Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Remiks, myślisz, że aż tyle wtedy lałoby się z komina?

 

Nie wiem gdybam sobie, ślady w kominie sugerują sporo wody cieknącej ale gdyby to była woda opadowa to nie wiązało by się z paleniem. Cieknięcie wody po rozpaleniu oznacza kondensację z powietrza, spalin i z czegoś ta woda pochodzi;-)

Ps. przez palenisko i komin spora objętość spalin przechodzi co za tym idzie i spora wilgotność pochodząca z powietrza dostarczanego do spalania.

Edytowane przez Remiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie wiem gdybam sobie, ślady w kominie sugerują sporo wody cieknącej ale gdyby to była woda opadowa to nie wiązało by się z paleniem.

 

Jak w garnku gotuję wodę, to mi potrafi wykipieć - i wcale nie leje się wtedy z kondensacji.

To niemożliwe, żeby tyle wody się wylało w tym miejscu - kondensacja występowałaby na zimnych ścianach komina i spływała do dołu. Mały procent czy nawet ułamek procenta miałby szansę wypłynąć trójnikiem. A uwzględniając, że jest tam sznur to ledwo krople mogłyby się pojawić.

I kondensat to jest coś bardziej przypominające konsystencją i kolorem dysperbit, niż wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie chodzi tu o nieszczelnosc obrobek poniewaz nawet jak leje deszcz a w kominku jest nie palone to nie ma zadnych wyciekow i komin w srodku suchy. Dodam ze na kominie jest jeszcze zamontowany regulator ciagu firmy Polmar ale i bez niego sytuacja byla taka sama:bash:
Dziwna sprawa....poszukiwania przyczyny zdalnie mogą być trudne, ale spróbujmy pójść w dwóch kierunkach. 1. Czy przyłącze ze sznurem siedzi bardzo ciasno? Czy łatwo je z rury wyciągnąć? 2. Paliłeś innym paliwem. Np jakimś dobrym brykietem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zaglądałeś do wyczystki kiedy zaczyna podsiąkać z trójnika? Jeżeli tyle przebija się przez uszczelnienie to na dole powinno się lać. Ja bym na początek zweryfikował suchość tego drewna i spróbował brykietem jak Piotr radzi, chociaż nawet przy paleniu mokrym kondensat nie powinien wypływać.

Czy ta ciecz pachnie dymem, wędzonką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa....poszukiwania przyczyny zdalnie mogą być trudne, ale spróbujmy pójść w dwóch kierunkach. 1. Czy przyłącze ze sznurem siedzi bardzo ciasno? Czy łatwo je z rury wyciągnąć? 2. Paliłeś innym paliwem. Np jakimś dobrym brykietem?

 

Wlasnie wczoraj pod moja nieobecnosc firma ktora mi montowala ten kominek wymienila sznur na grubszy wiec pewnie poprzedni byl za cienki:bash: ale osobiscie tego nie sprawdzalem. Niestety bede mogl sprawdzic dopiero za 3 tygodnie jak wroce z pracy :( Co do palenia to stosowalem tylko drewno sprzedawane przez Jotul-a, jak mnie zapewniano bardzo suche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zaglądałeś do wyczystki kiedy zaczyna podsiąkać z trójnika? Jeżeli tyle przebija się przez uszczelnienie to na dole powinno się lać. Ja bym na początek zweryfikował suchość tego drewna i spróbował brykietem jak Piotr radzi, chociaż nawet przy paleniu mokrym kondensat nie powinien wypływać.

Czy ta ciecz pachnie dymem, wędzonką?

 

Tak ten wyciek ma wyrazny zapach dymu a do wyczystki zagladalem i widac mokre zacieki podczas rozpalania:(

<a href=74e5153a60eed84am.jpg' alt='74e5153a60ee

Faktem jest ze jak kupowalem to drewno a kupilem okolo 20 kartonow kazdy jeden byl otwarty wiec moze wcale nie bylo to drewno suche i rozprowadzane przez Jotula tylko jakis szajs w opakowaniach Jotul-a:jawdrop:

Jak wroce do domu to sprobuje tak jak radzicie popalic jakims brykietem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważywczy, że moja – wiellkościowo – wielka kobyła waży 400 kg, a ma zero akumulacji poza plytami wewnątrz paleniska, które właściwie nie mają funkcji akumulacji, to 100 kg jest wagą maluszka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem tylko jak to podlaczenie prawidlowo wykonac. Firma ktora zatrudnilem mowi ze podlaczone jest wszystko dobrze, tzn oni nie widza bledow w montazu:mad:

 

Może to być wina trójnika w kominie, trafiłeś na felerny, jest źle zrobiony, wykrzywił się w trakcie wypalania, albo ma doklejone jakieś pozostałości, które kierują kondensat do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np takie i jeszcze mniejsze:

HÖLZLI Małe piecyki akumulacyjne

Ten 0.9 x 0,9 x 2,5 m tez wielki nie jest. Zwykle ok 1000 kg.

Bardzo ładne tylko też bardzo ładnie kosztują.

Sam materiał ładnie kosztuje a dodając do tego robociznę i materiały wykończeniowe to jest ponad 20 tys. zł.

Kosztuje tyle co pompa ciepła i więcej niż kocioł gazowy.

Tanio to już było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne tylko też bardzo ładnie kosztują.

Sam materiał ładnie kosztuje a dodając do tego robociznę i materiały wykończeniowe to jest ponad 20 tys. zł.

Kosztuje tyle co pompa ciepła i więcej niż kocioł gazowy.

Tanio to już było.

Podałem tylko jako wzór / przykład....Takie coś robię "na" polskich lub czeskich materiałach za 12.000 - 14.000 tysięcy. Jakość nie gorsza, parametry spalania zbadałem w tym samym laboratorium....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w garnku gotuję wodę, to mi potrafi wykipieć - i wcale nie leje się wtedy z kondensacji.

To niemożliwe, żeby tyle wody się wylało w tym miejscu - kondensacja występowałaby na zimnych ścianach komina i spływała do dołu. Mały procent czy nawet ułamek procenta miałby szansę wypłynąć trójnikiem. A uwzględniając, że jest tam sznur to ledwo krople mogłyby się pojawić.

I kondensat to jest coś bardziej przypominające konsystencją i kolorem dysperbit, niż wodę.

 

Z garnkiem bardzo dobre porownanie wręcz genialne;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten wyciek ma wyrazny zapach dymu a do wyczystki zagladalem i widac mokre zacieki podczas rozpalania:(

<a href=74e5153a60eed84am.jpg' alt='74e5153a60ee

Faktem jest ze jak kupowalem to drewno a kupilem okolo 20 kartonow kazdy jeden byl otwarty wiec moze wcale nie bylo to drewno suche i rozprowadzane przez Jotula tylko jakis szajs w opakowaniach Jotul-a:jawdrop:

Jak wroce do domu to sprobuje tak jak radzicie popalic jakims brykietem

 

Przerabiałem już chyba wszystkie brykiety. Kup kilka paczek RUF-a Barlinek albo jakiegoś dobrego Pini-Key, rozpal porządnie i zobaczysz, że problem zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz będzie sprawdzał wszystkie dostępne brykiety;-) Wątpię by to była wina opału bo gdyby tak było to musiał by leżakować w wodzie;-) Tak wyglądającego komina nie mam nawet po intensywnych opadach i komin jest otwarty tz. bez zadaszenia. To czy trójnik jest źle osadzony czy źle uszczelniony to rzecz wtórna, w kominie nie powinno być tyle wody (skroplin) a próba uszczelniania itp. może się źle skończyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...