeliwny (bardzo dobrze jeszcze grzeje) a podłogówke na 6 m kwadratowych w łazience podłączoną do grzejników. Myslałam ze to zda egzamin ale nie zdaje. Kiedy grzejniki są rozpalone do czerwonosci i w domu wytrzymać się nie da, podłogówka jest zimna i ogólne w łazience jest zimno, co myslałam ze się zmieni. Teraz nie wiem juz sama co z tym zrobić. Fachowiec mówi ze w naszym wypadku grzanie podłogówki to pół dnia:( Dlaczego nam tego nie powiedział przed remontem:(:(:(

 

Czy ktoś wie co mogę zrobić zeby poprawić te sytuację? Bo już od dziś nie wierzę ze bedę mieć ciepło w stópki łazience:(

 

Mam sutuację podobną jak opisana wyżej, tzn. chcę mieć, kupiłem dom z ogrzewaniem olejowym, wszędzie tradycyjne grzejniki a w łazience chcę rozwalić posadzkę i zrobić podłogówkę. Nie wiem tylko czy ze względu na to że dom jest dobrze ocieplony i trzyma temperaturę nieźle obieg załącza się dość rzadko i czy w przerwach kiedy grzejniki nie grzeją podłoga będzie się wystudzała za bardzo i całą ideę szlag trafi? Ewentualnie proszę o podpowieź jak można to optymalnie rozwiązać (jeśli można...)

Pod spodem podpiwniczenie, dość chłodne, strop z terivy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...