Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

elfir - nie rozumiem dlaczego mialabym nie wiercic dziury w obudowie szafki jesli nie koliduje to w uzytkowaniu? W tej chwili tez tak mam w szafkach Mtod z Ikei, jadnak sa to szafki bez szuflad i wniczym to nie przeszkadza. Rura odplywu idzie sobie z tyl przez 2 szafki w ktorych w bocznych sciankach wycieta jest na nie dziura. Chcialam sie dowiedziec czy podobne rozwiazanie moglabym zastosowac w szafkach z szufladami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez takich inerencji to faktycznie sie nie da :p

 

Ma ktos z Was w ten sposob przedluzony odplyw i pobor wody w dolnych szafkach Metod z szufladami?

 

 

Ja tak nie mam, ale widzę co najmniej 2 rozwiązania tego problemu:

- trochę wkuć w ścianę te odpływy, niekoniecznie całość - tylko tyle, żeby się zmieściły za szufladami

- odsunąć szafki od ściany i kupić głębszy blat z ikea na zamówienie. Tak zrobione mam ja, przy okazji uzyskałem dodatkową przestrzeń na blacie, która jest na wagę złota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kuchnię ze starego systemu.

W ubiegłym roku chciałam dokupić dwie wiszące szafki.

Zamówiłam je przez stronę internetową, ale jak podliczyli koszty dostawy to mi się odechciało.

Już nie pamiętam dokładnie wyszło coś ok.400zł.

Tłumaczyli się tym, że "stary" system muszą sprowadzać z magazynów z zagranicy (?).

Zastanawiam się jak by to wyglądało jakbym musiała reklamować np. panel ze zmywarki albo innych element. Pewnie za przesyłkę musiałabym zapłacić tyle ile wart jest sam element.

Szafki w końcu kupiłam z nowego systemu, bo wiszą w całkiem innej stronie kuchni i różnice w wymiarze są mało dostrzegalne.

 

Przy okazji zachciało mi się zmienić uchwyty, żeby kuchnię trochę odświeżyć. Z czarnych na srebrne. Oczywiście nowe uchwyty już nie grają ze starymi otworami ... I klapa :(

 

Przyznam, że pod tym kątem jestem zawiedziona.

 

 

Reklamowałam front od lodówki w ubiegłym roku po 7 latach - bez problemu reklamację przyjęto, Panowie z Ikea wszystko wymienili i nic nie płaciłam. Czekałam faktycznie trochę dłużej, bo około 3 tyg.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma łączone szafki stojące wysokie z blatem tak, jak na załączonym projekcie?

Bardzo zależy mi na tym, aby zrobić takie połączenie i nie wiem, czy nie będzie kolizji. Może trzeba będzie zrobic płytszy blat? Jak poszłam do Ikea do tych ludzi, to pomagaj przy projekcie, to okazało się, że pani, na którą trafiłam chyba nie bardzo miała pojęcie,

IKEA Home Planner_kuchnia Kungsbacka.jpg

Edytowane przez asbe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 10 months później...
  • 1 month później...
Blaty Ikea mają szerokość 63cm. Standardowo, poza sklepem, 60cm. Da się takie zamontować czy jesteśmy skazani na blaty Ikea?

 

Można wycinać z blatów 120cm. Jak masz jeszcze pomysł, co zrobić z węższą częścią, to całkiem sensowna opcja. A nawet wyrzucając odpady nie wychodzi tak tragicznie - zależy jeszcze jaki blat z jakim porównasz. Oczywiście na zamówienie z klejonki, kamienny, konglomeratowy czy inne wynalazki są i tak do zamówienia na wymiar i nie robi to różnicy.

 

Można też tak pokombinować:

 

De gustibus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...