Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć, jestem na etapie projektu indywidualnego i od początku zakładałem płytę fundamentową, ale architekt zaproponował, że jest dużo tańsze rozwiązanie które też jest niezłe.

 

Mianowicie coś takiego: https://www.stahlton.pl/bloczki-termoizolacyjne-isomur-plus.html

 

Czy ktoś się z czymś takim spotkał i czy faktycznie jest to ciekawe rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem na etapie projektu indywidualnego i od początku zakładałem płytę fundamentową, ale architekt zaproponował, że jest dużo tańsze rozwiązanie które też jest niezłe.

 

Mianowicie coś takiego: https://www.stahlton.pl/bloczki-termoizolacyjne-isomur-plus.html

 

Czy ktoś się z czymś takim spotkał i czy faktycznie jest to ciekawe rozwiązanie?

 

Przecież to zupełnie inne rozwiązanie. To są tradycyjne fundamenty, tylko z innych bloczków - zupełnie inna technologia od płyty. No chyba, że to reklama, to tragicznie nietrafiona :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to są zupełnie inne fundamenty - ławy i ściany fundamentowe albo płyta. Decyzja poważna i kosztowna, na pewno nie powinieneś jej podejmować w rozumieniu pytania o te bloczki. Bloczki takie możesz użyć zarówno na fundamentach tradycyjnych, jak i na płycie (pierwsza warstwa, jeśli płyta bez izolacji od spodu). Ale ich opłacalność jest zerowa w rozsądnym terminie w obu tych rozwiązaniach. To nie jest wątek tego dotyczący (zresztą w tym wątku jest już śmietnik ogromny, powinien zostać zamknięty i dalsze kwestie prowadzone w kilkunastu niezależnych wątkach).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest orientacyjny koszt takiej płyty na tę chwilę za m2 ? Podajcie jakieś widełki.

Rozważam budowę domu z gotowych prefabrykatów keramzytowych i do tego płyta fundamentowa. Nie wiem jak to cenowo będzie się miało do zwykłych ław i domu murowanego z cegieł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest orientacyjny koszt takiej płyty na tę chwilę za m2 ? Podajcie jakieś widełki.

Rozważam budowę domu z gotowych prefabrykatów keramzytowych i do tego płyta fundamentowa. Nie wiem jak to cenowo będzie się miało do zwykłych ław i domu murowanego z cegieł.

 

mam wyceny od 4 wyspecjalizowanych firm (takze obecnych tu na forum) okolo 300-320 brutto/m2 na gotowo (10cm xps pod, bez ogrzewania). material na podbudowe i/lub roboty ziemne po mojej stronie. Mniejsza firma oferowala 250/m2 na gotowo, roboty ziemne podobnie.

Dogadalem sie na 10,5k za robocizne 185m2 plyty, (okolo 57 brutto/m2) materialy i koparka po mojej stronie.

XPS frezowany zamowilem ponizej 400 m3.

 

 

Z innej beczki, przewalilem kilkadziesiat stron i praktycznie nie ma nic szczegolowego na temat izolacji czyli tak zwanej folii na styropian a pod beton.

Rozumiem, ze wszyscy klada budowlanke z rolki i nie przejmuja sie?

Ciekawi mnie jaka jest trwalosc w latach takiej folii PE. Czy ktos spotkal sie z lepszym materialem, albo folia oferowana w jednym kawalku?

Jest tez mambrana EPDM jesli dobrze napisalem, taka stosowana do basenow i oczek wodnych, mozna kupic w 1 kawalku, ale cena to okolo 30 z metra.

Ktos moze stosowal inne rozwiazanie?

Edytowane przez Di.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba robi Ci test na naiwność. To materiał o kosmicznej cenie a izolacyjności gorszej, niż BK.
Do tego wprowadzają w błąd podając lambdę. Nie da się jej oznaczyć dla materiału niejednorodnego. Powinni posługiwać się pojęciem opór cieplny dla całego bloczka o określonych rozmiarach i to w podziale na opór w poziomie i osobno w pionie. Generalnie, jak piszesz za tę cenę absolutnie nie warto tego kupować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Z innej beczki, przewalilem kilkadziesiat stron i praktycznie nie ma nic szczegolowego na temat izolacji czyli tak zwanej folii na styropian a pod beton.

Rozumiem, ze wszyscy klada budowlanke z rolki i nie przejmuja sie?

...

Trwałość cirka ebaut 500 lat? Co się może z nią dziać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...