Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy odkurzacz centralny...?  

232 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy odkurzacz centralny...?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gik

 

Musi być drogo skoro na ich stronie wstydzą się zapodać cenę a jak zadzwonisz cena wedle tonacji głosu inna dla kobity inna dla faceta,

za takie praktyki powinno być 5 lat w kiciu z kudłatym Mańkiem co siedzi za gwałt na kobyle.

 

Ile dałeś za to pozłacane cudo i jaki masz model ?

Jak nie ma cen - jak są: https://www.vacuflo.shop.pl/?gclid=Cj0KCQiAn8nuBRCzARIsAJcdIfPqakU-H9xN-yTURu5oQOmM1PKR2oIFhLmWfJzlpgxgCIdmJTDzLHoaAoeGEALw_wcB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam odkurzacza dla siebie i rozpatruje rózne opcje,generalnie po przestudiowaniu kilkudziesieciu stron mam mętlik w głowie,troche klaruje sie rywal w postaci Profi,ceną nic nie przebije i jakby nie patrzac za cene np.Beama mam dwa albo trzy Profi.Pytanie jakie znaczenie ma filtracja,jej stopien,jakośc skoro odkurzacz bedzie w garazu z wyrzutem na zewn?Moze to ktos wyjasnic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem laik w tym temacie a zostałam wytypowana do wybrana OC jako prezent. Instalacja jest zrobiona, potrzebny jest jedynie odkurzacz - zestaw.

 

Teraz moje pytanie, ani razu na tym forum nie znalazłam hasła odkuczacz AEG. Czy to znaczy że w ogóle nie warto?

 

Obdarowani mają dwa koty, które strasznie gubią sierść dodatkowo małe dziecko. Przede wszystkim przy tych kotach na jaki silnik należy zwrócić uwagę? Czy brać pod uwagę jedynie odkurzacze bezworkowe? Czy w przypadku dużej ilości sierści to zupełnie nie zda egzaminu?

 

Chętnie dowiem się czegoś jako osoba zupełnie niedoświadczona w tym temacie. Czy ktoś może mi tutaj pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towarzysze - pomożecie? ;)

 

powoli podchodzę do tematu zakupu odkurzacza centralnego. Instalacja ma cztery gniazdka, najdłuższa nitka to ok.18mb rury, 4 kolana 90stopni i 4 kolana 45 stopni (od gniazda do wejścia do odkurzacza). Nie zależy mi na wodotryskach, wi-fi, wyświetlaczach itp. Na chwilę obecną mam dwa typy: Profi 38.1 i Hayden Supervac 70.

Prawie miałem Haydena zamówionego ale opinii o nim jak na lekarstwo, nie wiem też jak w razie problemów z gwarancją/serwisem. W sumie na temat Profi 38.1 też jakoś opinii nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

 

Chciałem podzielić się swoim krótkim doświadczeniem z odkurzaczem centralnym. Jestem świeżo upieczonym posiadaczem tego "wynalazku" i jestem zadowolony z zakupu. Co prawda, instalacja w moim domu czekała prawie 9 lat na uruchomienie, ale mam wrażenie, że było warto.

W poszukiwaniu informacji co kupić i jak to zrobić zajrzałem oczywiście na forum Muratora. Dom wielkości 140m2, cztery gniazda ssące plus miejsce na szufelkę w kuchni, długość instalacji do najdalszego gniazda ok.19m + kilka zakrętów.

Trafiłem na ten wątek i po lekturze i konsultacji zdecydowałem się na zestaw Vacuflo VR800X oraz kasetę Vroom w kuchni zamiast szufelki. Odezwałem się w tej sprawie do Lukasza_Walo, aktywnego użytkownika na tym forum i muszę przyznać, że mile mnie zaskoczył. Przedstawił mi ciekawe warianty sprzętu, cierpliwie udzielił odpowiedzi na wszelkie pytania, zaproponował atrakcyjną cenę, a na koniec zrealizował wysyłkę całego zestawu w tempie błyskawicy. Montaż dość prosty, instrukcje jasne i czytelne, a kaseta Vroom to rewelacja.

Dziękuję wszystkim użytkownikom za cenne uwagi i sugestie zawarte w tym wątku.

 

pozdrawiam

Tomasz J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam,

 

Mam mieszkanie 106m2 z przygotowaną już instalacją pod centralny odkurzacz. Jedna rura w ścianie (miejsce na gniazdo) i rura w kuchni wychodząca z podłogi (na szufelkę). Myślałem o przedłużeniu instalacji, ale wymagałoby to pociągnięcia rury pod sufit a później znów w dół co jak przeczytałem nie jest zalecane. Wezmę wąż 15m albo 9m i przedłużkę 5m. Jeszcze nie zdecydowałem. Potrzebuję jednak pomocy w wyborze odkurzacza centralnego. Generalnie po przejrzeniu forum na pewno wybiorę Vacuflo. Pytanie który model? Odkurzacz będzie zainstalowany w piwnicy i przydałoby się gniazdo by móc w razie czego w piwnicy odkurzyć (z tego co rozumiem są takie modele z wbudowanym gniazdem?).

