Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Rozumiem. Mój "nastaw" może ma koło 3-4kg ale potem w ogóle nie dodaję już drewna.

Prawdopodobnie cała zabudowa i wkład ma dużą bezwładność cieplną i taki mały jednorazowy nieregularny przepal rozprasza się na rozgrzanie całego kominka a może i zimnego całego mieszkania.

Musisz zacząć palić kila razy na dobę albo regularnie w jakiś godzinach dziennie.

A jak wygląda sprawa zamykania szybra w trakcie spalania?

Ten w czopuchu, moim zdanie zbędny, to zamyka się po wypaleniu paliwa w kominku i otwiera się przy rozpalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nic nie piszesz o tym starszym domu.

Jakie ma w tej chwili ogrzewanie i jakie ma zapotrzebowanie na ciepło.

Rozwiązanie ekologiczne to np. pompa ciepła a nie kominek spalający drewno.

Kominek raczej nie zastąpi tradycyjnego ogrzewania.

 

Kominek może spełniać walory estetyczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

ja dotychczas korzystałam z kominka na drewno. Tym razem w nowej inwestycji pod uwagę biorę też biopaliwo lub gaz. Zwyczajnie myślę o wygodzie. Kominek na drewno jest wspaniały, ale to sprzątanie... Czy ktoś korzysta z kominka gazowego lub na biopaliwo? Proszę o poradę co wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie piszesz o tym starszym domu.

Jakie ma w tej chwili ogrzewanie i jakie ma zapotrzebowanie na ciepło.

Rozwiązanie ekologiczne to np. pompa ciepła a nie kominek spalający drewno.

Kominek raczej nie zastąpi tradycyjnego ogrzewania.

 

Kominek może spełniać walory estetyczne :)

 

Amator, profan, ignorant....cóż można dodać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, jestem w trakcie odnawiania starszego domu i marzy mi się kominek. Kominek ma częściowo zastąpić tradycyjne ogrzewanie i spełniać walory estetyczne. Czy moglibyście coś doradzić? Szukam rozwiązań ekologicznych.

 

Jeśli do celów grzewczych, bardziej piecokominek... :) Ale ta inwestycja ma sens, jeśli będziesz często palić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie doczekałam się reakcji na mój post - więc jeszcze raz zapytam. Jeśli głównym aspektem jest wygoda użytkowania, bez brudu i "zachodu" - to kominek na jakie paliwo wybrać?

 

 

Kominek na drewno nie jest dla ludzi wygodnych. Dla takich są piloty...od TV, od kominka gazowego....Kominek na drewno to świadomość i odpowiedzialność. Opał można oczywiście kupić, nie musisz sama ciąć i rąbać drewna. Ale potrzebna jest edukacja. A to wymaga czasu i zamiłowania. Dyskusje o ekologii zostawmy, bo na tym forum najbardziej ekologiczna wydaje się być pompa ciepła. Niektórzy nawet zapominają dodać, że tylko taka z fotowoltaiką, najlepiej w obiegu zamkniętym. Bo jak na prąd z gniazdka, to też tylko wygoda i niszczenie klimatu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry, co w przypadku jak z kanałów dgp wydostają się dźwięku z pokoju gdzie znajduje się kominek? Słychać rozmowy. Źle zrobiona instalacja? Rury idą kominem. Stawiam, że rury są w lini prostej od kominka(parter) do moich pomieszczen (piętro). Są jakieś szybkie i mało inwazyjne metody wygłuszenia tych dźwięków?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry, co w przypadku jak z kanałów dgp wydostają się dźwięku z pokoju gdzie znajduje się kominek? Słychać rozmowy. Źle zrobiona instalacja? Rury idą kominem. