Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jakie garnki lepsze?


ewa1201

Recommended Posts

Ja posiadam garnki Philipiaka. Dostałam je od rodziców na nowe mieszkanie. Są rewelacyjne. Muszę przyznać, że jestem słabą kucharką i choćbym chciała to nic w nich nie przypalę ;) Można smażyć na nich z niewielką ilością tłuszczu (można by rzec minimalną), co jest bardzo dużym plusem. Rączki się nie nagrzewają, więc nie ma ryzyka oparzenia się. Garnki są może i drogie, ale warte swojej ceny. Samo to, że jest na nie 20 lat gwarancji mówi o jakości. Prokopin- zastanawiasz się nad zakupem ich?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc na targach budowlanych Sibex w Sosnowcu przechadzając się w przerwie po hali wystawowej przypadkiem zainteresowałem się pokazem garnków tytanowych wystawianych przez jakąś firmę.

Myślałem że to tak jak wszystkich pokazach :)

Ale przekonała mnie opinia pewnej starszej pani która miała taki jeden garnek.

Jedyną chyba wadą, nie wadą są dość masywne ale jak żona stwierdziła rewelacja.

Zakupiłem jeden na próbę, po jakimś czasie dokupiłem drugi bo miałem namiar, teraz niedawno dokupiłem patelnię.

Nie trzeba kupować całego kompletu, w miarę możliwości i potrzeb można powoli sobie skompletować taki zestaw.

Największą bolączką jest cena niestety ale naprawdę warto.

Można wlać mleko, spalić to na przysłowiowy węgiel, przecieramy papierowym ręcznikiem, bez mycia i możemy dalej używać.

Nie łapię obcych zapachów, przypalenie czegokolwiek jest niemożliwe.

Garnki niemieckiej firmy Borner.

Link do strony: http://www.borner.pl/redirect.php?action=cGFnZT1zaG9wX2Rpc3BsYXl0cmVlI3NlbGVjdGVkaWQ9MjE=

Szukałem po alledrogo ale nie natrafiłem na te garnki, jakieś tam tarki i inne rzeczy ale nie garnki.

Może komuś się przyda.

Przy następnym jakimś "święcie" :) będzie duża brytfanna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...
Dobre garnki to podstawa. Ja mam takie z potrójnym dnem i taka jakąs płytka dzieki czemu temp równomiernie sie rozkłada i potrawy szybciej sie gotuja. Pozatym nie martwie sie że jak zostawie jedzenie w takim garnku to albo bedzie szkodziło mojej rodzinie albo po prostu zmieni smak i zapach. Ja jednak wole kupić droższe na lata niż byle co i nie koniecznie zdrowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 7 months później...
  • 2 years później...
Ja kupiłam garnki z tefala z podwójnym dnem. I przykrywkę mają szklaną.

 

też mam zestaw garnków z Tefala! :) takie zupełnie garnki stalowe, bez żadnej powłoki, więc nie boję się o jej uszkodzenie :p kupiłam komplet garnków z pokrywkami i w zestawie był jeszcze wkład do gotowania na parze. Ogólnie dobrze się sprawują, wcześniej miałam jakiejś nieznanej marki i muszę przyznać, że widać różnicę... jednak czasem warto dopłacić trochę więcej i mieć na dłużej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Tefal rzeczywiście jest spoko. Wytrzymały.

Generalnie kupując garnki pamiętajcie o takim zestawie, który będzie działa również na indukcji (garnki starszej generacji nie działają).

Dobre też są garnki Masterchef

Czasmi można wyrwać fajne promocje, jak np te ze sklepu Netto za naklejki (wydawane przy kasach przy płatności). Można w ten sposób kupić taniej niż przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...