Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...
Też mieliśmy z tym problem bo z ikei jak były sensowne to krótkie więc znaleźliśmy w Poznaniu firmę która ma blaty 60, 63,5 ,80, 120 Jedna z większych w Polsce. W marketach i tego typu sklepach nie mogliśmy znaleźć bodajże w LM jest 65 cm drewniany 27 mm

 

 

Jaka to firma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 8 months później...
  • 7 months później...
poszukuje informacji dotyczącej elementu montażowego zmywarki Ikea.

chodzi o ten element co jest mocowany od góry do zmywarki. jakiej jest on wysokości?attachment.php?attachmentid=437512&d=1574712695&thumb=1

to mozna zmierzyc w zamontowanej zmywarce otwierajac drzwi, jest on pomiedzy zmywarką a blatem

 

Ten element ma 2-2,5 cm. Można zastąpić docinką z resztki blatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Witam,

Mam dwa pytania odnośnie kuchni IKEA:

1. pytanie dotyczy szafki wiszącej szer 45cm. Z racji tego, że przymierzam się do zmywarki o szer. 45cm to czy jest możliwość zamówienia u stolarza na "mieście" szafki wiszącej o tych wymiarach? Ikea oferuje szafki wiszące o szer. 40 i 60cm? Zmywarka o szer. 60cm by weszła, ale

odległości pomiędzy płytą grzewczą a zlewem oraz zlewem a ścianą były by zbyt małe.

2. pytanie dotyczy umiejscowienia piekarnika. Niestety mam zbyt mało blatu w kuchni i za bardzo nie mogę robić piekarnika w słupku w kuchni.

W ofercie Ikea jest dostępna szafka o ser. 60cm pod montaż podblatowy piekarnika. Czy jest zasadne by piekarnik umieszczać oddzielnie niż płyta indukcyjna? Czy ktoś z Użytkowników posiada takie rozwiązanie? Jakie są wady i zalety? Piekarnik nie będzie zbyt mocno użytkowany.

Mam jeszcze chwilkę i mam możliwość zmiany elektryki i podejść wod-kan.

Dziękuje za udzielone odpowiedzi.

[/img]

[/img]

Edytowane przez agrosantos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam,

zastanawiam się przed zakupem kuchni w ikea, a kuchnią na wymiar. Wiadomo za kuchną ikea przemawia głównie cena i pewna gwarancja. Posiadam dość nietypową kuchnie bo za nią są piony. Stąd kilka moich pytań:

 

- czy ścięcie korpusu szafki narożnej dolnej o 22cm na głębokość, tak żeby ją przypasować do szafek obok jest dużym problemem dla ekip to montujących? W rzeczywistości piony na rzucie są z drugiej strony.

 

- chce słupek(niebieski X) na ścianie po lewej przy drzwiach, ale żeby on wszedł musze mieć obok szafkę 60cm z płytą(żółty X) i jest ona za blisko tego słupka, mam dodatkowe 10cm Czy ikea oferuje takie "uzupełnienia szafek" wraz z cokołem? Niestety szafka z płytą 80cm nie wejdzie.

 

- chce również szafki górne do sufitu ale mam po prawej stronie kratkę wentylacyjną, czy ikea ma takie gotowe rozwiązania z taką kratką i możliwością poprowadzenia rury od obecnej kratki? Mieszkanie 260cm, szafki dolne od podłogi 90cm, przerwa miedzy szafkami 50cm, górne 100cm, to zostaje 20cm na taką listwę przy suficie.

 

Rzut https://www.fotosik.pl/zdjecie/b6fa2c72a72b2345

Edytowane przez Anna089
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Witam.

Widzę,że od dłuższego czasu tu cisza.

Ja tymczasem mam prośbę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Mam nową kuchnię z IKEA. Pod listwami cokołowymi brak uszczelnienia zabezpieczającego przed wlaniem się płynów pod szafki.

Na domiar złego w nowej kuchni listwy maskujące przy podłodze są zamontowane na stałe do mebli za pomocą śrub.

Nie wyobrażam sobie, że po każdym rozlaniu płynu na podłodze w kuchni będę odkręcać te 10-12 śrub, aby móc pościerać pod szafkami, chcąc zapobiec zepsuciu się tego co się wylało.

 

Potrzeba 2 rozwiązań- uszczelek pod listwami maskującymi oraz takiego zamocowania listew do mebli, aby łatwo dało się je zdemontować ( na klik do nóżek mebli).

Dziwię się, że znana ze sprytnych rozwiązań do domu IKEA sprzedaje swoim klientom tak niesprytne rozwiązania.

 

Czy ktoś z użytkowników kuchni IKEA wpadł na pomysł jak rozwiązać problem ?

Znalazłam listwy uszczelniające do cokołów, ale mają one po 16 lub 18 mm grubości.:

https://www.leroymerlin.pl/kuchnie/meble-kuchenne/listwy-uszczelniajace-do-cokolow,a3273.html

 

Tymczasem cokół z IKEA ma 13 mm grubości i takiego nigdzie nie mogę znaleźć.

Jakieś inne rozwiązania ktoś stosował?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cokół na zatrzaskach swoją drogą, ale uszczelka pod cokołem obowiązkowo. Zakładając uszczelkę 16mm na cokół co ma 13, wsadź z tyłu zwykłą drewnianą listewkę 3x10.Pewnie jej nawet nie będzie trzeba do cokołu kleić, bo uszczelka je do siebie dociśnie. Ewentualnie można złapać je ze sobą kawałkami taśmy dwustronnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady.

Fajnie,że jest forum i osoby chętne do pomocy. Nie tak jak sprzedawcy i producenci:(. Zrobię tak jak piszesz.

Niestety moje nóżki są zamontowane tak głęboko, że nie da się powiesić na nich cokołu :(.

 

Poniżej odpowiedź z IKEA na moją reklamuję .

W świetle tego wszystkiego ostrzegam potencjalnych kupujących przed kuchniami z IKEA w obliczu przyszłych niechybnych kłopotów.

 

" Szanowna Pani,

 

dziękuję za zgłoszenie dotyczące usługi montażu, a także za czas, który poświęciła Pani na przedstawienie

zdarzenia.

 

Dokładnie zapoznałam się z Pani sprawą reklamacyjną oraz przedstawionym opisem wydarzeń.

Chciałabym poinformować, iż na podstawie wniosków z powyższych działań, Pani reklamacja została

rozpatrzona jako niezasadna.

Weryfikacja wykazała, iż montaż wykonany został zgodnie z instrukcją oraz sztuką montażu - cokół ozdobny

mocowany jest do obudowy. W asortymencie IKEA nie posiadamy uszczelek. W świetle powyższych

informacji, brak jest podstaw do uznania Pani reklamacji.

 

Mam nadzieję, że Pani kolejne doświadczenia z usługami IKEA będą wyłącznie pozytywne i będziemy mogli

ponownie gościć Panią w naszych sklepach oraz na naszej stronie IKEA.pl."

 

Załatwili mnie przyszłych kupujących - bez mydła :(.

Edytowane przez ewadora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...