Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI


dandi3

Recommended Posts

no właśnie, jak w tytule. Zaczynam się zastanawiać czy nie za bardzo przesadzamy.

 

W Poznaniu w nocy 28 lutego (Poznaniacy powiedzą więcej na ten temat), pojawił się bilboard wielkości domu:

 

http://w4.stopaborcji.pl/sites/default/files/images/P1060903.preview_0.JPG

 

widać na nim martwe płody i to jak na dłoni. Patrzą na to codziennie setki dzieci. Pomijając już samo to, że stawianie znaku równości pomiędzy aborcją a Hitlerem jest chore, uważam że sam pomysł na reklamę społeczną podaną w takiej formie, to traktowanie każdego kto ją ogląda jak bezdusznego motłochu.

 

Zresztą nie o samą reklamę mi chodzi. Chodzi mi też o wolność słowa i przekazu w szerokim rozumieinu.

 

TA reklama ma zachęcać młodzież do kupowania ubrań reklamowanej firmy. I teraz mje pytanie. czy ktoś złożył skargę?

 

co w ogóle o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Druga reklama jest typowo komercyjna - nie sądzę żeby ktokolwiek powiesił gdziekolwiek taki bilboard, natomiast pierwszy wisi na oczach wszystkich w centrum Poznania - dzieci oglądają szczątki innych dzieci. Z bliska wygląda to mniej więcej tak (nie wklejam zdjęcia tylko podaję jego link ze świadomością, że nie każdy jest w stanie na spokojnie to oglądać)

 

No tutaj się nie zgodzę ja osobiście, ale wiesz, każdy ma swoje zdanie

 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzecznik policji, pan Sokołowski powiedział, że sprawie przyjrzą się prawnicy z Komendy Głównej Policji. Najgorsze jest to, że na reklama pojawiła się na fali medialnego rozgłosu śmierci Andrzeja Struja. Dla mnie to jest chore. To jest jak namawianie do zabijania :roll: Niestety, dużo młodych nie ma szacunku do policji, ale na to wpływa wychowanie przez rodziców, szkoła, koledzy...a policja tak naprawdę może coraz mniej.

Reklama z aborcją jest obrzydliwa :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że trzeba być chorym psychicznie, żeby pokazywać takie zdjęcia w miejscach publicznych! I trzeba być tchórzem, żeby nie mieć odwagi się temu (siłom obecnie najpotężniejszym w naszym rzekomo niezależnym od Kościoła państwie) sprzeciwić (myślę o ludziach, którzy pozwalają na eksponowanie takich zdjęć). Co ciekawe, to samo pop...e towarzystwo protestuje do utraty tchu przeciwko wystawom tego "artysty", który preparuje zwłoki (nie żebym broniła tej "sztuki"). Że niby to jest profanacja zwłok! A wystawianie na widok publiczny zdjęć zmasakrowanych zwłok płodów to już nie profanacja, bo służy "słusznej" ideologii???!!! Ile było krzyku, kiedy niektóre brukowce zamieściły zdjęcia zabitego dziennikarza. I słusznie! Dlaczego więc nikt nie krzyczy teraz, kiedy te koszmarne wystawy zdjęć objeżdżają całą Polskę?

Nie wolno w kiosku umieścić "świerszczyka" na wystawie, żeby dzieci niewinne nie przeżyły szoku. Dlaczego nikogo nie interesuje, jaki szok przezywają na widok takich zdjęć??? No szlag mnie trafia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklama jest tylko reklamą i wyrażona w jakiejkolwiek formie ma jedynie zwracać uwagę. Forma nie ma żadnego znaczenia, liczy się efekt.

 

No to dla reklamy nasr.am Ci na głowę. A bedę reklamowal gacie. Sprzeda się jedna para więcej, ja będę bezkarny, a Ty bedziesz chodził z gów.em na głowie.

Wybacz, to dla przykładu, ale taki wniosek mozna wyciągnąć z Twojego postu, ze wyrazasz na to zgodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się zamknąć w ciupie autora (autorów) tej chorej reklamy. Ciekawe czy jakby ojciec autora reklamy był psem i zginął z rąk takiego debila, to nadal wymyślałby takie poje..ane reklamy? :cry:

 

A w pierwszym przypadku, to ja soobiście dopuszczam takie bilbordy, działają na wyobrażnię, choć ten jest bardzo drastyczny szczególnie dla dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście dopuszczam takie bilbordy, działają na wyobrażnię.

 

na czyją wyobraźnię? Rozumiem, że dorośli mogą zastanowić się nad sensem aborcji, nad jej uzasadnieniem moralnym, nad swoim poglądem na sprawę ale oplakatowywanie miast martwymi płodami, pokazywanie tego dzieciom... wyobraź sobie 11 latka patrzącego na coś takiego bez stosownego komentarza... No i zestawienie z Hitlerem...???

