Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wysłałem zapytanie do izodomu o koszt płyty ale z tradycyjnym zbrojeniem, mają też podesłać cennik z poszczególnymi elementami.Jak kilka dni temu dzwoniłem to mieli jakiś problem z dostawcami zbrojenia. Zobaczymy co odpiszą. Na razie mam wyceny z dwóch źródeł a na trzecią czekam. Decyzję muszę podjąć do końca roku bo potem czas przystąpić do realizacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wysłałem zapytanie do izodomu o koszt płyty ale z tradycyjnym zbrojeniem, mają też podesłać cennik z poszczególnymi elementami.Jak kilka dni temu dzwoniłem to mieli jakiś problem z dostawcami zbrojenia. Zobaczymy co odpiszą. Na razie mam wyceny z dwóch źródeł a na trzecią czekam. Decyzję muszę podjąć do końca roku bo potem czas przystąpić do realizacji.

 

To i tak wszystko jest nic. Najlepsze w tym wszystkim jest wzorowe rozprowadzenie kleju kielnia:

 

(ok. 2:21 czasu filmu)

 

Chyba to przesle do Xelli, beda dumni z wykonania :p

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no chyba muszę iść do okulisty. Ja tam nigdzie nie widzę aby ktoś nakładał klej kielnią.

 

http://sklep.xella.pl/sklep.php?md=products&id_c=1_4&id_p=20&name=kielnia-silka-ytong-24-cm& : "Kielnia SILKA /YTONG 24 cm"

 

http://sklep.xella.pl/upload/product_files/20/800201020_2.jpg

Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie tym tam nakładają. Tylko dla mnie człowieka starej daty to kielnia wygląda nieco inaczej:lol2:

Dostałem już cennik na podstawowe elementy z izodomu. Styro wstępnie jest prawie dwa razy droższe. Czekam jeszcze na wycenę całej płyty z ich robocizną.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wykona taką płytę i się pochwali?

 

Mało brakowało a ja bym miał płytę z rozproszonym zbrojeniem.

Wybrałem właśnie taką opcję, ale okazało się, że u mnie w jednym z rogów domu na płytę działały zbyt duże siły i dostawca (Bekaert) zgłupiał. Prosiliśmy o wyliczenie jak mamy dozbroić ten róg zwykłymi prętami, żeby można było zastosować zbrojenie rozproszone, ale nie mogliśmy doczekać się od nich odpowiedzi. Tak więc zrobiliśmy zbrojenie standardowe i jakoś pewniej się z tym czuję ;)

 

Nie znam dokładnej kalkulacji (bo pomiędzy nami był pośrednik - generalny wykonawca) ale ostateczny koszt płyty ze zbrojeniem rozproszonym był ok. 10% niższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak

 

ja wykonałem płytę o powierzchni 165m2

30 cm XPS

24 cm betonu = 43m3

coś koło 3,3t stali - 9,5 tyś

 

w projekcie płyty opartej na DramixR RC-80/60-BN

miałem takie założenia

25 kg / 1 m3 betonu

płyta 200mm

ilość betonu 35 m3

potrzebne więc 875 kg zbrojenia / opakowanie zbiorcze 20 kg = 44 szt

 

Cena: 8.54 zł jest za 1 KG a nie za 20 kg

 

cena łączna ok 7500 zł

nie sprawdzałem wysyłki = pewnie 1-2 palety jakieś 200 zł

 

teraz podobno cena spadłą i wynosi ok 7 zł za 1 kg wiec wyszło by ok 6100 zł

Edytowane przez R&K
zmiana ceny - cena za 1 kg a nie 20 kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już wyceny z dwóch źródeł wstępne - ceny netto

1. 293.40/m2 - zbrojenie rozproszone

2. 358,52/m2 - zbrojenie normalne

i jedną ostateczną po uwzględnieniu warunków geologicznych i moich sugestii

348.00/m2 - zbrojenie normalne

czekam jeszcze na dwie ale myślę że wszystko będzie się kręciło w okolicach 340-360/m2 przy normalnym zbrojeniu. Mam co prawda już swojego faworyta no ale zobaczymy. Przecież nie chodzi tylko o to żeby było jak najtaniej ale ma być dobrze. Fundament to podstawa i poprawić za bardzo się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli cena nie sporo niższa, to wybrałbym zbrojenie tradycyjne. Dla mnie musiałaby być rewelacyjna cena zbrojenia rozproszonego, żeby w ogóle rozważać takie rozwiązanie. A tak, ani lepiej, ani dużo taniej... technologia wciąż "w powijakach" :(

 

Rozlozenie i skrecenie zbrojenia to w moim przypadku bylo ponad 50% czasu wykonania plyty, wiec jest o co walczyc.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie kształtki IzoDom2000

dla mojej płyty zostały wycenione na 22 583,05 jej grubość to 25 cm

w tej samej cenie kupiłem XPS'a i położyłem 30 cm

 

do tego pytanie jaki jest projekt płyty - jeśli zbrojenie tradycyjne to płyta często grubsza i wtedy kształtki IZODOM mogą okazać się za małe - można dorobić je ale to dodatkowy koszt

np ta płyta dodatkowo jest na jakimś "grubszym chudziaku" więc jej koszt był najprawdopodobniej ogromny

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=91102&d=1324469267

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozlozenie i skrecenie zbrojenia to w moim przypadku bylo ponad 50% czasu wykonania plyty, wiec jest o co walczyc.

 

pozdrawiam

 

no ale czy to aż tak dużo ?? później i tak czekasz znacznie dłużej aż beton zwiąże

 

 

Mam już wyceny z dwóch źródeł wstępne - ceny netto

1. 293.40/m2 - zbrojenie rozproszone

2. 358,52/m2 - zbrojenie normalne

i jedną ostateczną po uwzględnieniu warunków geologicznych i moich sugestii

348.00/m2 - zbrojenie normalne

czekam jeszcze na dwie ale myślę że wszystko będzie się kręciło w okolicach 340-360/m2 przy normalnym zbrojeniu. Mam co prawda już swojego faworyta no ale zobaczymy. Przecież nie chodzi tylko o to żeby było jak najtaniej ale ma być dobrze. Fundament to podstawa i poprawić za bardzo się nie da.

 

jak dużą masz płytę ?? w tych pieniądzach spokojnie zrobisz sam - lub z pomocą lokalnych fachowców/ firmy budującej - z znacznie lepszą izolacją lub po prostu taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dużą masz płytę ?? w tych pieniądzach spokojnie zrobisz sam - lub z pomocą lokalnych fachowców/ firmy budującej - z znacznie lepszą izolacją lub po prostu taniej

Pewnie masz rację że wyszło by taniej ale po pierwsze nie za bardzo mam czas żeby tam być w trakcie roboty po drugie wody gruntowe mam pół metra pod spodem i wolę się zdać na firmę która ma w tym temacie doświadczenie. Liczyłem też materiał na moją płytę razem ze znajomym budowlańcem i wyszło że za dużo bym nie zaoszczędził a latania i biegania bym miał co niemiara. Firmy które odwiedzałem za samą robociznę chcą 15 - 20K więc wyjdzie niewiele taniej. tym bardziej że budowa będzie 80 km od obecnego mojego miejsca zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...