Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość Rodzinka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zacytuj mi jakąkolwiek moja wypowiedź tyczącą wpływu podłogówki na zdrowie..

no to lecimy z cytatami

Każdy z nas ma określone skłonności i predyspozycje, w tym genetyczne.

W niektórych, nie tak znowu rzadkich przypadkach, podłogówkę można i należy uznać za poważny czynnik ryzyka, mający bezpośredni wpływ na stan zdrowia.

Z pewnością pojawią sie opracowania na ten temat, gdyż czasokres stosowania "podłogówki" takowe umożliwia.

jesli po wielu latach okaże się, że "podłógówka" jest poważnym czynnikiem ryzyka i przyczynia sie do nasilenia wielu schorzeń, to co wówczas powie: :oops: UPS! Pomyliłem się! Przepraszam, sorry!

Ile ludzi musi zginąć, by problem traktować poważnie?

W przypadkach, gdy chodzi o zdrowie i życie ludzkie, zawsze należy dmuchać na zimne i należy zachować ostrożność.

Coś wszak musi być na rzeczy, skoro sie o tym pisze.

Ofiary pomyłki już nam nic powiedzą.

Przy podłogówce. Jeżeli osoba starsza z żylakami podudzia siądzie na kilka godzin przed telewizorem, ciepło ubrana - bo tak lubi, dojdzie do niepotrzebnego nadmiernego przesunięcia krwi do łóżyska żylnego konczyn dolnych, spowolnienia krążenia i następczego zakrzepu, i taka osoba gwałtownie wstanie, pójdzie zator tętnicy płucnej i osoba taka umrze, co w epikryzie napisze lekarz?

Bezposrednia przyczyna zgonu: zator tętnicy płucnej

Choroby współistniejące: żylaki podudzi...

Czy podłogówka może być korzystna dla zdrowia? Tak. W niektórych schorzeniach tętnic obwodowych, chorobie Reynaulda, cukrzycy, polineuropatiach obwodowych.

Podłogówkę, każdy naczyniowiec, spokojnie włączy do czynnikow ryzyka.

Ogrzewanie podłogowe jest bardziej szkodliwe od grzejnikowego, choć ma również dużo zalet. Kropka.

Ogrzewanie podlogowe jest szkodliwe nie tylko dla staruszek, lecz również dla raczkujących z nosem przy ziemi dzieci oraz dla ludzi w każdym wieku, nakładając się na inne czynniki ryzyka powstania a następnie ujawnienia szeregu chorób naczyniowych, alergicznych oraz reumatoidalnych. Kropka.

Ogrzewanie podłogowe należy stosować rozważnie i nie wszędzie. Kropka.

W pomieszczeniach, w których ludzie dłużej przesiadują a jeszcze dodatkowo wykonują pracę umysłową ogrzewanie podłogowe jest jednoznacznie szkodliwe.

Dłuższe utrzymywanie takiego stanu rzeczy prowadzić może przede wszystkim do zaburzeń w krążeniu żylnym i znacznie nasilić może dolegliwości przy już występujących chorobach poza nasiloną miażdzycą tętnic obwodowych.

Kto twierdzi inaczej, kłamie.

Potwierdzi to każdy lekarz naczyniowy.

 

Wynika to wprost ze sposobu funkcjonowania mechanizmu termoregulacyjnego człowieka.

Utrata ciepła przez organizm zachodzi przede wszystkim wskutek aktywnego wielokierunkowego wpływu na przepływy w naczyniach obwodowych.

Mózg i narządy wewnętrzne chronione są przed zmianę temperatury głównie w celu zachowania optimum temperaturowego dla prawidłowego przebiegu procesów enzymatycznych. Kontrolowana jest temperatura krwi przepływającej przez m.in. mózg i z bardzo dużą dokładnością i każda zmiana tej temperatury powoduje natychmiastową korektę przepływów na obwodzie.

Mogę swoje tezy udowodnić (jak będę miał dość czasu bo to długi wykład)

I będę go wałkował do skutku, dopóki prześmiewcza ignorancja trwa.

 

Wydrukuj sobie później proszę moje tezy dotyczące wpływu podłogówki na układ krążenia i termoregulację ustroju.

