Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

To może zrezygnuj z drewna kup pojemnik taki do biokominka na dno i spalaj bioetanol, poukładasz polana z drewna ceramicznego na tym.

 

Biokominki spalają w bardzo wąskich i długich komorach.

 

Albo od razu kasetę do biokominków.

Prawdopodobnie w wyniku niewiedzy, proponujesz bardzo niebezpieczne rozwiązanie. Te pojemniki są do użytku otwartego. Kasety na bioetanol, z szybą, wymagają specjalnej konstrukcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Rozwiń bo się wystrachałem, myślałem o o tego typu ogólnodostępnym palniku.

 

 

__qWeQNNR8LRr_bUrTPCzEWA8aSHcQ_77Jb3LoAT3ly-RBTRgwc-NkDA1OanCAaVRzTs=s85

http://nice-house.pl/czarny-palnik-biokominek/520-biokominek-palnik-kominek-tradycyjny-36cm.html

 

 

Kombinowałem z firmą Planika na targi róże dziwne rzeczy...Powiem tylko tyle, że wkładanie pudełeczek zwanych palnikiem na bioetanol do wkładu kominkowego grozi wybuchem lub samopodpaleniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale miałeś jakieś przykre zdarzenie z tym paliwem, bo na targach zdaje się, że widziałem, jak go używałeś..

 

Do rozpalania w kominku jest super. :D

Miałem...Generalnie nie używam i odradzam klientom płynne podpałki. Moje osobiste doświadczenia są takie, że na zimnym starcie nie ma problemów. Pojawiają się kłopoty z dolewaniem. Trudno wyczuć jak długo odczekać z dolewaniem. Na ile wystygnie dany pojemnik. Może dojść do samozapłonu, który nas zaskoczy. Inny problem to zbieranie gazów, jeśli dolewamy ręcznie do pojemnika umieszczonego w kasecie. Takiego rozgrzanego, w którym wypaliło się paliwo, który dopiero co zgasł. Zanim zapalimy zapałkę, gromadzą się opary. Musze pisać dalej? ;) ...Dlatego postanowiłem używać tylko automatów. Z czujnikiem temperatury, który blokuje wlew. Doskonałe rozwiązanie to oddzielny zbiornik z samoczynnym zasysaniem paliwa.

 

Dość przykre były przypadki dolewania paliwa na czynnych urządzeniach. Dwa w Poznaniu, jeden we Wrocławiu. Stopień poparzenia pechowych dolewaczy doprowadził chyba we wszystkich przypadkach do zgonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem...Generalnie nie używam i odradzam klientom płynne podpałki. Moje osobiste doświadczenia są takie, że na zimnym starcie nie ma problemów. Pojawiają się kłopoty z dolewaniem. Trudno wyczuć jak długo odczekać z dolewaniem. Na ile wystygnie dany pojemnik. Może dojść do samozapłonu, który nas zaskoczy. Inny problem to zbieranie gazów, jeśli dolewamy ręcznie do pojemnika umieszczonego w kasecie. Takiego rozgrzanego, w którym wypaliło się paliwo, który dopiero co zgasł. Zanim zapalimy zapałkę, gromadzą się opary. Musze pisać dalej? ;) ...Dlatego postanowiłem używać tylko automatów. Z czujnikiem temperatury, który blokuje wlew. Doskonałe rozwiązanie to oddzielny zbiornik z samoczynnym zasysaniem paliwa.

 

Dość przykre były przypadki dolewania paliwa na czynnych urządzeniach. Dwa w Poznaniu, jeden we Wrocławiu. Stopień poparzenia pechowych dolewaczy doprowadził chyba we wszystkich przypadkach do zgonów.

 

To jest to jednak problem, potrzebne by były przynajmniej 2 kasety, jedną się wyjmuje po wypaleniu i wkłada następną zalaną i podpala ta pierwsza wystygnie zanim się następna wypali.

