Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pergotenda (pergola ze zwijanym dachem z materiału)


Recommended Posts

No i roleta zamontowana. Na zdjeciach wygląd jak jest otwarta do połowy.

 

[ATTACH=CONFIG]433764[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]433765[/ATTACH]

 

Został mi głównie temat sterowania. Silnik wziąłe bez żadnej centralki bezprzewodowej, bo to praktycznie nie do połączenia z własnymi rozwiązaniami inteligentnego domu. No i jeszcze jakieś oświetlenie i trochę pokończyć drobiazgów.

 

z czego zrobiłeś wózki jezdne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 330
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 7 months później...
No i roleta zamontowana. Na zdjeciach wygląd jak jest otwarta do połowy.

 

[ATTACH=CONFIG]433764[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]433765[/ATTACH]

 

Czy ta roleta wytrzyma silny wiatr i grad?

Zależy mi na czymś czego nie będę musiał ściągać, bo chcę, żeby taras był chroniony nie tylko przed słońcem, ale także przed opadami.

Dlatego rozważam nawet dachówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam materiał to taki jak w roletach - więc deszcz, wiatr czy grad raczej mu nie straszny.

Co do samego wiatru, to ma wysoki stopień wytrzymałości na wiatr (już nie pamiętam który). Ale trzeba mieć świadomość, że tak jak np u mnie, jest to płachta 4m x 4m, mocowana z dwóch stron na belkach. Jest to więc niezły żagiel dla wiatru.

W sumie nie wiem, po co przy dużym wietrze siedzieć na tarasie :)

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja chciałem dach który mogę zamknąć/otworzyć.Czasami jak pada to siedzimy pod przykryciem, jak za bardzo praży też. Ale np na wiosnę czy jesień, gdzie słońca już mniej to odsłonięty. Jak w lato daje słońce, to zasłaniam, bo osłania mi szerokie drzwi balkonowe - nie nagrzewam chaty wtedy. itp itd.

Ale nawet jakbym miał mieć stały, to poliwęglanu bym nie wziął. Po kilku latach włazi tak w niego zielenizna, że masakra. Zawsze widać na nim brud. Altankę np obłożyłem normalnie dachówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...