Każdy lekarz naczyniowy to w całej rozciągłości kolego potwierdzi.

Przy okazji czegoś się nauczysz i zweryfikujesz swoje poglądy.

 

Powtórzę:

W pomieszczeniach, w których ludzie dłużej przesiadują a jeszcze dodatkowo wykonują pracę umysłową ogrzewanie podłogowe jest jednoznacznie szkodliwe.

Dłuższe utrzymywanie takiego stanu rzeczy prowadzić może przede wszystkim do zaburzeń w krążeniu żylnym i znacznie nasilić może dolegliwości przy już występujących chorobach naczyń poza nasiloną miażdzycą tętnic obwodowych.

Wynika to wprost ze sposobu funkcjonowania mechanizmu termoregulacyjnego człowieka.

Utrata ciepła przez organizm zachodzi przede wszystkim wskutek aktywnego wielokierunkowego wpływu na przepływy w naczyniach obwodowych.

 

Wydrukuj to sobie i idź do z tym do lekarza - naczyniowca.

Jeśli te zdania są fałszywe możesz mnie nazwać jak chcesz.

Przy podłogówce wystąpią natomiast zastoje, a z czasem niewydolność i zaburzenia w obrębie układu żylnego kończyn dolnych.

(Mówię cały czas o podłogówce w miejscach, gdzie dłuzej przebywamy).

W innych przypadkach ekspozycja jest, jak zakładam, krótkotrwała.

Nasz dom nie może nas krzywdzić..........

Powtórzyć mogę sto razy, choć widzę, że to bezcelowe, że podwyższona temperatura w obrębie kończyn dolnych może być przyczyną pojawienia się schorzeń układu krążenia oraz poważnych powikłań w razie ich występowania

Jestem lekarzem medycyny od 23 lat http://forum.muratordom.pl/images/smilies/bleh.gif
Edytowane przez mxxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby statystyka mogła przywalić to Bogusław leżałby już na ciepłej podłodze :). Chłopie, wzrosła ilość pacjentów leczących układ krążenia czy może spadła ilość sprzedanych grzejników? W tym roku będę z rodziną chyba zdrowszy, bo ze względu na łagodną zimę nie odpalałem w ogóle podłogówki, tylko kominek z DGP walczy dzielnie, ale co się nasłuchałem na brak komfortu cieplnego w aspekcie podłogi od moich kobiet .......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to lecimy z cytatami

 

Celne cytaty -w ostatnim Bogusław też kłamie bo nie ma aktualnie prawa wykonywania zawodu.

Dzięki za w/w cytaty jak kolega Bogusław Wójcik się nie uspokoi będzie jak znalazł dla OIL w Bielsku Białej - niech koledzy wiedzą co były lekarz może zrobić byle trochę kasy zarobić.

Edytowane przez Elfir
wypowiedź obraźliwa dla forumowicza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podróż do Poznania i z powrotem męcząca, lecz bardzo owocna...

 

Już jestem chłopaki.. I co tu u was słychać?

Bluzgi jak zwykle..

Nihil nivi sub sole....

 

Mpopi się napracował i wyciągnął moje teksty sprzed wielu, wielu lat... Dołóż daty.

... jednakże pod zgłoszonymi tezami mogę się spokojnie podpisać, gdyż w wielu przypadkach nadal są aktualne.

Poszukaj mpopi jeszcze. Na pewno coś tam jeszcze znajdziesz... Wyręczysz mnie w tym...

Po co mam się powtarzać.

Skoro zmieniła sie lokalizacja ostatnich postów z wątku "podłogowka + grzejniki", to posty te będą stanowiły dobry punkt wyjścia do uszczegółowienia i do rozwinięcia tematu...

 

Sero, post damnum sapiens solet esse Polonus...

 

Do późniejszych komentarzy w tym temacie włączyłem dopowiedzenie: "źle zrobiona i źle eksploatowana"

Zatem "idzze, idzze, idzze" - jak mawiają starzy górale..

===

 

surgi. Ostatnia uwaga pod twoim adresem, gdyż jesteś facetem całkowicie niepoważnym.

