Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Piotrze kochany, mam nadzieję, że domu nie spalę:lol2:

Palę bukiem, w ogóle pomimo lasów wkoło nie ma dużego wyboru w kwestii drewna kominkowego.

 

Innego ogrzewania raczej nie zrobię, to się wiąże z totalnym remontem. Nie ma miejsce na kotłownię i trzeba by wszędzie kuć, żeby pociągnąć rury - za późno, za stara jestem. Kominek służy mi tylko dla przyjemności i dogrzania domu wieczorem, mam panele na podczerwień ale one są prąd...wszystko mam na prąd, nie mam innego źródła energii.

Gdzie masz ten swój problem ( czyli dom? :D ). Buk to moje ulubione drzewo i drewno....Jeden z najlepszych opałów. Daj mu dwa lata poschnąć....Koniecznie musi być połupany krótko po ścięciu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toksyny

 

A konkretnie to jakie to substancje? Byłem przekonany, że drewno to samo zdrowie. Są badania, jakie to konkretnie substancje i ile ich z czasem ubywa przy suszeniu? Czy to jakieś zabobony niemierzalne współczesnymi instrumentami? Jak to szkodzi spalaniu, kominkowi i kominowi?

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grab wystarczy rok przesezonować :)

 

Animuss, dlaczego młotek?

Mam taki elektroniczny z bolcami i na świeżo przełupanym pokazuje czy jest okey.

 

Drewno (w szczapach o grubości 10-12 cm)

 

Czas sezonowania

 

Drzewa iglaste (daglezja, świerk, sosna, jodła, modrzew i topole 1 rok

 

Lipa, olcha, brzoza 1,5 roku

 

Jesion, klon, buk, grab, akacja, śliwa, jarzębina, kasztan 2 lata

 

Dąb 3 do 4 lat

Dla wygody i pokazuje wilgotność..

images?q=tbn:ANd9GcTJteE9Z3gDP_cO6TeYahyWO7O5N6qigAOSMA&usqp=CAU

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie masz ten swój problem ( czyli dom? :D ). Buk to moje ulubione drzewo i drewno....Jeden z najlepszych opałów. Daj mu dwa lata poschnąć....Koniecznie musi być połupany krótko po ścięciu!

 

Zachodniopomorskie. A dlaczego pytasz? Jeśli chcesz wpaść na kawę to zapraszam:yes:

I tak, zaczyna to być problem choć mam nadzieję, że przejściowy.

 

Nie wiem, jak długo leżał ten buk w składzie a po przywiezieniu właśnie został pocięty. Teraz próbuję go namówić, żeby poszedł pod leszczynę poleżeć:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie to jakie to substancje? Byłem przekonany, że drewno to samo zdrowie. Są badania, jakie to konkretnie substancje i ile ich z czasem ubywa przy suszeniu? Czy to jakieś zabobony niemierzalne współczesnymi instrumentami? Jak to szkodzi spalaniu, kominkowi i kominowi?
Zabobony i ciemnogród wynikający z wiekowej tradycji. Ignorantów to nie dotyczy. Mogą palić półrocznym....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachodniopomorskie. A dlaczego pytasz? Jeśli chcesz wpaść na kawę to zapraszam:yes:

I tak, zaczyna to być problem choć mam nadzieję, że przejściowy.

 

Nie wiem, jak długo leżał ten buk w składzie a po przywiezieniu właśnie został pocięty. Teraz próbuję go namówić, żeby poszedł pod leszczynę poleżeć:D

Co zaczyna być problemem? Picie kawy?! :p Wrzuć adres na priv, może kiedyś będzie po drodze.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Państwa. Po przejrzeniu sporej liczby prospektów stron z producentami, oraz zapoznaniu się z tematami na tym forum, uzmysłowiłem sobie żebym co nie przeczytał to lepiej zweryfikować swoje spostrzeżenia z osobami praktycznymi a nie tylko posiłkować się działem sprzedaży.

 

Jestem w trakcie budowy w której w czasie powstawania nastąpiły pewne zmiany i w obecnym stanie deweloperskim nijak się ma to już do pierwotnego projektu.

 

Dom 120 m2 pow. użytkowej z czego w ciągu otwartym salon+kuchnia +jadalnia =60m2

Komin Schidla Rondo + , fi180 h= 8 m, Dolot powietrza zewnętrznego rura pod chudziakiem fi110. Dom z rekuperacją ogrzewany gazem ziemnym (ogrzewanie podłogowe + grzejniki)okna 3 szybowe ściany ocieplone styropianem 20cm. Kominek w salonie na ścianie wewnętrznej oddzielającej salon od korytarza pomiędzy sypialniami. Uwielbiaj palący się ogień wiec kominek ma tylko służyć rekreacji.

