Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Proszę, dotacja 80% od gminy na instalację.

 

To dopiero będzie koszt. Muszę kupić działkę i zbudować dom w innej gminie. A tak konkretnie to w której gminie mam szukać działki? I jak szybko budować, żeby nie oddawać prądu za 20gr/kWh a kupować po 60?

Po co mu tańszy dostawca skoro mam prąd albo za darmo albo za 20%

 

 

 

Nie masz za darmo, tylko kupiłeś płacąc z góry nie wiadomo jaką ilość kWh. Jednocześnie przywiązałeś się do sprzedawcy i nie mogłeś skorzystać z takich atrakcji (i w przyszłości też nie będziesz mógł)

 

 

attachment.php?attachmentid=451863

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie "dodatkowe", może ktoś coś wie na temat tej cudownej oferty:

http://www.solarman.pl/podkarpacie/?gclid=EAIaIQobChMIn-yx-cLA8gIVh7WyCh3VqAEnEAAYBCAAEgIVGPD_BwE

To jakaś sztuczka firm montujących pv czy też faktycznie podkarpacie rzuciło jakąś kasę?

Pomijając to, dzisiaj zadzwoniła do mnie jakaś babka z informacją, że jest jakiś program "czyste powietrze".

Nie wiem czy zakładając w tej chwili pv można liczyć na jakieś cudowne dotacje czy to fikcja i wszystko co można odzyskać to te 3000zł i odpis od podatku?

Edytowane przez Dolce1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach gdzież to są takie ceny w G12? Chyba nie masz na myśli swojego operatora - Taurona?

 

attachment.php?attachmentid=457676

attachment.php?attachmentid=457671

 

W Poznaniu - ENEA

Masz tańszą ofertę ?`

 

Jaki tok myślowy doprowadził Ciebie do tezy:

Chyba nie masz na myśli swojego operatora - Taurona?
Edytowane przez d7d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu - ENEA

I to niby ceny Enea?

Taniej niż 0,2962 zł/kWh w taryfie G11 lub 0,3711 zł/kWh i 0,1713 zł/kWh w taryfie G12 ?

 

attachment.php?attachmentid=457678

https://www.enea.pl/fachowiec

 

 

 

 

Prosument to ten co już ma instalację PV.

Dla prosumenta niemożność zmiany dostawcy EE nie ma znaczenia bo on sobie prąd wyprodukuje i wysłany do sieci nadmiar odbierze płacąc za niego 20% ceny.

Nie mieszaj różnych problemów.

 

Prosumentem się zostaje podejmując decyzję. Można też przestać być prosumentem odłączając PV.

Jak dostałeś wyrok i przymus zostania prosumentem to faktycznie nie musiałeś podejmować racjonalnej decyzji. Większość ma wolny wybór - i powinna podejmować decyzje racjonalnie.

Enea202107.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie "dodatkowe", może ktoś coś wie na temat tej cudownej oferty:

http://www.solarman.pl/podkarpacie/?gclid=EAIaIQobChMIn-yx-cLA8gIVh7WyCh3VqAEnEAAYBCAAEgIVGPD_BwE

To jakaś sztuczka firm montujących pv czy też faktycznie podkarpacie rzuciło jakąś kasę?

Ciężko stwierdzić, nic nie da się tam wyczytać co to za dotacja, żadnych odnośników do programu itp.. Jak się nie da wyczytać, znaczy śmierdzi wałkiem.

 

Pomijając to, dzisiaj zadzwoniła do mnie jakaś babka z informacją, że jest jakiś program "czyste powietrze".

Nie wiem czy zakładając w tej chwili pv można liczyć na jakieś cudowne dotacje czy to fikcja i wszystko co można odzyskać to te 3000zł i odpis od podatku?

No jest, od 5 lat. W programie CP masz dotację na PV w kwocie 5000 zł (czyli tak jak poprzedni program MP). Tylko musisz zezłomować kocioł spalinowy -- co oczywiście wiąże się z montażem pómpy, gazu czy innego pierdoletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie "dodatkowe", może ktoś coś wie na temat tej cudownej oferty:

http://www.solarman.pl/podkarpacie/?gclid=EAIaIQobChMIn-yx-cLA8gIVh7WyCh3VqAEnEAAYBCAAEgIVGPD_BwE

 

Śmierdzi mi to. Żadnego NIPu, REGONu (a prawo tego wymaga). Jak chcesz się umówić to musisz zaakceptować regulamin którego nie ma na stronie i politykę prywatności, która jest... Niby. Anonimowa. Zero adresu fizycznego, nazwiska, firmy...

