Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy odkurzacz centralny...?  

232 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy odkurzacz centralny...?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jestem prawie zdecydowana na zakup odkurzacza pełnego cyklonu, bardzo proszę o podanie uwag od użytkowników wad, wiem że może brudzić wokół jednostki, czy to prawda że jest głośniejszy?

 

Mam dość długą instalację dom parterowy- czy ilość gniazd ma znaczenie czy tylko długość instalacji. Czy ma znaczenie czy to gniazdo ssące , czy np. Wally Flex, doliczamy tu długość każdego z tych weży przy obliczaniu mocy jednostki?

 

U mnie będzie .

 

 

3 gniazda, w tym jedno w garażu, na instalacji natynkowe, bo o ile mi wiadomo cyklony nie mają gniazd w obudowie.

Wally Flex w pomieszczeniu gospodarczym.

Vroom w szafce w kuchni.

LEO SPEED w szufladzie w wiatrołapie.

 

Możecie polecić swoich sprzedawców? Kupowaliście z montażem czy bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
Panowie, mam pytanie. Zepsuł się odkurzacz tradycyjny i tak rozmawialiśmy z mężem, że skoro mamy rozłożone rury do OC to może by go kupił. Na co dzień w domu jeździ roborock, ale piwnice, garaż/warsztat, też trzeba czasem odkurzyć. Zastanawiamy się na Profi 38.2 cena to około 2500 zł plus duża ilość dodatków i 11 lat gwarancji. Nawet jeśli wybralibyśmy jednostkę innej znanej firmy, to dorzucając drugi zestaw akcesoriów to cena wychodzi około 4000zł. Pytanie czy jest sens dopłacać? Czy ktoś może coś doradzić? Dom parterowy, około 160 m^2, 3 gniazdka na parterze, jedno w piwnicy (najlepiej, aby było przy OC) plus gniazdko w garażu (tu byłoby najdłuższe połączenie 18-20mb rury - garaż wolnostojący obok domu). Z góry dziękuję za każdą pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
Widzę,że nikt tu nie odpowiada. Ciekawy jestem jaka decyzja zapadła w sprawie odkurzacza centralnego, bo sam zastanawiam się zastanawiam czy kupować..

 

Jeśli nadal szukasz odkurzacza to polecam zakup. U nas zapadła decyzja o zakupie Vacuflo. Wielka pomoc w doborze odkurzacza przed użytkowania forum Pana Lukasz_Walo. Mój kilkuletni syn chętnie odkurza dom. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie umie się majsterkować to masz rację. Jjak ktoś ma dryg, to jednostkę centralną zrobi z odkurzacza przemysłowego, a instalację sam rozciągnie. Wychodzi względnie tanio.

 

Spoko, luz. Instalację rozciągnąłem przy okazji remontu centralnego ogrzewania. Stropy były przekute to grzechem było nie położyć rur i kabelka do kilku gniazdek i kasety Vroom. Reszta jeść nie woła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie umie się majsterkować to masz rację. Jjak ktoś ma dryg, to jednostkę centralną zrobi z odkurzacza przemysłowego, a instalację sam rozciągnie. Wychodzi względnie tanio.

Możesz podać przykład takiego odkurzacza przemysłowego? Chętnie się zapoznam. Jakie to marki? Czy jakieś specjalne przeróbki, aby podpiąć do rurek instalacji domowej?

Mam przewidziane miejsce na OC w piwnicy, czyli OC może być brzydki i głośny byleby mocno ciągnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać przykład takiego odkurzacza przemysłowego? Chętnie się zapoznam. Jakie to marki? Czy jakieś specjalne przeróbki, aby podpiąć do rurek instalacji domowej?

Mam przewidziane miejsce na OC w piwnicy, czyli OC może być brzydki i głośny byleby mocno ciągnął.

 

Każdy z marketu (ja kupiłem za 160zł kiedyś w lerłamerlę) :D, tylko miał g... silnik (1100W) i dokupiłem za chyba 100zł jakiś od odkurzacza samsunga 2200W. Do tego trafo 12V i przekaźnik. Ot wszystkie części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...
  • 1 month później...

