Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A jak się zachowuje taka płyta? Pytam z ciekawości, bo nie mam w tym doświadczenia. Robię, zostawiam, nie ma reklamacji, więc nawet nie widzę tego.

Przy zwykłych fundamentach łączy się to prętami choćby wiercąc otwory i wklejając klejem do kamienia, belka w belkę - starego i nowego budynku, potem w tym miejscu jest solidny fundament i problemów nigdy nie było. Ale to były zawsze głębokie fundamenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się zachowuje taka płyta? Pytam z ciekawości, bo nie mam w tym doświadczenia. Robię, zostawiam, nie ma reklamacji, więc nawet nie widzę tego.

Przy zwykłych fundamentach łączy się to prętami choćby wiercąc otwory i wklejając klejem do kamienia, belka w belkę - starego i nowego budynku, potem w tym miejscu jest solidny fundament i problemów nigdy nie było. Ale to były zawsze głębokie fundamenty.

 

"w to miejsce solidny fundament" - czyli zalewasz betonem. U kamila tylko izolacja.

A zachowanie plyty - o szczegoly do konstruktora. Wiele bedzie zalezec od grunu pod nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mniej więcej będzie wyglądać domek i garaż na płytach [ATTACH=CONFIG]281734[/ATTACH] i myślałem że można prętami połączyć płyty ale skoro tak nie da rady to trudno.

 

po co chcesz to łączyć? u mnie nie zostało połączone i stoi ;). gdybyś miał wspólny dach to co innego. tutaj może osiąść nierówno i w narożnikach między domem i garażem mogą ponoć pojawić się szczeliny. u mnie będą zamaskowane drewnianą elewacją na garażu. od maja mam ocieplenie na domu i do tej pory nie widać, żeby występowały jakieś ruchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścianęz dachem garażu połączyć (przeciwwodnie) jakoś mikro-elastycznie, przejście z garażu do domu (drzwi) podobnie, można jak w pociągu między wagonami :D

 

Mnie jakoś kompletnie nie przekonuje takie "odizolowanie" betonu, z zachowaniem ciągłości prętów stalowych między. Na mój gust to tymi stalowymi "autostradami" sobie energia bez żadnych korków przejedzie jak chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil przecież to co tu zapodałeś to praktycznie dwie osobne konstrukcje. Dom swoją drogą a garaż swoją.

 

wiem że dwie konstrukcje bo tak się robi w domach pasywnych. zastanawiam się tylko czy można połączyć dwie płyty aby równo osiadało i nie było pęknięć między ścianą domu a garażu. ale jak się nie da to trudno. będę liczyć na to że po roku od budowy gdy przyjdzie czas na elewację zewnętrzną to co ma osiąść to osiądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilb1987b, a po co Ci izolacja pod płytą garażu? Ja nie mam, płyta garażu jest wylana na suchym betonie, a pod nim zagęszczona pospółka. Dzięki temu bez ogrzewania mam w garażu zimą ciepło, a latem zimno. W największe mrozy temperatura nie spada tam poniżej zera.

 

bo liczę na to żeby w garażu mimo nieogrzewania temperatura nie spadła poniżej 10st no chyba że i tak spadnie to nie będę robić tej izolacji. z zewnątrz będę dawać jakieś 10cm białego styro na ściany garażu wiec temu myślałem o izolacji jeszcze pod płytą aby była "cieplejsza". ale czy będzie czy nie to nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo liczę na to żeby w garażu mimo nieogrzewania temperatura nie spadła poniżej 10st no chyba że i tak spadnie to nie będę robić tej izolacji. z zewnątrz będę dawać jakieś 10cm białego styro na ściany garażu wiec temu myślałem o izolacji jeszcze pod płytą aby była "cieplejsza". ale czy będzie czy nie to nie ma znaczenia.

 

bez ogrzewania garazu z izolacja pod plyta, bedzie w nim zimniej przy duzych mrozach. Chyba ze zrealizujesz te polaczenia zbrojenia plyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg tego co piszesz suchy beton wystarczy pod garazem? U mnie garaz nie bedzie ogrzewany i zamierzam zrobic na calosci plyte z 20 cm XPS.

Jest to dobre rozwiazanie?

kamilb1987b, a po co Ci izolacja pod płytą garażu? Ja nie mam, płyta garażu jest wylana na suchym betonie, a pod nim zagęszczona pospółka. Dzięki temu bez ogrzewania mam w garażu zimą ciepło, a latem zimno. W największe mrozy temperatura nie spada tam poniżej zera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki: mam płyte fundamentowa z izolacja z XPS pod i EPS w przyszlosci nad. Drenaż opaskowy + grunt pod i dookola wymieniony na przepuszczalny. Powierzchnia płyty wypada na poziomie terenu mniej wiecej: moze wyjsc lekko pod lub lekko nad. Projekt nie przewiduje hydroizolacji poziomej pod sciany nosne z silki i na moje szukanie dziury w calym czy dawac jakas po obwodzie zew. mimo wszystko, konstruktor/architekt odpowiedzial miedzy wierszami, ze "szukam dziury w całym" ;).

Jak to koledzy ktorzy juz jestescie na dalszych etapach zrealizowaliscie u siebie? Albo jak planujecie ?

nie dawaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garaż ma być wcielony do rzeszy na jednej płycie fu ...po co kombinować później z innym fundamentem.

To jakiś dogmat standardu pasywnego ... że teutony w rzeszy obmyśliły iż nada garaż wyjąć z pod ciepłej czapki.

Zresztą nie to jedyne ... piwnicę też ...

 

dając 30cm izolacji z XPSa pod płytą to jest koszt dość duży i chcesz aby tą izolację ciągnąć też pod garaż? bo jak ma być wcielony do rzeszy to musi być pod nim taka sama izolacja. jak sobie to wyobrażasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś dość dobrze uknuty projekt ze zróżnicowaną izolacją XPS/ESP ... nagle Cię jakiś czort opętał i jednakowa płyty plus wszędzie XPS'... to tak nie będzie dobrze ... Czemu garaż trzeba wcielić do rzeszy ... ? ponieważ jest bardzo dobrym polem zrzutu powietrze zużytego ... i jeszcze tam parkujesz auto

i warto to wykorzystać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO garaż jest zyskowny dla takiego domu jako intergalna część

Pod względem przestrzeni na pewno.

Pod względem izolacji... nie byłbym tego taki pewien - garaż nie jest przestrzenią typowo użytkową (mieszkalną) więc nie ma sensu ogrzewać go jak pozostałe części domu. W rezultacie mamy transfer ciepła do garażu - czytaj: straty.

Po drugie garaż trzeba otworzyć przynajmniej dwa razy dziennie lub 4x przy dwóch autach, co w zimie jest zbędną strata ciepła, przy czym "bramy do domów pasywnych" to dla mnie marketingowy bełkot, gdyż nie da się uniknąć mostków termicznych na styku brama-ściana.

Także dom z garażem a dom pasywny to raczej przeciwstawne pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...