Oczywiście szufelkę automatyczną również będę instalował. Dodatkowo również 5m Vroom w szafce w kuchni. Wiem że może częściowo pokrywa swoje zadanie z szufelką, ale jednak możliwość szybkiego odkurzenia blatów zamiast zmiatania wszystkiego na podłogę i pod szufelkę do mnie bardziej przemawia.

 

Czy ktoś zna dobrą firmę instalatorską z Katowic lub okolic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Stoję przed wyborem odkurzacza, a właściwie umiejscowienia jednostki i kanału wylotowego (na razie), ale to się robi pod konkretny model. Do tej pory myślałem o: aeroVac VacuMaid S1570 Split.

Ale instalator stanowczo odradza mi tę jednostkę, jako że podobno ta "bezobsługowość" splita to podobno mit. Śmieci w jakimś foliowym worku, który zawiera mokrą zgniliznę. Czyszczenie filtra elektrostatycznego bardzo nieprzyjemne.

 

Poczytałem reklamy producentów i myślałem o Split ze względu na dużą moc, kota (pełno włosów) oraz możliwość umiejscowienia silnika blisko kanału wylotowego (przy ścianie zewnętrznej), ale 3 m od głównej tuby odkurzacza, która jest z kolei blisko kanałów instalacji.

Przyznam się że dalej nie rozumiem o co chodzi z tymi workami odwróconymi, o których piszecie. Czy jest jakaś strona do poczytania, która to wyjaśnia uczciwie?

Proszę o poradę w doborze odkurzacza.

 

Odkurzacz będzie umieszczony w piwnicy, więc może być bardzo głośny, byle był silny bo jest trochę metrów i w sumie 9 gniazdek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed wyborem odkurzacza, a właściwie umiejscowienia jednostki i kanału wylotowego (na razie), ale to się robi pod konkretny model. Do tej pory myślałem o: aeroVac VacuMaid S1570 Split.

Ale instalator stanowczo odradza mi tę jednostkę, jako że podobno ta "bezobsługowość" splita to podobno mit. Śmieci w jakimś foliowym worku, który zawiera mokrą zgniliznę. Czyszczenie filtra elektrostatycznego bardzo nieprzyjemne..

 

O Bo... e ale głupoty!!!!

To proste, że jak wciągniesz wodę to jak ona odparuje skoro jest w worku foliowym? Filtr antystatyczny musi być, inaczej dla ochrony turbiny pozostanie tylko siatka metalowa, a ona ma oczka 1x1mm. A czyszczenie? Po wyjęciu kierownicy powietrza sam wypada i jest na nim niewielka ilość kurzu.

Żaden OC nie nadaje się do wciągania wody ani wilgotnych śmieci jak żwirku kota, odchodów, owoców, czy martwych owadów czy zwierząt. Jeśli jest zierzę w domu stosuje się separatory włosów i sierści.

Od 8 lat eksploatacji tego odkurzacza wymieniam tylko worki na śmieci co pół roku, i raz filtr antystatyczny za 35zł bo stary się popsuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Bo... e ale głupoty!!!!

Jeśli jest zierzę w domu stosuje się separatory włosów i sierści.

 

No to ten model chyba ma, bo pisze "cyklon + filtr elektrostatyczny + separator włosów". Rozumiem, że te 3 powyższe rzeczy są w każdym modelu SPLITa, czy trzeba je osobno dokupywać jako akcesoria?

 

Od 8 lat eksploatacji tego odkurzacza wymieniam tylko worki na śmieci co pół roku, i raz filtr antystatyczny za 35zł bo stary się popsuł.

Masz ten odkurzacz w wersji split? To już 8 lat temu były splity?

Jaką można dać maksymalną odległość pomiędzy silnikiem a jednostką centralną?

Czy będzie on wystarczająco mocny, czy lepiej wziąć np. S2500 Split?

W ogóle warto przepłacać za Split, bo kompaktowy jest dużo tańszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, trudno jest powiedzie" czy warto, to jest odkurzacz i ma zbierać śmieci i kurz. Ja nie chciałem się właśnie grzebać w śmieciach, odpinam klamerki biorę pod pachę zbiornik(część odkurzacza) zawiązuje worek na węzeł i wyrzucam do pojemnika na zewnątrz, wkładam nowy worek pod specjalne blachy w zbiorniku, montuję do jednostki i po sprawie. U mnie są 4 gniazda, 2 szufelki i gniazdo techniczne w garażu na 168m2 i dużo różnego osprzętu w tym 3 węże 9m,3m,7m.

Wystarcza i jest ok, jakby był mocniejszy tzn większą siłę ssania to też by było dobrze. Tak jak pisałem parametrem "Naj" jest podciśnienie jakie wytwarza turbina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem, separator włosów to oddzielna tubka, można ją dokupić coś jak separator popiołu. Można kupić też odkurzacz gdzie jednostka napędowa turbina jest osobno, a zbiornik z separatorem osobno. To drogie odkurzacze, ale na nasze zarobki ja kupiłem swój w kraju producenta i wyszedł taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...