Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ale dlaczego na Wawelu?


19501719500414

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 669
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Pepeg z Gumy
Jest taka stara rzymska zasada czyj grunt tego budynek,a grunt jest we władaniu kościoła.

 

Idąc twoim tokiem rozumowania to Policja jest również utrzymywana z Twoich podatków, więc również powinieneś mieć wpływ na obsadę kluczowych stanowisk.

 

Poza tym, znam twoje wcześniejsze wypowiedzi w wątkach związanych z szeroko rozumianą etyką czy moralnością , więc nie wypowiadaj się co może a czego nie może zrobić metropolita krakowski. Proponuje się wyciszyć kontemplując najsłynniejszcze dzieło Doroty Nieznalskiej w obronie której Pan tu rozdzierał szaty.

 

Jakość Twojej wypowiedzi nie świadczy najlepiej o zrozumieniu sensu tego co napisałem.

Nie zabronisz mi też wypowiadania się co może metropolita. Jeśli jad Ci oczy zalewa przeczytaj co napisałem. Napisałem że decyduje o tym tylko metropolita, więc po co się rzucasz.?

Argument o policji i Nieznalskiej jest w całym tym kontekście zwyczajnie prymitywny i głupkowaty - co znów nie najlepiej świadczy,

Katedra na Wawelu jest miejscem spoczynku wybitnych Polaków a o wybitności zmarłego nie zaświadcza Jego elektorat czy rodzina ani nawet sam metropolita co sugerujesz

Możesz się nie wyciszać jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy

 

Tylko czy aby na pewno on o tym zdecydował? ;)

Akurat tak,

On i jego rodzina a wola została uszanowana.Chociaż naród chciał w katedrze , uważając go za wybitnego Francuza.

W Notre Damme odbyła się jedynie ceremonia państwowa.

Sytuacja więc kompletnie odwrotna.

 

PS I jeszcze jedna uwaga do wypowiedzi daren.

Starą rzymską zasadę o gruncie i budynku w przypadku obiektów zabytkowych możesz sobie Kolego w buty wsadzić.

Spróbuj zadecydować samodzielnie o budynku , który postawił Twój prapradziadek na Twoim gruncie.

Kosa Ci nie pomoże , chociaż Twój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość Twojej wypowiedzi nie świadczy najlepiej o zrozumieniu sensu tego co napisałem.

Nie zabronisz mi też wypowiadania się co może metropolita. Jeśli jad Ci oczy zalewa przeczytaj co napisałem. Napisałem że decyduje o tym tylko metropolita, więc po co się rzucasz.?

Argument o policji i Nieznalskiej jest w całym tym kontekście zwyczajnie prymitywny i głupkowaty - co znów nie najlepiej świadczy,

Katedra na Wawelu jest miejscem spoczynku wybitnych Polaków a o wybitności zmarłego nie zaświadcza Jego elektorat czy rodzina ani nawet sam metropolita co sugerujesz

Możesz się nie wyciszać jak dla mnie.

 

Niestety , jak brakuje argumentów to człowiekowi "jad ci oczy zalewa" a poglądy są " głupkowate i primitywne". Toż to mowa nienawiści w najgorszym pisowskim wydaniu. Jeżeli twierdzisz, że spoczywają tam tylko same kryształowe postacie to weź idź człowieku do pierwszej lepszej biblioteki publicznej i poczytaj kilka bigrafii na temat ostatniego króla Polski czy nawet Marszałka i dopiero się wypowiadaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy

Panie daren

daruj sobie ten edukacyjny zapał i parafialne poradnictwo.

Łapiesz się niewiele znaczących słówek i zmieniasz zasadniczy kierunek dyskusji na nic nie znaczącą, moja osobę.

Argumentów mi nie brakuje , nawet bez biblioteki publicznej.

"Nie wezmę i nie pójdę" tam gdzie radzisz, książki mam w domu.

Jeśli masz ochotę rozmawiać dalej , czytaj uważnie.

Nie "poglądy głupkowate" tylko argumenty. To jest różnica, chociaż według Ciebie pewnie żadna.

O jakiej nienawiści też mówisz? Emocje Ci odbierają chyba ogląd sytuacji.

Nie jesteś w stanie tak miałkimi argumentami doprowadzić mnie do tak agresywnych uczuć.

Więcej finezji jak chcesz się "nawalać" ,Ja Twoich wypowiedzi wcześniejszych nie wspominam i nie radzę Ci niczego, co Ty skwapliwie czynisz.

Nie męczy mnie to , że moje poglądy Ci się nie podobają. Walcz z nimi lecz nie próbuj na siłę być złośliwy, bo też mogę.

O Wawelu mieliśmy rozmawiać nie o moich poglądach na Nieznalską , moim rozumieniu etyki czy policji.

