Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mój chłopak ma kuchnię z Ikei i moim zdaniem nie do końca się sprawdza. O ile szafki wyglądają ładnie, o tyle szuflady zaczęły już ciężko chodzić i trzeba się z nimi szarpać. Lepiej zainwestować trochę więcej w lepsze szafki, w końcu są one używane codziennie :)
zalezy jaką kuchnie ma. Są dwa rodzaje, METOD z dobrymi prowadnicami i takie zwykłe jak w marketach budowlanych ze zwykłymi prowadnicami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego IKEA nie przewiduje szuflad otwieranych push-on'em. Do nich zawsze potrzebny jest uchwyt, albo front taki jak VOXTORP.

Nie zgodzę się, IKEA nie jest przeciwna, a przede wszystkim: nie może nikomu zabronić zamontowania tip-on w szufladach. Powód, dla którego się to zazwyczaj odradza (i dla którego większość klientów rezygnuje) jest taki, że system tip-on wyklucza samodomykanie się szuflady. Co oznacza, że każdą otwartą szufladę trzeba ręcznie docisnąć i nie jest to zbyt wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się, IKEA nie jest przeciwna, a przede wszystkim: nie może nikomu zabronić zamontowania tip-on w szufladach. Powód, dla którego się to zazwyczaj odradza (i dla którego większość klientów rezygnuje) jest taki, że system tip-on wyklucza samodomykanie się szuflady. Co oznacza, że każdą otwartą szufladę trzeba ręcznie docisnąć i nie jest to zbyt wygodne.

 

nie wyklucza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 5 months później...

cześć, trochę strzeliliśmy sobie w kolano i zrobiliśmy blat wchodzący pod okno zamiast parapetu. Żałuję, bo chcąc to zrobić jak należy trzeba wybulić 700 zł / M E T R blatu Karlby. Jeszcze nie oszalałem.

Więc teraz pytanie do Was: w jaki sposób poradziliście sobie z tym newralgicznym miejscem? Kuzyn, który montował kuchnię w mieszkaniu, mówił o klejeniu blatu na silikon. W życiu mi to do głowy nie przyszło, ale może jest to jakaś myśl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

20140918_155811.jpg

Łączenie nie na silikon tylko na klej wikolowy do drewna. Silikonem zabezpiecza się tylko od strony okna przed wilgocią. Na zdjęciu również karlaby.

Do karlaby dołączane są takie paski do oklejenia obrzeży - one świetnie nadają się do oklejania wrażliwych na wilgoć miejsc - zamiast silikonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zawiasy Blum 71M2550 i 71M3550 pasują bez problemu do frontów z Ikea?

71M3550 daje się jeden na front, czy obydwa powinny być ze spowalniaczem?

 

Akurat na zawiasy Ikea ma ceny mało atrakcyjne - nawet po dwa zawiasy 71M3550 (już nie mówiąc o 71M2550 x2 + jeden spowalniacz) wychodzi taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...
A nie jest tak, że przez jakiś czas jeszcze stary system jest dostępny na zasadzie "części zamiennych"? Chyba kiedyś coś takiego mi się obiło o oczy. Nie wiem tylko jak z cenami - czy kosmos czy raczej tanio z uwagi na niszowość oferty. No i może być oczywiście problem z dostępnością w miarę upływu czasu i wyczerpywania się zapasów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kuchnię ze starego systemu.

W ubiegłym roku chciałam dokupić dwie wiszące szafki.

Zamówiłam je przez stronę internetową, ale jak podliczyli koszty dostawy to mi się odechciało.

Już nie pamiętam dokładnie wyszło coś ok.400zł.

Tłumaczyli się tym, że "stary" system muszą sprowadzać z magazynów z zagranicy (?).

Zastanawiam się jak by to wyglądało jakbym musiała reklamować np. panel ze zmywarki albo innych element. Pewnie za przesyłkę musiałabym zapłacić tyle ile wart jest sam element.

Szafki w końcu kupiłam z nowego systemu, bo wiszą w całkiem innej stronie kuchni i różnice w wymiarze są mało dostrzegalne.

 

Przy okazji zachciało mi się zmienić uchwyty, żeby kuchnię trochę odświeżyć. Z czarnych na srebrne. Oczywiście nowe uchwyty już nie grają ze starymi otworami ... I klapa :(

 

Przyznam, że pod tym kątem jestem zawiedziona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...