Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość Rodzinka

Recommended Posts

muszę cię zmartwić - ta lista jest znacznie dłuższa. Idioci też się do niej kwalifikują

 

cyt:" Lekarzem, prawnikiem, inżynierem, pedagogiem etc. etc jest się do końca życia." koniec cyt.

 

etc. etc. znaczy "i tak dalej, i tak dalej", co oznacza, że ta lista jest dłuższa.

 

Nie bądź takim pesymistą. Trzeba walczyć. Szare komórki giną lecz i stale mogą powstawać nowe. W razie potrzeby.

Nie skreślaj pochopnie ludzi z ułomnościami umysłowymi. Umysł można ćwiczyć i rozwijać.

Potrzebę jednak trzeba wyzwolić. Samo nic się nie stanie.

===

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zasadnicza różnica jest taka, że Parkiet pisze o rzeczach powszechnie znanych ale w sposób strawny i przystępny.

U bogusława mocno w oczy kłuje jarmarczny marketing i tego niestety nie daje się czytać bez mdłości.

Pozdrawiam Parkieta. I bogusława także. A jakże. Może dobre słowo pomoże;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby złym rozwiązaniem. Z przyczyn innych niż zimne stopy :)

 

Nie zbagatelizowałem tej uwagi rzuconej gdzieś pewnie ze trzy tygodnie temu... Alert trwa.. Niektórzy medycy tak mają...

Tylko stopy czy także dłonie?

Tylko zimą czy przez cały rok?

Konsultowałaś to z kimś? Robiłaś np. Dopplera?

Tylko tyle. Jeśli zechcesz, odpiszesz w wątku, jeśli nie, wiadomo jak...

 

Pozdrawiam

Bogusław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicza różnica jest taka, że Parkiet pisze o rzeczach powszechnie znanych ale w sposób strawny i przystępny.

U bogusława mocno w oczy kłuje jarmarczny marketing i tego niestety nie daje się czytać bez mdłości.

Pozdrawiam Parkieta. I bogusława także. A jakże. Może dobre słowo pomoże;).

 

W czym problem...

Przewijaj, przewijaj....

Kiedyś może do tego wrócisz.. Bez uprzedzeń.

Zawsze lepiej się słucha tego, co się chce usłyszeć.

 

Pozdrawiam również. Idę spać. Szkoda czasu. Kolorowych.

Bogusław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpopi. ten tekst zmanipulowałeś: "Jestem lekarzem medycyny od 23 lat" - dodając do niego wystawiony język. Nigdy nie posługuję się takim emotikonem...

Jestem rocznik 53... Kalkulatory do ręki...

boguś, tajemnicą poliszynela jest że na twoim koncie pisują inne osoby, FM odkryło to już dawno dawno temu, naprawdę wydaje ci się że z idiotami gadasz ?? że nikt nie zauważył twoich kłamstw oszustw i matactw ??

 

poniżej na dowód cały cytat w pełnej okazałości z trzema buźkami

Jestem lekarzem medycyny od 23 lat :p

To Ty zacząłeś i to właśnie Twoje interpretacje mechanizmów fizjologii człowieka tak mnie zelektryzowały :wink:

Dlatego też może pozwolisz, że w swoim czasie dokończę swoje tezy. :p

Na pewno znajdzie się ktoś, kogo to zaintersuje.

Edytowane przez mxxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, jak ładnie lata świetlne temu, potrafiłem do ciebie pisać mpopi...

Tylko te emotikony... Zawsze tak wyglądały? Wystawianie języka to nie jest gest w moim stylu...

Nawet na rauszu.

 

Poszukaj jeszcze moich tekstów w tematach zdrowotnych.

Robisz to dość sprawnie i znacznie lepiej wygląda, gdy to ty je przywołujesz a nie ja. Te co już wybrałeś, są całkiem, całkiem.

Tak samo utrwalona przez s22 informacja o zapaleniu żył głębokich, skojarzona z zatorowością płucną...

Gdy dotkniesz odkrytych przewodów elektrycznych, walnie cię od razu, gdy masz podwyższony poziom glukozy w surowicy, skutki tego ujawnią się po wielu, wielu latach - oczy, nerki, itd, etc., usw, aso..

===

Szkodzi "wybrańcom", tak jak nikotyna, lecz ludziska będą uważać, co i jak...

I o to chodzi..

===

 

Źle zrobiona i źle eksploatowana - wiec ludziska będą uważać, żeby dobrze zrobić i dobrze eksploatować..

Zamówią realizację u fachowców a nie u "paproków".

Zaprojektują a nie zrobią "na pałę". Może co poniektóry tu nawet z tego skorzysta...

Tego jednak nie dostrzegacie, gdyż dostajecie stadnej "głupawki". Ślepniecie i głuchniecie.

I dlatego szkoda na was czasu, jednakże inni, nowi forumowicze skorzystają z tych informacji, a jakże...