 

Plakat powiesiła antyaborcyjna Fundacja Pro, która od 2005 roku krąży po Polsce z "wystawą zdjęć" Wybierz Życie

 

tu całość wystawy

 

Wystawa pojawiła się na Przystanku Woodstock, została zdemontowana przez ludzi z WOŚP, organizatorzy wystawy skierowali sprawę do prokuratury i sprawa w toku.

 

Martwe płody można rozwieszać po mieście, bo to przecież nie rani niczyich uczuć.. Za to prokuratura z chęcią zajmuje się sprawą, gdzie czyjeś uczucia religijne zostały urażone, bo na okładce Machiny pojawiła się Matka Boska z twarzą Madonny..

Obrazek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie żeby moje dziecko patrzyło na zwłoki innego martwego dziecka.

 

Synek jest bardzo wrażliwy, potrafi miec koszmary senne z powodu jakiegos głodnego pieska, przezywa nawet widok babci o lasce, o bezdomnych już nie wspomnę.

 

Nie wyobrażam sobie tłumaczyć mu tresci tego bilboardu :-?

 

Rozumiem cel, ale nie takim kosztem, nie za wszelką cenę.

Poza tym co z ustawą o bezczeszczeniu zwłok???

Ta fundacja przeczy sama sobie, przyznaje płodom prawa człowieka ale nie w tym istotnym aspekcie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na czyją wyobraźnię?

 

Moje zdanie:

 

- reklama z Adolfem. Cel jak najbardziej popieram - nie wdając się w dyskusje bo można o tym godzinami opowiadać - jestem zdecydowany przeciwniekiem aborcji - katolem, beretem - jak zwał tak zwał. Środek przekazu. Jak najbardziej jestem przeciwny. Może w miejscach gdzie przebywają małolaci, piją, palą, później numerek z nieznajomym i problemy się zaczynają. Czyli bilbordy w WC w dyskotece, emisja w TV po 22. Ok - ale nie centrum miasta.

 

- reklama z "psem". Powinni tego idotę w agencji, która to wymyśliła odstrzelić. Tak samo jako kogoś odpowiedzialnego za mkarketing z firmy odzieżowej, która za reklamę zapłaciła. Później dziwimy się, że 13-15 latkowie nie mają zupełnie poszanowania, respektu dla policjanta.

 

- tak na marginesie - to co przekazujemy jest zawsze kwestią naszej wrażliwości, dobrego smaku, poczucia przyzwoitości etc. Tego zabrakło twórcy reklam. Obydwie reklamy nie są z mojej bajki. Z resztą tak samo jak grafika w Twoim podpisie (zimo wypier*alaj) - jeśli dobrze odczytałem. Dzieci, forum publiczne, dobry smak....itepe, itede.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo jak grafika w Twoim podpisie (zimo wypier*alaj) - jeśli dobrze odczytałem. Dzieci, forum publiczne, dobry smak....itepe, itede.

 

co ma piernik???

 

Cel jak najbardziej popieram - nie wdając się w dyskusje bo można o tym godzinami opowiadać - jestem zdecydowany przeciwniekiem aborcji - katolem, beretem - jak zwał tak zwał

 

Nie o Twoje przekonania tu idzie. Ja także jestem przeciwny aborcji jednak zdaję sobie sprawę, że nie ja jeden chodzę po świecie. Tak jak jestem przeciwny samej aborcjii tak jestem jak najbardziej za przyznaniem kobietom prawa do samodecydowania o sobie. Ja bym się jej nie poddał co nie znaczy, że każdy ma obowiązek myśleć podobnie. Ale nie dyskutujmy.

 

IMHO nic, NIC nie usprawiedliwia baku wyczucia i walenia dzieciom (bo o nie tu głównie chdzi) po oczach martwymi płodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z resztą tak samo jak grafika w Twoim podpisie (zimo wypier*alaj) - jeśli dobrze odczytałem. Dzieci, forum publiczne, dobry smak....itepe, itede.

 

trzeba uwazać .... bo dziesięciolatkowie budują domy i przesiadują na forum muratora ....

od dziś żadnych słów na k .... ch..... oraz s..... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z resztą tak samo jak grafika w Twoim podpisie (zimo wypier*alaj) - jeśli dobrze odczytałem. Dzieci, forum publiczne, dobry smak....itepe, itede.

 

trzeba uwazać .... bo dziesięciolatkowie budują domy i przesiadują na forum muratora ....

od dziś żadnych słów na k .... ch..... oraz s..... :-?

 

dobrze, że chociaż mozna "zajebiście" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze, że nie potrzebuję takich "wzmacniaczy" do podkreślania wyrażanych emocji, które mną czasem targają,

chociaż można to potraktować jako ubóstwo słownika 8) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...