Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie,

 

czytam wątek od początku, jestem na 643 stronie, na wiele pytań już znalazłem odpowiedź, może zechcecie mi coś doradzić czy jest sens drenażu, jeśli wody gruntowe podchodzą wiosną na 35cm poniżej chudziaka pod płytą (i ta strefa to podbudowa z tłucznia, wystaje też na 1,4m poza obrys płyty, nie podciągnie wody)?

 

PS. kilka razy pojawiła się tu sugestia, by wiedzę z tego wątku jakoś zebrać/rozdzielić. I coraz bardziej się z tym zgadzam - są tu poruszane kwestie związane z podbudową, izolacjami, instalacjami, zbrojeniem, kosztami i wreszcie z samą płyta. Toć to przecież tematy na całkiem oddzielne wątki. Teraz to jak zebranie w całość tematu "sam buduję dom"... Tego się nie da przetrawić, a i tak na każdym etapie należałoby przeczytać ponownie (najlepiej tylko wypowiedzi go dotyczące). To powinny być oddzielne wątki - podbudowa pod płytę; izolacje płyty; instalacje w płycie; zbrojenie płyt i fundamentów; koszty prac fundamentowych; klub dyskusyjny kłótnie i przekonywania; itd... Teraz to masakra jest, a nie spójny wątek... :-(

Edytowane przez humidorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byś był w okolicy Krakowa bym Ci zrobił tą płytę za 70 000 :)

 

50 tyś + wikt i opierunek? :D ponegocjujmy hehe :) nie no luz, raczej się nie zdecyduje na firmę która robi tylko i wyłącznie płyty bo ich ceny to tak 400pln m2 trochę sporo, dostałem jeszcze jakieś wyceny, ale to właśnie firm które się tylko i wyłącznie w tym specjalizują. Jeszcze 1 wycena na 110pln m2 roboty ..

 

Przeglądałem wątek ale jakoś nie mogłem namierzyć info ... Pytanie do speców co "wrzucić" w płytę za i przeciw? Ogrzewanie, hydraulikę? elektrykę? trochę mnie to osobiście niepokoi ... jak wrzucę "wszystko" w płytę wtedy mam fajny stan 0 potem mury, dach, trochę tynków i mam już developerski ;) ale co jak się coś zwali? kuć? raczej nie ma opcji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak poza tym zacząłem trochę zbierać wycen mimo że budowa pewnie za 2 lata bo się w rok nie wyrobie jeśli chodzi o ogarniecie działki przez zasraną drogę ... -.- czy zaufalibyście firmie, która nie robiła nigdy płyty? ale ma dobre opinie w necie i tutaj na forum aczkolwiek właściciel firmy od razu powiedział że płyty nigdy nie robił ale wie jak zrobić ... to taki 1 przykład
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zaufalibyście firmie, która nie robiła nigdy płyty? ale ma dobre opinie w necie i tutaj na forum aczkolwiek właściciel firmy od razu powiedział że płyty nigdy nie robił ale wie jak zrobić ... to taki 1 przykład
Chyba tak, jeśli te opinie są faktycznie dobre i dotyczą okresu nie tylko najnowszego, ale też sprzed kilku lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten jest polecany tutaj na forum w kilku wątkach. Ogólnie dzisiaj wysłałem 4 zapytania wstępne ofertowe na SSO i zadzwonił Pan Mirek jak na razie którego polecił mi znajomy twierdząc że nie miał lepszej ekipy na budowie tutaj na forum rowniez mocno polecany pomijam fakt że czeka się na niego 2 lata .... Cena robocizny 120pln m2 płyty. Wyjaśnił co i jak odpowiedział na wszelakie pytania jakie miałem wzbudził zaufanie widać że mimo względnie młodego wieku (34 lata) ma dużą wiedzę w budownictwie. Murowanie 70pln m2.

 

Porozmawialiśmy o płycie 10cm xps i beton na to EPS mówił że tak się najbardziej opłaca co do XPS poleca tylko Basf cs 3035 lub 3000.

Edytowane przez martingg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten jest polecany tutaj na forum w kilku wątkach. Ogólnie dzisiaj wysłałem 4 zapytania wstępne ofertowe na SSO i zadzwonił Pan Mirek jak na razie którego polecił mi znajomy twierdząc że nie miał lepszej ekipy na budowie tutaj na forum rowniez mocno polecany pomijam fakt że czeka się na niego 2 lata .... Cena robocizny 120pln m2 płyty. Wyjaśnił co i jak odpowiedział na wszelakie pytania jakie miałem wzbudził zaufanie widać że mimo względnie młodego wieku (34 lata) ma dużą wiedzę w budownictwie. Murowanie 70pln m2.

 

Porozmawialiśmy o płycie 10cm xps i beton na to EPS mówił że tak się najbardziej opłaca co do XPS poleca tylko Basf cs 3035 lub 3000.

:D

Jeśli to TEN Pan Mirek, a Ty masz czas i możesz poczekać, to czekaj bo warto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jedynie zastanawia czemu inwestorzy już na samym początku budowy dają się "wydoić" z kasy ?

 

Po co Wam "specjalne" firmy które wykonują tylko płyty ? Przecież przy wyborze takiej firmy przepłacacie niesamowicie ...

 

Jak wybieracie budowę domu do SSO to też szukacie innej firmy która wykona Wam zwykłe fundamenty ?

 

Wybrać firmę która kompleksowo wykona wszystko do stanu SSO , łącznie z płytą.

 

Płyta jest łatwiejsza w budowie i wykonaniu niż zwykły fundament ..

 

Każda firma budowlana która buduje domy da sobie radę z wykonaniem płyty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jedynie zastanawia czemu inwestorzy już na samym początku budowy dają się "wydoić" z kasy ?

 

Po co Wam "specjalne" firmy które wykonują tylko płyty ? Przecież przy wyborze takiej firmy przepłacacie niesamowicie ...

 

Jak wybieracie budowę domu do SSO to też szukacie innej firmy która wykona Wam zwykłe fundamenty ?

 

Wybrać firmę która kompleksowo wykona wszystko do stanu SSO , łącznie z płytą.

 

Płyta jest łatwiejsza w budowie i wykonaniu niż zwykły fundament ..

 

Każda firma budowlana która buduje domy da sobie radę z wykonaniem płyty ...

 

szukałem orientacyjnych wycen ;) raczej sie nie zdecyduje na firme która robi tylko i wyłącznie płyty, ale jak widac wyżej dobry fachowiec również się ceni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orientacyjnie m2 płyty ~~ przy założeniu parterówki 170m2.

 

robota 120pln - jeśli się zdecyduje na Pana Mirka tutaj pewnie mozna znaleźć ekipę która to zrobi taniej

XPS 50zł - Basf 3035 lub 3000.

stal 42,5pln - 1kg stali 2,5 średnio 17kg = 42,5pln

Beton b20 47pln - 1m3 235pln z którego wychodzi 5m2 = 47pln

piasek 30zł - 1,5tony na 1m2

 

czyli na szybko "podstawowe" materiały wychodzą 290zł, do tego gruba czarna folia, deski, drut wiązałkowy, podkładek pod zbrojenie czyli 320pln m2 płyty liczone na szybko.

 

320x170= 54400 z czego sama robota 20000

Edytowane przez martingg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...