 

I jeszcze jedno - nie śmiałbym porównywać dokonań Piłsudskiego czy Stanisława Augusta do Kaczyńskiego, chociaż mieli z pewnością bardziej paskudne charaktery niż On.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem za siebie. Mój żal był szczery. Moje wielkie współczucie dla rodzin bylo szczere.

Dotknęło mnie więc bardzo to co tutaj pisały niektóre ososby o tej obłudzie w uczuciach.

Jednak nie ukrywam , że sama byłam zdziwiona pochówkiem pary prezydenckiej na Wawelu. Wawel jest miejscem szczególnym.

Jednak mogę zrozumieć czym kierują się osoby bliskie w tej szczególnej sytuacji. Kiedy trzeba podjąć dezycję będąc w tak wielkiej rozpaczy.

Nie zmienia to jednak mojego żalu ani współczucia.

Zmarli nie odpowiadają za żyjących.

Żal ludzi , żal rodzin. Poprostu żal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dawien dawna żem siem nie wpisywał na forum owerz, owórz, o..

 

Jednakorz wysłuchawszy z rana Moniki O. w radiu Z. naklikam z racyi stańczykowania.

 

Poprzeć muszę, bo jej głos może być wołaniem na puszczy w końcu to Dziki Kraj ta nasza Rzeczpospolita, Marzenkę11.

Prezydent spocznie na Wawelu, a nam nic do tego.

Nie ważne kto zacz stanowił brat Jarosław, arcybiskup czy kto inny.

Ma tam spocząć i koniec.

 

Czy tak trudno to przemyśleć w spokoju i zrozumieć plan.

Przecież zgodę wydał ten który był przybocznym Największego z Nas.

Czy wy ludzie wyuczony, acz prosty tego nie widzicie, macie oczy, a nie widzicie.

 

Czy Rosja będzie kiedykolwiek mogła, po tym powiedzieć, że Katyń to nie oni?

Czy obecny cały świat choć w weekend niedowiedział się co to Katyń?

Czy nawet Państwo Środka, które milczy, a o którym nic się nie mówi pod rozwagę nie bieże faktu iż zbrodnie na własnym czy też na sądsiednich narodach tak czy inaczej nie wypłyną?

Cena jaką każe płacić historia jest jak zwykle wysoka, ale czyż nie warta?

 

A Wawel?

Kto ma się tam obrazić? Piastowie słynący z łatwości do podnoszenia własnego ciśnienia, dynastia Litwina Starego Lisa, czy też może ci z wyboru co to ich stan szlachecki na królów lepszych lub gorszych wybierał?

 

Ja Stańczyk do Was klikam, że to Plan jest.

A jest on taki by nigdy nikt z NAS o ofiarach narodu własnego nie zapomniał.

Które z naszych dzieci do szkół posłanych będąc w Katedrze Warszawskiej stanie? Kto do Świątyni Opatrzności dziecko swe zaprowadzi.

W WAWELSKIEJ KATEDRZE, KAŻDY Z NAS STANĄĆ MUSI.

A jak już nad płytą stanie, to na niej nic napisane być nie musi by krzyczała:

K A T Y Ń

 

Taki jest Plan więc nam maluczkim od niego wara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dawien dawna żem siem nie wpisywał na forum owerz, owórz, o..

 

Jednakorz wysłuchawszy z rana moniki o. W radiu z. Naklikam z racyi stańczykowania.

 

Poprzeć muszę, bo jej głos może być wołaniem na puszczy w końcu to dziki kraj ta nasza rzeczpospolita, marzenkę11.

Prezydent spocznie na wawelu, a nam nic do tego.

Nie ważne kto zacz stanowił brat jarosław, arcybiskup czy kto inny.

Ma tam spocząć i koniec.

 

Czy tak trudno to przemyśleć w spokoju i zrozumieć plan.

Przecież zgodę wydał ten który był przybocznym największego z nas.

Czy wy ludzie wyuczony, acz prosty tego nie widzicie, macie oczy, a nie widzicie.

 

Czy rosja będzie kiedykolwiek mogła, po tym powiedzieć, że katyń to nie oni?

Czy obecny cały świat choć w weekend niedowiedział się co to katyń?

Czy nawet państwo środka, które milczy, a o którym nic się nie mówi pod rozwagę nie bieże faktu iż zbrodnie na własnym czy też na sądsiednich narodach tak czy inaczej nie wypłyną?

Cena jaką każe płacić historia jest jak zwykle wysoka, ale czyż nie warta?

 

A wawel?

Kto ma się tam obrazić? Piastowie słynący z łatwości do podnoszenia własnego ciśnienia, dynastia litwina starego lisa, czy też może ci z wyboru co to ich stan szlachecki na królów lepszych lub gorszych wybierał?

 

Ja stańczyk do was klikam, że to plan jest.

A jest on taki by nigdy nikt z nas o ofiarach narodu własnego nie zapomniał.

