Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Jaka większość osób trafiłem tu z powodu problemu z c.o. Mój jest następujący: Mam viessmana vitogas200, dwa obiegi grzewcze - grzejnikowy i podłogówka. Podłogówka jest zasilana przez mieszacz 3 drogowy danfossa. Oba obiegi są połaaczone powrotami. Przy włączonym obiegu grzejnikowym a wyłączonej podłogówce, lub pracujących obu gorąca woda "porzechodzi" przez zamkniety mieszacz i trafia na rozdzielacz podłgówki ... Zauważyłem że gdy piec dogrzewa obwód grzejników podwyższona temperatura pojawia się na zasilaniu mieszacza (normalna sprawa) później ciepły robi się powrót (przy zamknietym mieszaczu woda z zasialnia trafia bezpośrednio na powrót) a pochwili ciepło pojawia się również za mieszaczem - na zasileniu podłogówki. Macie pomysł gdzie tkwi błąd? Mieszacz "puszcza" czy może coś z pompami? (mam jedną pompę na powrocie tuż przed wejściem do pieca a drugą za mieszaczem na zasilaniu podłogówki). W efekcie przy właczeniu obiegu grzejników regulacja podłogówki odbywa się ręcznie za pomocą zaworów na rozdzielaczu.

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi

Pozdrawiam

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a masz może schemat swoje instalacji

Schemat jest tu:

http://www.viessmann.com/web/poland/PDF-90.nsf/27E9EE5A61B811BCC1257448002BF920/$FILE/IM%20IS%20Vitotronic%20200%20KW5%20(03,2005).pdf

na stronie 8 (wersja instalacji 3) tylko mieszacz mam 3 drogowy a pompa obiegu A1 jest na powrocie. No i powroty A1 i M1 łączą się ze sobą.

 

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jaka większość osób trafiłem tu z powodu problemu z c.o. Mój jest następujący: Mam viessmana vitogas200, dwa obiegi grzewcze - grzejnikowy i podłogówka.

 

pozwolisz, że wytknę, moim zdaniem, popełnione błędy

po pierwsze w tym kotle rezygnacja z zaworu czterodrogowego który ma podnosić temperaturę powrotu to błąd,

kto Ci robił pierwsze uruchomienie i podbił gwarancję,

 

Podłogówka jest zasilana przez mieszacz 3 drogowy danfossa. Oba obiegi są połaaczone powrotami. Przy włączonym obiegu grzejnikowym a wyłączonej podłogówce, lub pracujących obu gorąca woda "porzechodzi" przez zamkniety mieszacz i trafia na rozdzielacz podłgówki ... Zauważyłem że gdy piec dogrzewa obwód grzejników podwyższona temperatura pojawia się na zasilaniu mieszacza (normalna sprawa) później ciepły robi się powrót (przy zamknietym mieszaczu woda z zasialnia trafia bezpośrednio na powrót) a pochwili ciepło pojawia się również za mieszaczem - na zasileniu podłogówki. Macie pomysł gdzie tkwi błąd? Mieszacz "puszcza" czy może coś z pompami? (mam jedną pompę na powrocie tuż przed wejściem do pieca a drugą za mieszaczem na zasilaniu podłogówki). W efekcie przy właczeniu obiegu grzejników regulacja podłogówki odbywa się ręcznie za pomocą zaworów na rozdzielaczu.

 

narysowałem sobie ten schemat, ale nic mi to nie mówi,

może pytanie pomocnicze,

patrząc od strony kotła co jest pierwsze zasilane, podłogówka czy centralne, podejrzewam że podłogówka,

drugie pytanie,

czy przed pompami są zawory zwrotne?

i drugi błąd,

pompa co nie powinna być zabudowana przed kotłem,

 

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi

Pozdrawiam

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i od razu przepraszam, jeśli była o tym mowa a ja zawracam głowę :)

 

Czy rurki od ogrzewania podłogowego muszą być bezwględnie układane na tzw. ekranie ? Mój instalator ukladan je bezpośrdnio na styropianie, mówie, że ten ekran nie jest konieczny, bo styropian (14 cm) będzie wystarczającą izolacją i ciepło na pewno nie bedzie "uciekać" w podłoże.

 

Jakoś to mnie nie przekonuje, ale może tak rzeczywiśie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia ma dwie strony, gładką - błyszczącą i matową. Błyszcząca odbija.

Gdyby ekrany nic nie dawały, to z pewnością nie byłyby stosowane :roll:

Można go pominąć i też będzie grzało. Wybór należy do inwestora :D

 

Nie wszyscy np. dają folię dachówkę, nie ma przymusu i też się obejdzie, ale można dać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale styropian jest jeszcze lepszym izolatorem - przykład - styropianowe kubki na gorące napoje - w ogóle nie przepuszczają ciepła. A owiń szklankę z gorącą wodą folią aluminiową - czuć ciepło i to mocno.

Ale styropian jest przezroczysty dla promieniowania podczerwonego, więc powinno się go uzupełnić o folię aluminiową, która je odbije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...