Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

czy TY masz problem z czytaniem ze zrozumieniem ?? - gdybyś czytał DB wiedziałbyś że nie buduje domu pasywnego - a już z pewnością nie 1 w Polsce

 

a gdybyś miał stopkę może by ktoś czytał Twój DB

 

Ty tez nie masz dziennika w stopce :p

 

W sumie Twoj nikt niestety nakierowuje rozmowce na konkretne rozwiazanie, przyznasz, ze dosc dobitnie ??

 

Troszke wiecej spokoju i wlasnie zrozumienia. Mamy sobie pomagac a nie skakac do gardel.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

owszem mam- pisząc post pod postem celowo wylączylem kolejny raz pokazywanie - niepotrzebne zaśmiecanie FM

 

owszem nick z perspektywy czasu -niezbyt udany - niestety zmienic sie go nie da - to raczej informacja do Admina - by wprowadzili cos takiego jak zmiana NICKa a informacja w profilu ze wczesniej byl inny

 

ale w pierwszych postach jest dokładne wytłumaczenie dlaczego .... wczesniej mial byc typowy pasywniak ale nie znalazlem odpowiedniej firmy , nastepnie wybrałem projekt gotowy który znacznie bardziej niż obecny pod taki dom by sie nadawal - zonie jednak spodobal sie inny ... wiec buduje dom w TECHNOLOGI, czy tez używając rozwiązań typowo pasywnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec buduje dom w TECHNOLOGI, czy tez używając rozwiązań typowo pasywnych

 

Rozwiazania sa typowymi rozwiazaniami budowlanymi tylko o odpowiedniej grubosci i izolacyjnosci. Zgodnie z idea budownictwa pasywnego nie ma tutaj rozwiazan dedykowanych, staramy sie wykorzystywac typowe technologie tylko w sposob odpowiednio ukierunkowany :)

 

Poza tym juz wszystko jasne :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec buduje dom w TECHNOLOGI, czy tez używając rozwiązań typowo pasywnych

 

Nie moge czasem wyjsc z podziwu dla marketingowcow, ktorzy sprzedaja okna "pasywne", ze sie bardziej nadaja bo maja lepsze parametry to rozumiem, ale jak okno moze byc pasywne :p

 

Pozdrawiam

Edytowane przez miloszenko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miłoszenko - nie czepiaj się, to popularne określenie, taki skrót myślowy.

 

Poza tym nie ma co się licytować, każdy buduje na ile go stać i za ile go stać.

 

Zupelnie nie chodzilo mi o czepianie sie, a na pewno nie tych, co tutaj pisza. Chcialem zwrocic uwage (z przymruzeniem oka, ze czeto uzywa sie cwhytnych hasel byleby sprzedaz lepiej szla. Za to zabawnie brzmi jak rozmawiam czasem z pryszlym inwestorem co to widzial w folderze okna pasywne, tak samo niektorzy mowia, ze leja do baku "diesla" :p

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec żeby była jasność

 

- nie kupiłem okien pasywnych - kupiłem okna o bardzo dobrych parametrach,

- nie zrobiłem płyty fundamentowej pasywnej (dedykowanej dla domów pasywnych) tylko taka "trochę" lepiej izolowaną ...

etc

 

Ech, ja nie chcialem tego skierowac do Ciebie !!! Dobrze byloby jakby inni inwestorzy chociaz w czesci byli tak swiadomi jak Ty :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cennik mogę wysłać na maila. Mi się udało bo kupiłem w promocji 20% na dwudziestolecie firmy. Załapałem się na ostatni dzień promocji. Co prawda klocki leżały przez to pół roku w stodole, ale się opłaciło bo 20% przy całej kwocie wyszło ponad 5 koła zysku.

 

Ponowię prośbę! Proszę ! Ile m2 pow. twój domek? [email protected] Ja mam dom z thermomuru tyle że białego gr.45cm .Cenowo było sporo taniej od izodomu. na mojej chacie prawie 40tyś zł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowię prośbę! Proszę ! Ile m2 pow. twój domek? [email protected] Ja mam dom z thermomuru tyle że białego gr.45cm .Cenowo było sporo taniej od izodomu. na mojej chacie prawie 40tyś zł!

cennik wysyłam. Wczoraj nie podałeś maila (lub zmęczenie pracą i wieczorną porą spowodowało przeoczenie). Metraż domu żeby dokładnie napisać to musisz się uzbroić w cierpliwość do wieczornej pory :)

Edytowane przez vega1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli budować na płycie to nie rozumiem dlaczego olać Legalett nie wiele drożej a ile korzystniej, a jak teren nie bardzo to można na kręgach budowałem tak kiedyś na stawie po 10 latach zero pęknięć :)

Niewiele drożej, tak mniej więcej o połowę. Legalett to fundament grzewczy wykonywany przez firmę o takiej nazwie. Ma plusy, ma minusy, jednym z nich jest cena. Jeżeli myslisz o Legalett jako płycie ze zintegrowanym ogrzewaniem to jest to coraz bardziej polpularny sposob posadowienia domków. Cenowo myślę tańszy porównując do normalnego fundamentu plus podlogi na gruncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam link do mojego dziennika jak zrobiłem opaskę przeciwwysadzinową (tymczasową) wokół płyty:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?187013-Indywid.-dom-z-u%C5%BCytk.poddaszem-160m2-niskoenerget.&p=5022713&viewfull=1#post5022713

Pozdr

 

Hey, nie za wysoko troche ta opaska?? dochodzi do poziomu plyy (betonu) czy poziomu styro pod plyta ?

 

Kiedys Henok wrzucal jakies izotermy, tak cos kojaze, i duzo pewniejsze byloby zaglebienie tego styro jeszcze troche (tak jest mysle na pewno poprawnie, no ale moze ktos madrzejszy sie wypowie).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, nie za wysoko troche ta opaska?? dochodzi do poziomu plyy (betonu) czy poziomu styro pod plyta ?

Dochodzi do poziomu (góry) styro pod płytą a tylko jedna płyta jest wysunięta wyżej bo akurat tak trza było ;) W projekcie jest by się styro opaski górą licowało z górą styro pod płytą i tak jest. Płytę mam ok.23cm więc dość cieńka stąd wrażenie, że opaska wychodzi ponad beton (poza jednym zdjęciem, gdzie tak jest).

Za rok zrobię lepiej i popiankuję nieszczelności.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, nie za wysoko troche ta opaska?? dochodzi do poziomu plyy (betonu) czy poziomu styro pod plyta ?

 

Kiedys Henok wrzucal jakies izotermy, tak cos kojaze, i duzo pewniejsze byloby zaglebienie tego styro jeszcze troche (tak jest mysle na pewno poprawnie, no ale moze ktos madrzejszy sie wypowie).

 

Pozdrawiam

Z tych izoterm zamieszczonych przez Henok'a wynika że opaska powinna być jak najszersza (oczywiście w granicach rozsądku). Nie ma wielkiego znaczenia grubość styropianu oraz głębokość posadowienia. Nie może być przerwy pomiedzy opaską a ociepleniem płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...