Które z naszych dzieci do szkół posłanych będąc w katedrze warszawskiej stanie? Kto do świątyni opatrzności dziecko swe zaprowadzi.

w wawelskiej katedrze, każdy z nas stanąć musi.

a jak już nad płytą stanie, to na niej nic napisane być nie musi by krzyczała:

k a t y ń

 

taki jest plan więc nam maluczkim od niego wara.

 

dobrze prawisz !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam, słuchałam i nadal uważam, że było to co najwyżej niezręczne sformułowanie, które nadgorliwcy mogą interpretować po swojemu. A nadgorliwość jak wiadomo jest gorsza nawet od faszyzmu.

 

No ale to oczywiste, że trzeba mącić i spróbować coś dla siebie ugrać przy okazji ludzkiej tragedii. Zwykła obrzydliwa manipulacja i szukanie sensacji.

A jak zinterpretować to:

 

 

11'50 i dalej

 

"Marszałek Sejmu wypowiedział słowa, że wobec tej tragedii nie ma podziału na lewicę i prawicę, nieważne jest czy ktoś wierzy, czy nie. Nie, panie marszałku - nie ma zgody. Jest jeszcze libertyński środek i dopóki nie usłyszę słów, które przeproszą te zwłoki, które dziś spoczywają w Pałacu Namiestnikowskim za słowa, że prezydent może być niskiego wzrostu, ale nie może być mały, będzie mi trudno."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dalej było tak;

 

 

"Odnosząc się do protestów, które miały miejsce w Krakowie, Duda przeciwstawił kilkuset protestujących tysiącom, które przyszły przywitać Pierwszą Damę. Przypomniał, iż codziennie tłumy ludzi gromadzą się pod Pałacem Prezydenckim wspominając i oddając hołd poległym. Krytykował protestujących twierdząc, iż ich sprzeciw odnosi się do faktu wstąpienia Lecha Kaczyńskiego do panteonu polskich postaci historycznych. Pochówek na Wawelu zapewnia bowiem wieczną pamięć i jest zarezerwowany dla najwyższych urzędników państwowych, którzy zginęli na służbie.

 

- Niszczyciele, którzy teraz podnoszą głowę wiedzą, że Lechowi Kaczyńskiemu, który naprawdę był wielkim patriotą, zostanie po prostu zapewniona pamięć wieczna, jeżeli znajdzie się na Wawelu. I oni zdają sobie sprawę, bo to są ludzie inteligentni i nie chcą się z tym pogodzić po prostu, bo nie są po prostu prawdziwymi patriotami - atakował Duda. .."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie kroyena...

 

W innym miejscu napisałem lecz w tym miejscu powtórzę:

--------------------------------------------------------------

Pomysł musiał wyjść z Kościoła.

Decyzja jest faktem.....

 

Negatywne aspekty tej decyzji łatwo znaleźć.

Szukajmy pozytywów..

 

Głowy państw, w tym Obama, będą obecne na Wawelu, na który w innym przypadku nigdy by nie dotarli.

Z pewnością czuje się tam ciągłość wieleset letniej historii Polski i nawet szefowie wielkich mocarstw mogą poczuć respekt dla niej...

Grób małżeństwa Kaczyńskich będą nawiedzać miliony zwiedzających Wawel z całego świata.

Historia tego małżeństwa to historia patriotów i historia wzorcowego małżeństwa, prostej, wzorcowej rodziny, nie bojącej się publicznie okazywać swojego przywiązania i oddania.

 

To nierozłączna spersonifikowana pamięć o Katyniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak :

 

"..... Lech Kaczyński był głową państwa i zginął na służbie. Jego zdaniem, pochowanie prezydenta i jego żony na Wawelu byłoby symbolicznym hołdem dla wszystkich ofiar sobotniej tragedii w Smoleńsku, a nawet dla oficerów zamordowanych w Katyniu.

 

 

Polityk podkreślił, że rozumie protesty osób, które nie zgadzają się z decyzją o tym, by pochować parę prezydencką w kryptach pod krakowską katedrą. Zaapelował jednak o to, by zaniechać protestów, bowiem decyzja już zapadła i nie zostanie zmieniona. Zdaniem Jarosława Gowina głosy sprzeciwu zniszczyłyby klimat żałoby i narodowego pojednania, które zapanowało w ostatnich dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków mówi głośno NIE GODZIEN Z KRÓLAMI SPOCZYWAĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

 

 

 

Katedra Wawelska to nie miejsce dla człowieka,któremu tak naprawdę udało się skutecznie ,za życia podzielić ,a po śmierci skłócić społeczeństwo .Dowodem jest choćby ta dyskusja .

Był jedynie mężem ..... Marii ,kobiety o wielkiej niezależności w poglądach ,pełnej ciepła i serdeczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...