 

A możesz zalinkować jak ten automat wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest to jednak problem, potrzebne by były przynajmniej 2 kasety, jedną się wyjmuje po wypaleniu i wkłada następną zalaną i podpala ta pierwsza wystygnie zanim się następna wypali.

 

A możesz zalinkować jak ten automat wygląda.

 

 

Planika takie robi, Spartherm....Drogie jak diabli, ale doskonałe. Ostatnio na targach kasetę Planiki testowaliśmy. Coś koło 6000 chyba....Wszystko na pilota (z wyjątkiem zmiany baniaczków... ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zbieram szyszki sosnowe na podpałkę...

Szyszki zostaw wiewiórkom. :D

 

Planika takie robi, Spartherm....Drogie jak diabli, ale doskonałe. Ostatnio na targach kasetę Planiki testowaliśmy. Coś koło 6000 chyba....Wszystko na pilota (z wyjątkiem zmiany baniaczków... ;) )

 

Znalazłem, wygląda groźnie takie tankowanie ale pewnie czujniki za to odpowiadają.

https://www.youtube.com/watch?v=vDabRwHPjnI&feature=emb_title

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Planuje zakup kominka z zamknieta komora spalania, bede mial wentylacje mechaniczna. Uzywany bedzie rekreacyjnie i w razie awarii sieci elektrycznej. Mam dom prawie w lesie z dala od innych gospodarstw. Wielkosc pokoju ok 36m2. Kominek jakiej mocy powinienem zakupic zeby nie zrobic sauny w salonie ale zeby miec przyjemne cieplo w razie ,,W''. Dom dobrze ocieplony. Dzieki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek jakiej mocy powinienem zakupic zeby nie zrobic sauny w salonie ale zeby miec przyjemne cieplo w razie ,,W''. Dom dobrze ocieplony.

 

Nawet najmniejszy kominek zrobi Ci saunę w salonie.

Żeby tego uniknąć potrzebujesz dużej akumulacji - z tonę czy dwie (nie daj się naciągnąć na sto czy dwieście kilo za kosmiczne pieniądze).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkład który chcę kupić Hajduk Volcano AT 9kW ma wlot powietrza fi150. Ja pod kominek mam doprowadzoną rurę (kanalizacyjną) fi110. Wylot spalin we wkładzie i otwór w kominie jest taki sam fi200. Czy nie będzie problemów z pracą kominka w związku z mniejszą średnicą rury doprowadzającej powietrze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkład który chcę kupić Hajduk Volcano AT 9kW ma wlot powietrza fi150. Ja pod kominek mam doprowadzoną rurę (kanalizacyjną) fi110. Wylot spalin we wkładzie i otwór w kominie jest taki sam fi200. Czy nie będzie problemów z pracą kominka w związku z mniejszą średnicą rury doprowadzającej powietrze?
Jak mawiają starzy Górale: Będzie, albo nie będzie... ;) Moim zdaniem mogą wystąpić problemy przy rozpalaniu. Należy wówczas uchylić drzwiczki na jakiś czas. To dobra praktyka nawet przy większych dolotach powietrza do spalania. Na początku potrzeba go ekstremalnie dużo.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kominek jest na parterze to czy jest mozliwe, poprowadzenie kanałów z ciepłym powietrzem w dół, do piwnicy/garażu tak aby gdy jest okazjonalnie palony dogrzewał poziom -1 ? Czy ktoś z Was ma takie rozwiązanie?
Można tłoczyć powietrze w dół specjalną turbiną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zrobiłem obudowę kominka z wełny i grzeją mi się profile konstrukcyjne. Jak zabezpieczyć je przed przegrzewaniem? Oklejenie taśma aluminiowa nie wystarcza.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem?

 

Pozdrawiam,,

 

A

 

Usuń wełnę z dwóch powodów. Pierwszy już znasz – nędznie izoluje. Drugi – wdychasz wszystkie świństwa, którymi włókna są spojone, gdy wełna się nagrzewa.

 

Izolacje wokół wkładu kominkowego robi się z płyt izolacyjnych, np. Varmsen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...