===

 

Kolego Parkiet. Myślisz o tym kotle chronionym temperaturą powrotu do 0.1 oC? W mrozie i w upale?

Nie o to chodzi, by się wzajemnie zwalczać i obrażać. Ważne by wszechstronną, nieskrępowaną wymianą informacji podnosić swój i innych stan świadomości.

Ty się czegoś dowiesz ode mnie, ja od Ciebie, czy też od innych. Wspólnie idziemy do góry...

... jak karawana.

 

Pozdrawiam

Bogusław

===

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest temat o moim zdrowiu :)

 

Te informacje byłyby w pewnym sensie "neutralne", jednak mimo wszystko wskazałem Ci Twoje prawo wyboru.

Problem dotyczy Ciebie, lecz jak sama widzisz, zupełnie nie jest związany ze sposobem ogrzewania Twojego domu.

Pytań może być więcej, lecz te zadane wystarczająco ukierunkowują ewentualną diagnostykę.

 

Ważne pytanie uzupełniające: masz zimne stopy (obiektywnie, TY sam czy też ktoś może to powiedzieć), czy też jest Ci zimno w stopy?

 

Pozdrawiam

Bogusław

Edytowane przez boguslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cytacie:

Jestem lekarzem medycyny od 23 lat :p

 

To Ty zacząłeś i to właśnie Twoje interpretacje mechanizmów fizjologii człowieka tak mnie zelektryzowały :wink:

Dlatego też może pozwolisz, że w swoim czasie dokończę swoje tezy. :p

Na pewno znajdzie się ktoś, kogo to zaintersuje.

Bogusławie,

w tym przypadku się pomyliłeś i niesłusznie zarzuciłeś manipulowanie odnośnie tego cytatu. Ale rozumiem, bo kto by pamiętał posty sprzed 9 lat. Podziwiam kolegę wyżej, że chciało mu się aż tak głęboko przeglądać forum. Jak dla mnie - nadawałby się do IPN lub innego typu prokuratury (mówię poważnie, chociaż z uśmiechem:) ).

Nie rozumiem tego zmasowanego ataku, mogę się tylko domyślać że to wynik kontrowersyjnych tez. Byłbym też ostrożny w zarzucaniu kłamstwa. Podany tam cytat pochodzi prawie sprzed dekady. A to już historia i jest to po prostu nie fair. Proszę o więcej szacunku dla każdej ze stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komuś zabiorą prawo jazdy to jest kierowcą czy był ?

Jeżeli Pan Bogusław Wójcik nie figuruje w Centralnym Rejestrze Lekarzy i nie ma prawa wykonywania zawodu to jest czy był lekarzem?

Jeżeli pisze niepotwierdzone żadnymi faktami doniesienia o rzekomej szkodliwości ogrzewania podłogowego na osoby z niewydolnością żylną czy innymi schorzeniami to jest byłym lekarzem zatroskanym o zdrowie inwestorów czy naciągaczem handlarzem grzejnikami. Myśący użytkownicy forum znają odpowiedź. PS proszę moderatorów forum o nieusuwanie .ojej opinii - nikogo nie obrażam , podaję fakty. Chociaż wiem pecunia non olet .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o wypowiedzi sprzed 9 lat. Czy rejestr który sprawdzałeś pozwala na określenie stanu z tamtego okresu? Uważam że zdecydowanie za daleko wybiegacie z nadawaniem wagi dla pewnych spraw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wypowiedzi dotyczą stanu aktualnego. Jak sam Pan Bogusław Wójcik twierdził w jednym z wywiadów w gazecie prezentując swój dom, nie wykonuje zawodu lekarza, co potwierdza rejestr lekarzy - nie ma On aktualnie prawa wykonywania zawodu. Od kiedy ? Jeżeli zechce to poda jeżeli nie dalej będzie się zasłaniał twierdzeniami że lekarzem jest się całe życie itp.itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cytacie:

 

Bogusławie,

w tym przypadku się pomyliłeś i niesłusznie zarzuciłeś manipulowanie odnośnie tego cytatu. Ale rozumiem, bo kto by pamiętał posty sprzed 9 lat. Podziwiam kolegę wyżej, że chciało mu się aż tak głęboko przeglądać forum. Jak dla mnie - nadawałby się do IPN lub innego typu prokuratury (mówię poważnie, chociaż z uśmiechem:) ).

Nie rozumiem tego zmasowanego ataku, mogę się tylko domyślać że to wynik kontrowersyjnych tez. Byłbym też ostrożny w zarzucaniu kłamstwa. Podany tam cytat pochodzi prawie sprzed dekady. A to już historia i jest to po prostu nie fair. Proszę o więcej szacunku dla każdej ze stron.

Finlandia..

Gdyż ta "debata" trwa już blisko 10 lat. Ja o czym innym, oni o czym innym. W pojedynkę i grupowo...

Ja, na szczęście od czasu do czasu - nowi powinni poznać fakt, że trzeba uważać.

