Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kolego każdy artykuł napisany o tym od początku roku trąbi że w nowym systemie nie opłaca się nic odsprzedawać. Masz mieć moc paneli równą zapotrzebowaniu lub max 10% większą. Reszta to kasa w błoto.

 

Moc masz w kW lub w kWp a zapotrzebowanie masz w kWh.

Zawsze będziesz miał produkcję której nie zużyjesz na bieżące potrzeby (chyba że dobrze dobrany masz magazyn energii).

Latem zawsze będzie nadprodukcję energii i oddawanie do sieci (czyli sprzedaż)

 

Jeżeli miałeś na myśli PV np. 5 kWp i zużycie na poziomie ok. 5.000 kWh to zawsze będzie nadprodukcja latem w ciągu dnia i braki produkcji w okresie wrzesień - luty i do tego zawsze nocą itp.

 

Czy PV będzie się opłacać to będzie zależeć od cen zakupu i sprzedaży energii .

Edytowane przez d7d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie. pytanie do montażystów PV. Jaki macie pomysł z montażem paneli (ekierek) do krokwi przez papę jeśli papa zakrywa miejsce prowadzenia krokwi? Tzn jak trafić śrubą w krokiew jeśli nie można podejrzeć w którym miejscu są prowadzone? Mogę podejrzeć tylko pierwszą krokiew od strony muru, dalej już nie widac ze względu na brak dostępu, także od dołu - mała pustka między stropem a dachem prawie całkowicie wypełniona ociepleniem. Według projektu krokwie (14x7cm) idą co 80cm ale wiadomo... projekt projektem a wystarczy że przesuneli jedną belkę o kilka cm np ze względu na komin i trafimy w pustkę pod deską zamiast w krokiew....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie. pytanie do montażystów PV. Jaki macie pomysł z montażem paneli (ekierek) do krokwi przez papę jeśli papa zakrywa miejsce prowadzenia krokwi? Tzn jak trafić śrubą w krokiew jeśli nie można podejrzeć w którym miejscu są prowadzone? Mogę podejrzeć tylko pierwszą krokiew od strony muru, dalej już nie widac ze względu na brak dostępu, także od dołu - mała pustka między stropem a dachem prawie całkowicie wypełniona ociepleniem. Według projektu krokwie (14x7cm) idą co 80cm ale wiadomo... projekt projektem a wystarczy że przesuneli jedną belkę o kilka cm np ze względu na komin i trafimy w pustkę pod deską zamiast w krokiew....

 

Termowizja?

Miejsca połączenia powierzchni dachu z krokwią mogą być cieplejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Oczywiście na gruncie. Słupki zalewane betonem.

Jeszcze nie otrzymałem oficjalnej oferty, ale za całość ok. 40000 zł z panelami ok. 5-6 kW i z falownikiem hybrydowym.

+ ewentualnie 27000 zł za magazyn, za który, jak rozumiem, refundacja wyniesie 16000 zł.

 

Swoją drogą dziwi mnie, że jak wpisuję na forum Muratora "polenergia", to nie widzę praktycznie żadnych wpisów. Czyżby tak duża firma nie wykonywała instalacji.

Edytowane przez Robinson74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście na gruncie. Słupki zalewane betonem.

Jeszcze nie otrzymałem oficjalnej oferty, ale za całość ok. 40000 zł z panelami ok. 5-6 kW i z falownikiem hybrydowym.

+ ewentualnie 27000 zł za magazyn, za który, jak rozumiem, refundacja wyniesie 16000 zł.

 

Swoją drogą dziwi mnie, że jak wpisuję na forum Muratora "polenergia", to nie widzę praktycznie żadnych wpisów. Czyżby tak duża firma nie wykonywała instalacji.

40.000 zł za 5-6 kWp to jest wg mnie bardzo drogo.

Jaki falownik?

27.000 zł za magazyn - jakiej firmy i jakiej pojemności?

AKTUALIZACJA – ZMIANA POZIOMU DOFINANSOWANIA W PROGRAMIE MÓJ PRĄD 4.0

Jak przekazał NFOŚiGW od 15.12.2022 roku nastąpią zmiany w wysokości dopłat, które można otrzymać w ramach czwartej edycji programu Mój Prąd. Zmiany te dotyczą także prosumentów planujących inwestycję w instalację PV z magazynem energii. Nowe kwoty dofinansowań przestawiają się jak poniżej.

W przypadku zgłoszenia do dofinansowania mikroinstalacji PV wraz z magazynem energii dofinansowanie wyniesie:

- do mikroinstalacji do 50% kosztów kwalifikowanych nie więcej niż 7 tys. zł;

- do magazynu energii do 50% kosztów kwalifikowanych nie więcej niż 16 tys. zł.

 

źródło:

https://enerad.pl/aktualnosci/dofinansowanie-do-magazynow-energii-2022/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40.000 zł za 5-6 kWp to jest wg mnie bardzo drogo.

Jaki falownik?

27.000 zł za magazyn - jakiej firmy i jakiej pojemności?

 

Tak, Polenergia jest droższą firmą niż lokalne firemki, ale wydaje się być bardzo solidna. Gwarantuję konkretną wydajność, a w razie jej braku pokrywają różnicę. Skorzystał już na tym mój kumpel, który miał przez 2 tygodnie jakieś uszkodzenie, chyba falownika.

Poza tym trudno sobie wyobrazić wyegzekwowanie gwarancji 25 lat od drobnych firemek z o.o. z kapitałem zakładowym kilkanaście tysięcy zł, których może za chwilę nie być, bo jak wiadomo wiele firm rzuciło się na ten biznes ze względu na dużą opłacalność tej działalności.