 

 

 

fachman19.. Ja wiem co ja piszę. To ty nie wiesz co czytasz...

 

Lekarzem, prawnikiem, inżynierem, pedagogiem etc. etc jest się do końca życia.

Orghanizm człowieka działa tak samo od dziesiątek tysięcy lat i jeśli komuś z atomówkami całkiem nie odwali lub inżynieria genetyczna czegoś nie podmieni, działać będzie tak samo przez następne dziesiątki tysięcy lat...

 

mpopi. ten tekst zmanipulowałeś: "Jestem lekarzem medycyny od 23 lat" - dodając do niego wystawiony język. Nigdy nie posługuję się takim emotikonem...

Jestem rocznik 53... Kalkulatory do ręki...

 

Małe dopowiedzenie... non in loco ridere pergrave est malum...

=================================================

 

No i co tam Parkiet? Znalazłeś coś w tym wątku, o czym pisałem?

 

Pozdrawiam

Bogusław

Edytowane przez Elfir
atak personalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parkiet.

Zacytuj mi jakąkolwiek moja wypowiedź tyczącą wpływu podłogówki na zdrowie...

Jeśli już nie znajdziesz, to poszukaj w moich wypowiedziach od początku mojej obecności na FM od 2004 roku, twierdzenia, że "podłogówka" zawsze i wszędzie szkodzi...

Przeczytaj przy okazji, co piszę i jak piszę.

Kto i dlaczego czuje się "zagrożony"?

Z całą pewnością nie ja. Radzę sobie...

 

Piszesz cyt:"Teraz max to 25 - 26oC natomiast średnio to w okolicach 23oC." koniec cyt.

Teraz absolutnie wszyscy tak mają? Starzy i nowi inwestorzy? Dasz za to głowę?

====================

 

Pytanie na marginesie: gdy jesteś w wannie z gorącą wodą i jest Ci za ciepło, co robisz?

Wysuwasz się z wody tułowiem czy też wystawiasz nogi?

Zadanie domowe: Spróbuj wyjść na mróz bez spodni lecz w czapce a później bez czapki lecz w spodniach...

 

Kolorowych

Bogusław

 

Ps. Zairzę tu w sobotę...

 

Szereg cytatów zebrał mpoplaw, za co mu dziękuję.

 

Nie bardzo mam ochotę wchodzić w dyskusję na poziomie bazarowego marketingu.

 

Powiem tylko, że w wannie najbardziej komfortowo czuję się, kiedy głowa znajduje się ponad powierzchnią ciepłej wody i nie wynika to tylko z potrzeby oddychania.

 

Natomiast moje nogi mają najmniejsze możliwości w pozyskiwaniu ciepła z mojego środka.

 

W tej sytuacji, na zewnątrz, zimą lubią ciepłe okrycie, a w mieszkaniu, komfortowe w ciepłocie otoczenie, gdzieś w okolicy dwudziestu kilku stopni C.

 

Ja tak mam. Jeżeli inni mają inaczej, to mogą sobie wybierać sposób ogrzewania do własnych potrzeb.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płytki

Ale w poprzednim domu parkiet.

 

Każdemu z nas wydaje się, że podłoga ogrzewana z nazwy, a podłoga grzewcza ze sposobu działania, nas ogrzewa.

 

Tak naprawdę podłoga grzewcza, ogrzewa nasze otoczenie, ale nie nas.

 

My, podobnie jak podłoga, ogrzewamy nasze otoczenie.

 

Ponadto, co najważniejsze, my też ogrzewamy podłogę grzewczą, ponieważ żyjemy i mamy wyższą od niej temperaturę.

 

Jeżeli coś ogrzewamy, to tracimy ciepło.

 

Ponieważ najbliżej podłogi są nogi, więc tu są największe ubytki naszego ciepła.

 

Teraz mały przykład z użyciem płytki z terakoty i płytki drewnianej:

 

umieśćmy obie płytki w tej samej, pokojowej temperaturze i po pewnym czasie, kiedy uzyskają tę samą temperaturę, połóżmy na nich dłonie, ewentualnie, stańmy na nich bosymi stopami.