"Odpuściłem" dawno FM, gdyż uznałem je za totalnie zdominowane przez "starych", pilnujących wzajemnie swoich takich samych biznesów.

Odwiedzający FM, rzadko biorą udział w dyskusjach. Czytają i myślą.

Jest takie powiedzenie: "Vir bonus semper tiro" - co znaczy "Człowiek porządny zawsze się uczy".

I drugie: "Multi multa sciunt, nemo omnia" co znaczy "Wielu wie dużo, nikt wszystkiego"...

 

 

 

Przepraszam Cię bardzo, bardzo forumowiczu mpoplaw, że dziewięć czy dziesięć lat temu pomachałem w Twoją stronę językiem.

 

Przeczytaj finlandia wszystkie ostatnie posty i wczuj się w ich wymowę.

Który z nich jest merytoryczny, polemiczny, wnoszący coś nowego?

Jedynie Parkiet próbuje, na podstawie swojej osobistej wiedzy, formułować jakiś pogląd.

 

Piszmy o meritum a nie bawmy się w udowadnianie, że się nie jest wielbłądem...

 

Pozdrawiam serdecznie

Bogusław

 

Ps.

Malizna s22.

To, że kierowca nie ma prawa jazdy nie oznacza, że nie umie jeździć samochodem.

 

Tomas Edison - posiadacz 1000 patentów, skończył tylko trzy klasy i został relegowany z klasy jako niedorozwinięty...

Był 100% samoukiem, nieskażonym schematycznie podawaną wiedzą. Wnioski wyciągał samodzielnie.

Tylko ludzie myślący niekonwencjonalnie, potrafią wnosić coś nowego dla postrzegania świata.

 

Wywiad z "BD" jest wyciągnięty z archiwum i ma już ładne kilka lat..

===

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogusław widzę poprawę już zaczynasz używać sformułowań prawidłowo wykonana i użytkowana,

naprawdę postęp:D

 

Witam szanownego, dawno nie widzianego sąsiada!

Sformułowanie takie używam już od wielu lat. Jesteś pierwszym doradcą, który to dostrzegł. Gratuluję!

Staram się nie używać określeń typu "zawsze" czy też "nigdy". Poza jednym wyjątkiem...

Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiadomo, jaką wyciągniesz - (Forrest Gump)

 

Określenie "czynnik ryzyka" nie jest określeniem kategorycznym.

 

Nie zależy mi na tym, by "starych" uczestników forum do czegokolwiek przekonywać.

Mądrej głowie dość dwie słowie. Kto chce, przyjmie informację do wiadomości i przechowa ją w odpowiedniej "szufladce", kto nie chce, odrzuci ją a priori, nawet nie czytając,

a tym bardziej nie próbując zrozumieć...

 

Pozdrawiam i cieszę się, że Cię po latach znowu "zobaczyłem"...

Bogusław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

compi. Rozumiem, że w Twojej wypowiedzi chodzi ogrzewanie podłogowe w opozycji do grzejnikowego a nie o kwestie zdrowotne związane z "podłogówką"?

To są dwa całkowicie różne aspekty powiązanego ze sobą zagadnienia.

Łączenie ich w jednym zdaniu może być mylące.

 

Co do zimnych stóp... Zadałem Elfir pytanie, które tylko z pozoru wydaje się dziwnym:

czy ma stopy obiektywnie zimne ( co może sprawdzić sama lub poprzez "osobę towarzyszącą") czy też jest jej zimno w stopy?

 

Do przemyślenia moja, "medyczna" definicja komfortu cieplnego"

 

Komfort cieplny jest to taka temperatura otoczenia i taka wilgotność powietrza, które umożliwiają utrzymanie wszystkich parametrów krążeniowych na poziomie spoczynkowym.

===

 

Przyjemnej niedzieli ( wczoraj widziałem wielkie klucze powracających ptaków - gęsi i łabędzi.. Wiosna idzie...)

Pozdrawiam

Bogusław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogusław - widzę, że cię to fascynuje. Mam od dzieciństwa zimne stopy i palce. Wychowałam się w bloku z ogrzewaniem grzejnikowym. Lekarze twierdza, że jestem zdrowa jak rydz.

Czy to jest dowodem, że grzejniki mają zły wpływ na moje krążenie? Bo z podłogówką mieszkam dopiero od roku. A z grzejnikami dobrze ponad 30 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogusław - widzę, że cię to fascynuje. Mam od dzieciństwa zimne stopy i palce. Wychowałam się w bloku z ogrzewaniem grzejnikowym. Lekarze twierdza, że jestem zdrowa jak rydz.

Czy to jest dowodem, że grzejniki mają zły wpływ na moje krążenie? Bo z podłogówką mieszkam dopiero od roku. A z grzejnikami dobrze ponad 30 lat.

Elfir bardzo mi się podoba ten wniosek:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...