Szczegóły co do paneli, falownika i magazynu podam po otrzymaniu oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Polenergia jest droższą firmą niż lokalne firemki, ale wydaje się być bardzo solidna. Gwarantuję konkretną wydajność, a w razie jej braku pokrywają różnicę. Skorzystał już na tym mój kumpel, który miał przez 2 tygodnie jakieś uszkodzenie, chyba falownika.

Poza tym trudno sobie wyobrazić wyegzekwowanie gwarancji 25 lat od drobnych firemek z o.o. z kapitałem zakładowym kilkanaście tysięcy zł, których może za chwilę nie być, bo jak wiadomo wiele firm rzuciło się na ten biznes ze względu na dużą opłacalność tej działalności.

Szczegóły co do paneli, falownika i magazynu podam po otrzymaniu oferty.

 

Jest na rynku taka duża firma Stilo. Właściwie powiedziawszy to niedługo będzie "była" bo nawet nie można od niej dzisiaj wymusić wykonanie pracy za którą się już zapłaciło. A co mówić o respektowaniu gwarancji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Polenergia jest droższą firmą niż lokalne firemki, ale wydaje się być bardzo solidna. Gwarantuję konkretną wydajność, a w razie jej braku pokrywają różnicę. Skorzystał już na tym mój kumpel, który miał przez 2 tygodnie jakieś uszkodzenie, chyba falownika.

Poza tym trudno sobie wyobrazić wyegzekwowanie gwarancji 25 lat od drobnych firemek z o.o. z kapitałem zakładowym kilkanaście tysięcy zł, których może za chwilę nie być, bo jak wiadomo wiele firm rzuciło się na ten biznes ze względu na dużą opłacalność tej działalności.

Szczegóły co do paneli, falownika i magazynu podam po otrzymaniu oferty.

 

Polenergia to duża korporacyjna firma.

Jaką konkretną wydajność gwarantują, w jakich okresach i przez jaki okres?

 

Gwarancja

Polenergia Fotowoltaika to gwarancja na lata. Korzystaj z darmowej energii prosto ze Słońca dzięki własnej instalacji fotowoltaicznej. Dobrej jakości moduły mogą służyć nawet przez 40 lat.

Dodatkowo gwarantujemy dostarczenie deklarowanej ilości energii lub dofinansujemy Twój rachunek.

https://www.polenergia-pv.pl/

 

Masz konkretne dane?

 

Zlikwidować się może i duża i mała firma.

Dotyczy to i JDG i spółek z dużym i z małym kapitałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy dostałem maila z ofertą od Polenergii, ale do końca go nie rozumiem.

Link nie działa, a mam jedynie zrzuty ekranu przesłane do mnie mailem.

Na razie chyba odpuszczę Polenergię.

 

Moc: 4860 kWp

Panele: Jinko Solar 540 W Bifacial

Liczba: 9 sztuk

Inwerter: Growatt / Sungrow / FoxESS (bez szczegółów)

Cena: 38 164 PLN (ale tutaj uwaga, nie wiem, czy już nie odliczyli dofinansowania, żeby ładniej wyglądało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy dostałem maila z ofertą od Polenergii, ale do końca go nie rozumiem.

Link nie działa, a mam jedynie zrzuty ekranu przesłane do mnie mailem.

Na razie chyba odpuszczę Polenergię.

 

Moc: 4860 kWp

Panele: Jinko Solar 540 W Bifacial

Liczba: 9 sztuk

Inwerter: Growatt / Sungrow / FoxESS (bez szczegółów)

Cena: 38 164 PLN :jawdrop::jawdrop::jawdrop:(ale tutaj uwaga, nie wiem, czy już nie odliczyli dofinansowania, żeby ładniej wyglądało)

 

:jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy dostałem maila z ofertą od Polenergii, ale do końca go nie rozumiem.

Link nie działa, a mam jedynie zrzuty ekranu przesłane do mnie mailem.

Na razie chyba odpuszczę Polenergię.

 

Moc: 4860 kWp

Panele: Jinko Solar 540 W Bifacial

Liczba: 9 sztuk

Inwerter: Growatt / Sungrow / FoxESS (bez szczegółów)

Cena: 38 164 PLN (ale tutaj uwaga, nie wiem, czy już nie odliczyli dofinansowania, żeby ładniej wyglądało)

 

To się nazywa "kradzież zuchwała" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy dostałem maila z ofertą od Polenergii.

Na razie chyba odpuszczę Polenergię.

Moc: 4860 kWp

Cena: 38 164 PLN (ale tutaj uwaga, nie wiem, czy już nie odliczyli dofinansowania, żeby ładniej wyglądało)

 

Strasznie tanio 7 zł za kilowatopik, brałbym w ciemno, jeszcze bym im skrzynkę gorzały dał! :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy dostałem maila z ofertą od Polenergii, ale do końca go nie rozumiem.

Link nie działa, a mam jedynie zrzuty ekranu przesłane do mnie mailem.

Na razie chyba odpuszczę Polenergię.

 

Moc: 4860 kWp

Panele: Jinko Solar 540 W Bifacial

Liczba: 9 sztuk

Inwerter: Growatt / Sungrow / FoxESS (bez szczegółów)

Cena: 38 164 PLN (ale tutaj uwaga, nie wiem, czy już nie odliczyli dofinansowania, żeby ładniej wyglądało)

To już nie chcesz solidnej firmy z gwarancją produkcji i wybierzesz lokalną firemkę? ;)

 

Sprawdź cenę czy jest brutto i czy nie odliczyli dofinansowania i ulgi podatkowej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...