Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wypełnić zaprawą. Zaprawa i bloczek mają prawie taki sam wsp. przenikania ciepła. Jak chciałbyś być " bardziej papieski od papieża" to wypełnij zaprawą ciepłochronną. I tyle.
Ale, ja nie martwię się o mostki termiczne. Sam wiesz, że silikaty nie są (delikatnie mówiąc) najlepszymi izolatorami.

 

Martwią mnie mostku akustyczne. Obawiam się, że przez te szpary będą dobiegały dźwięki, przez co zaprzepaszczę jedną z zalet silikatów, jaką jest dobre tłumienie dźwięków.

Przy czym, mam na myśli bardziej ściany wewnętrzne, niż zewnętrzne.

 

Mogę zapiankować owe szpary, ale czy pianka dobrze tłumi dźwięki?

Mogę wypełnić zaprawą, ale ile ja tego tam nawtykam? Wypełnię szparę tylko powierzchniowo, w środku pozostanie pustka powietrzna.

Problem pewnie śmieszny, ale podchodzę do budowy poważnie, może nawet za bardo, i nawet takie drobiazgi budzą moją troskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadproże Alfa 7,2/1,2m - 31,08zł

Nadproże Alfa 7,2/2,1m - 51,79zł

 

Ceny brutto.

 

Nadproża wewnętrzne kupowałem niejako w pakiecie, w związku z wyborem na nadproża zewnętrzne, strunobetonowych. Na te zaś się zdecydowałem, ponieważ pozwoliły na cofnięcie nadproży o 6cm względem ścian zewnętrznych, a to było mi potrzebne do zastosowania ocieplenia pod rolety typu integro.

 

http://i55.tinypic.com/2e0mzyb.jpg

2e0mzyb.jpg

2e0mzyb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w ścianach działowych 12 cm z silikatów można zastosować nadproża YTONG YF? czy lepiej te z ceramiki?

 

 

A nie można zrobić szalunku i wylać z betonu? Pytam bo laik jestem. Nie wyjdzie to najtaniej (choć wiem, że dłużej). Ja będę budował dom parterowy i myślałem o wylaniu nadproży zewnętrznych razem z wieńcem. Skoro i tak wieniec musi swoje odczekać aby mieć odpowiednią wytrzymałość to wewnętrzne też można by zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzięki.

 

Podciągnę pytanie jakie już tutaj zadałem ale bez odpowiedzi. Ktoś już mieszka w takim domu? Interesują mnie takie sprawy jak np. czy ściana nie wyziębia się od ram okiennych przy standardowym montażu, jakie wychodzą koszty ogrzewania czy nie zauważacie mostków termicznych itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mieszkamy już prawie rok. Mamy co prawda koniec września dopiero, ale nie paliliśmy jeszcze. W domu cały czas utrzymuje się 21-23 st w zależności od pory dnia (wszyscy dookoła już palą). Budowaliśmy dość szybko a mimo to ściany nie pękają. Z zewnątrz nie słychać hałasów. Koszty ogrzewania z zeszłego roku będą trochę przekłamane, bo chcieliśmy wygrzać budynek porządnie (zanim się wprowadziliśmy, to było ok. 25-26 st). Nie pamiętam dokładnie ale za cały sezon wyszło ok 4tys. Od marca właściwie wystarczyło palenie kominkiem co drugi dzień. Zobaczymy jak to będzie w tym roku. Mostków termicznych nie zauważyłam, ściany przy oknach też chyba są OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...