 

Sądzę, że znaczna większość z nas stwierdzi, że płytka terakoty jest chłodniejsza od drewnianej, ale to tylko złudzenie.

 

W rzeczywistości to jedna z naszych dłoni lub stóp będzie chłodniejsza.

 

Wynikać to będzie z tego, że płytka terakoty ma lepszą przewodność i większą pojemność cieplną, co powoduje szybszy i większy pobór ciepła z naszych dłoni czy stóp.

 

Poczucie dyskomfortu będzie tym większe, im większa będzie różnica temperatur między płytkami a naszym ciałem.

 

Tu bardzo ważna jest indywidualna wrażliwość i własne postrzeganie komfortu, lub dyskomfortu.

 

Podsumowując, jeżeli nasze nogi nie lubią chłodu, to nawet na podłogówce zastosujmy drewno a będziemy mieli komfort zarówno zimą jak i latem.

 

To taki mój drobny wkład do dyskusji.

 

Jeżeli uważacie, że jest inaczej, to bardzo proszę, oby było z rzeczowym uzasadnieniem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parkiet - alez nie musisz mi tłumaczyć jak działa podłogówka. :)

 

Ale nie da się ukryć, że zachęcona straszliwymi opowieściami o gorącej podłodze miałam nadzieję, że będzie mi cieplutko w nogi i będę mogła biegać boso, a tu klops :) Podłoga jest zimna.

 

Parkiet w starym domu też był dla mnie "zimny" w nogi. Podłoga musiałaby mieć temperaturę co najmniej 28 stopni, by było ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parkiet - alez nie musisz mi tłumaczyć jak działa podłogówka. :)

 

Ale nie da się ukryć, że zachęcona straszliwymi opowieściami o gorącej podłodze miałam nadzieję, że będzie mi cieplutko w nogi i będę mogła biegać boso, a tu klops :) Podłoga jest zimna.

 

Parkiet w starym domu też był dla mnie "zimny" w nogi. Podłoga musiałaby mieć temperaturę co najmniej 28 stopni, by było ciepło.

 

Ok. wspominałem o indywidualnej wrażliwości i o własnym postrzeganiu komfortu, jakkolwiek uważam że, w Twoim przypadku drewno na podłogówce byłoby najlepszym rozwiązaniem.

 

Ponadto powinnaś wiedzieć, że 28oC na powierzchni podłogi grzewczej, to około 90 W każdego m2.

 

O ile w budynku o kiepskiej izolacji zewnętrznej, dałoby się jeszcze wytrzymać, to już w dzisiejszych, dobrze ocieplonych budynkach, temperatura

wewnątrz pomieszczenia, przy takiej temperaturze podłogi, byłaby nie do wytrzymania.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Parkiet..

W końcu ktoś rozumie choć po części to, co z takim mozołem próbuję uświadomić...

http://www.regulus.com.pl/komfortowe-grzanie-komfortowe-schladzanie-organizmu

 

Wiem, że stać Cię na kulturalną wymianę poglądów, zatem skoro zareagowałeś na moje poprzednie dictum nerwowo, widocznie nie zrozumiałeś istoty i celu mojego pytania..

Nic nie szkodzi. Być może, jak będę mieć chwilkę, wyłożę Ci o co chodzi...

===

 

Póki co temat do przemyślenia:

wyobraź sobie kocioł c.o., który jest sterowany (sam steruje) wyłącznie poprzez temperaturę powrotu !!! czynnika grzejnego z rozbudowanej instalacji z dokładnością 0.1 oC.

 

Bez względu na to czy otoczenie ma temperaturę ujemną czy też dodatnią....

 

Wyobraź sobie, jakie manewry w przepływach, ilościach odbiorników itd. muszą być wykonywane w sytuacji:

- temperatur ujemnych otoczenia

- temperatur dodatnich otoczenia

 

Pozdrawiam

Bogusław

Edytowane przez boguslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. wspominałem o indywidualnej wrażliwości i o własnym postrzeganiu komfortu, jakkolwiek uważam że, w Twoim przypadku drewno na podłogówce byłoby najlepszym rozwiązaniem.

.

 

Byłoby złym rozwiązaniem. Z przyczyn innych niż zimne stopy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...