 

 

To moje typy wkładów, prosił bym o opinie i pomoc przy wyborze.

1. https://www.romotop.pl/wklady-kominkowe/heat/trojstronne-z-wysuwanymi-drzwiczkami-i-gieta-laczona-szyba - HEAT C 3G L 80.52.31.01(21) z szybą giętą

2.https://hajduk.eu/wklady-kominkowe/Konwekcyjne/Wklady-Volcano-9kW-do-11kW/211/Volcano+3BTh+-+drzwiczki+bezramowe

3. https://www.defrohome.pl/p,77,defro-home-intra-me-c-g.html

 

Nie ukrywam że chętnie widział bym wkłady SPARTHERM ale są one poza moim zasobem finansowym.

Być może macie Państwo jeszcze inne rodzaje wkładów jakim warto by się przyjrzeć.

Prosił bym o pomoc w wyborze i opini.

Edytowane przez inspii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Państwa. Po przejrzeniu sporej liczby prospektów stron z producentami, oraz zapoznaniu się z tematami na tym forum, uzmysłowiłem sobie żebym co nie przeczytał to lepiej zweryfikować swoje spostrzeżenia z osobami praktycznymi a nie tylko posiłkować się działem sprzedaży.

 

Jestem w trakcie budowy w której w czasie powstawania nastąpiły pewne zmiany i w obecnym stanie deweloperskim nijak się ma to już do pierwotnego projektu.

 

Dom 120 m2 pow. użytkowej z czego w ciągu otwartym salon+kuchnia +jadalnia =60m2

Komin Schidla Rondo + , fi180 h= 8 m, Dolot powietrza zewnętrznego rura pod chudziakiem fi110. Dom z rekuperacją ogrzewany gazem ziemnym (ogrzewanie podłogowe + grzejniki)okna 3 szybowe ściany ocieplone styropianem 20cm. Kominek w salonie na ścianie wewnętrznej oddzielającej salon od korytarza pomiędzy sypialniami. Uwielbiaj palący się ogień wiec kominek ma tylko służyć rekreacji.

 

 

To moje typy wkładów, prosił bym o opinie i pomoc przy wyborze.

1. https://www.romotop.pl/wklady-kominkowe/heat/trojstronne-z-wysuwanymi-drzwiczkami-i-gieta-laczona-szyba - HEAT C 3G L 80.52.31.01(21) z szybą giętą

2.https://hajduk.eu/wklady-kominkowe/Konwekcyjne/Wklady-Volcano-9kW-do-11kW/211/Volcano+3BTh+-+drzwiczki+bezramowe

3. https://www.defrohome.pl/p,77,defro-home-intra-me-c-g.html

 

Nie ukrywam że chętnie widział bym wkłady SPARTHERM ale są one poza moim zasobem finansowym.

Być może macie Państwo jeszcze inne rodzaje wkładów jakim warto by się przyjrzeć.

Prosił bym o pomoc w wyborze i opini.

Ja bym wybrał szybę giętą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To moje typy wkładów, prosił bym o opinie i pomoc przy wyborze.

1. https://www.romotop.pl/wklady-kominkowe/heat/trojstronne-z-wysuwanymi-drzwiczkami-i-gieta-laczona-szyba - HEAT C 3G L 80.52.31.01(21) z szybą giętą

 

Prosił bym o pomoc w wyborze i opini.

 

W ofercie Romotop są wkłady C z szybami składnymi lub giętymi

Jeśli masz pytania dotyczącej tej marki to chętnie służę porada [email protected]

Większość modeli marki Romotop posiadam na stanie magazynowym , jeżeli masz blisko to możesz podjechać i obejrzeć .

Romotop C ma parę fajnych rozwiązań konstrukcyjnych np sposób otwierania drzwiczek do wymiany sznura lub czyszczenia

CZYSZCZENIE SZYBY HEAT 2G C.jpg

Edytowane przez Zdun Darek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabobony i ciemnogród wynikający z wiekowej tradycji. Ignorantów to nie dotyczy. Mogą palić półrocznym....

 

Uff. A już myślałem, że zwalczający kominki będą mogli jakieś dodatkowe wymogi co do emisji toksyn zapisać w uchwałach antysmogowych czy w ekoprojekcie.

A czemuż tam nic nie ma o tym - a tylko o zakazie palenia mokrym (>20% wilgotności) drewnem?

Na szczęście nie mogą wymagać czegoś, co jest niemierzalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...