Cześć - mam odkurzacz BEAM w systemie hinp (ten co rura sie chowa w scianie).

I mam niestety problem z jakością węży. Sednio co kilka sprzątań ukręca mi się końcówka (tam gdzie wąż w tym materiale łączy się z tym plastikiem do podłączamy do rękojeści).

Naprawa jest generalnie prosta (obciąc kilka cm i wkręcić z powrotem), ale jest DUŻY minus.

Po kilkunastu skróceniach ten wąż juz nie sięga wszedzie gdzie powinien,

Ma ktoś doświadczenie i może naprawdę polecic takie węże nie do zajechania?

Wąż 15m kosztuje 600 pln i jak co 2-3 lata mam nowy kupować + pierdzielić się z naprawami to raczej musze poszukac czegoś lepszego.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Cześć wszystkim!

 

Rozważam instalację odkurzacza centralnego w moim domu i szukam rekomendacji. Czy ktoś z Was ma doświadczenie z konkretnymi markami lub modelami? Interesuje mnie szczególnie stosunek jakości do ceny oraz łatwość obsługi i konserwacji.

 

Dodatkowo, czy są jakieś funkcje, które uważacie za absolutnie niezbędne? A może coś, czego lepiej unikać?

 

Będę wdzięczny za wszelkie opinie i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam instalację odkurzacza centralnego w moim domu i szukam rekomendacji. Czy ktoś z Was ma doświadczenie z konkretnymi markami lub modelami? Interesuje mnie szczególnie stosunek jakości do ceny oraz łatwość obsługi i konserwacji.

Ja mam CanaVac, ale podejrzewam że to wszystko to samo w tym samym zakresie cenowym.

Montowali u mnie, swoją drogą złapani na ulicy, bardzo sympatyczni ludzie z canavac.pl, są z Lublina.

 

Dodatkowo, czy są jakieś funkcje, które uważacie za absolutnie niezbędne? A może coś, czego lepiej unikać?

Za absolutnie niezbędne uznaję WallyFlexy. Mam ich dużo, w sumie 7 (kuchnia, jadalnia, 2 łazienki, pod schodami w salonie, wiatrołap), a i tak gdybym robił teraz zamontowałbym ich jeszcze więcej, tj. także w sypialniach, w przedpokoju i gęściej w innych dużych pomieszczeniach. Nie zamontowałem żadnej szufelki automatycznej, a jednak jej brakuje (w kuchni i wiatrołapie), bo żona lubi szybko zamieść. Co prawda można kupkę szybko wciągnąć WF, ale wygodniej by było zepchnąć do dziury. Na szczęście jest rura wyciągnięta pod WallyFlexy, mogę zawsze dać trójnik i zrobić szufelkę. Najbardziej przydatny jest WallyFlex w pralni, gdzie jednym ruchem odkurza się filtr suszarki, który zatyka się doszczętnie przy każdym suszeniu.

 

Ja sobie zaplanowałem rurę chowaną na półpiętrze na schodach w szafce tak żeby jedna rura mogła służyć na piętro i na parter, ale to miejsce jest upierdliwe -- powinno być w szafie przy gnieździe a najlepiej aby w szafie było też gniazdo. Z drugiej strony jak jest dużo WF to rurę wyciągamy bardzo rzadko, no i właśnie, tam gdzie nie sięgają WF. Straszna szkoda że nie ma przedłużanych rur do WallyFlexów, to by temat załatwiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniąc po firmach instalatorskich głownie polecali mi marki odkurzaczy: Beam, Cyclovac oraz Duovac w systemie chowanego węża Retraflex, do tego właśnie WallyFlex, Vroom i szufelki automatyczne. Czy ktoś z was miał może doświadczenia jeśli chodzi o awaryjność i serwis samego systemu chowanego węża oraz odkurzaczy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...