Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kominek i telewizor jak pogodzić?


magdak

Recommended Posts

A może zamiast klasycznego tv, rzutnik i wtedy no problem. Może być obraz na ścianie z tegoż rzutnika obok kominka. Nie ma problemu dwóch konkurujących szybek, bo chyba o to chodziło w muratorze. Mój kolega nie wiedząc gdzie ma być tv, zrobił na wszelki wypadek 4 gniazda, więc jest zabezpieczony aż nadto.

U mnie kominek nie stoi obok TV, ale byłby zgrzyt, faktycznie, bo kominek jest kaflowy

Pozdrawiam

Gośka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 170
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja własnie robię kominek i telewizor na jednej ścianie. Co prawda telewizor będzie w malutkiej wnęce,ale uważam że to nie przeszkadza. Mój kominek jest nowoczesny, więc będzie współgrał z całościa wnętrza i telewizor nie będzie przeszkadzał. Myślę, ze to czy telewizor pasuje obok kominka czy nie, zależy od indywidualnego gustu własciciela mieszkania. Zawsze mozna wyłączyć telewizor ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu ogladalam program, w ktorym prezentowany byl salon, z kominkiem centralnie umieszczonym na jednej ze scian. nad kominkiem wisial dosc spory, neutralny pejzaz. obraz wygladal jak gdyby namalowany byl na 1 plotnie, ale w rzeczywistosci skladal sie z 4, ktore skladaly sie harmonijkowo na boki. pod obrazem byla dosc niewielka wneka, a w niej telewizor plazmowy. uwazam, ze takie rozwiazanie jest swietne. mozna ogladac telewizor zaleznie od checi, i wtedy tez nie wyglada to zle (znajdujac sie nad kominkiem), a nieuzywany - po prostu przyslonic pasujacym do wnetrza obrazem. to rozwiazane bardzo mi sie podobalo, choc pewnie wymaga wiekszego wkladu finansowego. u nas miejsce na telewizor znajduje sie w kacie sciany kominkowej. wczesniej wydawalo mi sie to naturalne, ale teraz, czytajac wypowiedzi tu, sama nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu ogladalam program, w ktorym prezentowany byl salon, z kominkiem centralnie umieszczonym na jednej ze scian. nad kominkiem wisial dosc spory, neutralny pejzaz. obraz wygladal jak gdyby namalowany byl na 1 plotnie, ale w rzeczywistosci skladal sie z 4, ktore skladaly sie harmonijkowo na boki. pod obrazem byla dosc niewielka wneka, a w niej telewizor plazmowy. uwazam, ze takie rozwiazanie jest swietne. mozna ogladac telewizor zaleznie od checi, i wtedy tez nie wyglada to zle (znajdujac sie nad kominkiem), a nieuzywany - po prostu przyslonic pasujacym do wnetrza obrazem. to rozwiazane bardzo mi sie podobalo, choc pewnie wymaga wiekszego wkladu finansowego. u nas miejsce na telewizor znajduje sie w kacie sciany kominkowej. wczesniej wydawalo mi sie to naturalne, ale teraz, czytajac wypowiedzi tu, sama nie wiem.

 

A ciepło z kominka nie szkodzi elektronice?

Może to świętokradztwo :wink: , ale u nas często kominek i TV używane są jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i będzie pod wylewką pociągnięty kabel (a w zasadzie 4 kable - od TV sat, naziemnej i kablówki oraz głośników) na ścianę kominkową, ale jednocześnie nie rezygnuję z gniazdek na ścianie prostopadłej, po prostu przymierzę tam telewizor jak już będzie kominek i zdecyduję, a niepotrzebne gniazda się zatynkuje... Dokładnie tak jak radził Robert N :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...

Spójrzcie na rzut parteru tego domu:

 

http://www.archon.pl/index.php?act=33&rodzaj=rzuty&sid=m42e0de060594e&intra=bf71594d69cd3cba51a014374661e103&crc=0e5f547618ce6c382f087d4476d12e1c&lang=pl

 

Jak widzicie telewizor stoi obok kominka. Macie może jakieś propozycje albo zdjęcia jak ciekawie zaaranżować to miejsce?

Między ścianą a kominkiem jest 157cm, szerokośc komina 70 cm, i potem jeszcze ściana 40 cm.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że można zabudować kominek tak,aby szła sobie od niego półka na tv.

Oczywiscie z zachowaniem odp. odległości do kominka,aby telewizorowi nie wyszło bokiem takie sąsiedztwo. :)

Taka murowana podstawa może mieć półki na płyty. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja dopiero za 3 tygodnie mam miec montowany kominek ale robie tak: kominek naroznikowy, wzdluz sciany idzie polka, wykanczana jak kominek, zaraz obok szafka na TV z drewna w kolorze takim samym jak wykonczenia drewniane kominka. Calosc ladnie wyglada na projekcie. Szafke robi ta sama firma co robi kominek.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

Nie powiem, żeby podobało mi się takie połączenie, no, ale...ja "nietelewizyjna" jestem :)

 

A tak to np. może wyglądać:

 

http://www.kingasliwa.pl/realizacja/radomsk01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...