 

NAZWA DOMENY: solarman.pl

typ abonenta: osoba fizyczna

serwery nazw: ns1.hekko.net.pl. [94.152.255.102]

ns2.hekko.net.pl. [94.152.254.102]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o radę

Znajomemu firma sprawdzona, polecana i co najważniejsze miejscowa założyła panele na dach na trójkątach montując je na szpilkach dwustronnych na papie w miejscach jak im pasowało, tzn nie do krokwi tylko do desek o grubości 2,5 cm. Oczywiście on w tym czasie był poza domem. Po przyjeździe totalny szok, pracownik firmy na drugi dzień przywiózł protokół powykonawczy do podpisu którego nie podpisał. Ponadto pracownik tłumaczył mu że taka jest technologia i ma się nie obawiać montaż jest prawdłowy.

Doradźcie co z ty zrobić . Czy np. gwarancja na montaż 12 lat wystarczy czy domagać się ponownego montażu do krokwi co się wiąże z ponownym uszkodzeniem poszycia dachu.

Gdzie ewentualnie mogę znaleźć jak prawidłowo powinny być zamontowane kołki do dachu.

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mleko się rozlało. Nie jestem fachowcem ale z rozmowy z człowiekiem, który nagania klientów dowiedziałem się, że stelaż jest mocowany bezpośrednio do krokwi. Tak czy inaczej "punktowy" montaż do desek calowych to kiepski pomysł, nie trzeba fachowca, by to wiedział. Oczywiście różne są sytuacje i może nie zawsze da się wszędzie zamocować stelaż bezpośrednio do krokwi ale w takim przypadku wydaje mi się, że od spodu powinny być przewidziane jakieś dodatkowe elementy wzmacniające w stylu dużych podkładek albo lepiej jakiejś szyny montażowej o odpowiedniej długości/podparciu o krokwie od wewnątrz dachu. Przecież nie chodzi o prowizorkę tylko montaż na kilkanaście lat. To ma być trwałe. I tak naprawdę to od czego są monterzy? Panele mają gotowe, w złączki są zaopatrzone fabrycznie. Falownik ma wyprowadzone złącza, pewnie śrubowe. Do ich obowiązku należy jako podstawa pracy, dobre zamocowanie stelażu i paneli oraz prawidłowe poprowadzenie kabli oraz ich zamocowanie. Tak samo stosowanie trytytek wydaje mi się amatorszczyzną. Z definicji kable powinny być unieruchamiane do konstrukcji jakimiś wytrzymałymi, porządnymi opaskami. Montaż paneli przypomina mi jak żywo montaż instalacji gazowych w autach. Są "fachowcy" - tzw druciarze prowadzący wszystko byle jak, na skrętkę - niezabielone końcówki kabelków są dziadowsko skręcone i zaizolowane luźno taśmą za 2zł, która nawet się nie chce dobrze lepić. Oczywiście kochają trytytki. Nawet nieraz to działa dość długo, można się zdziwić. Jednak nie czarujmy się, dobry fachowiec nie odda takiego szajsu. Tak samo z panelami. Fajnie pobawić się w klocki lego na akord i poskładać całość w kilka godzin a frajer niech płaci za to kilkadziesiąt tysięcy. Bez jaj. Jeśli faktycznie monterzy odwalili sztukę to znajomy ma dwa wyjścia:

1) Nic nie podpisywać, przestać się uśmiechać i parzyć kaweczkę, będzie chukowo ale da się wymusić prawidłowy montaż i z czasem pojawi się szacunek dla siebie samego

2) Udać głupa, podpisać i być pewnym, że jeśli monterzy mają choć trochę oleju w głowie to wiedzą, że odwalili fuchę a teraz śmieją się z frajera przy kolejnej kaweczce, u kogoś innego. Może być też tak, iż uważają, że świetnie robią robotę bo wykonują 30 instalacji w 13 dni a jakiś idiota się czepia. Wiesz co, ja leję na takich fachowców, teraz już leję na nich bez skrupułów. Zawsze jest chukowo jak trzeba poprawiać. Raz że trzeba łatać dziury w dachu, dwa że widzisz złe twarze monterów. Tylko kto zaj.... sprawę?

Edytowane przez Dolce1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...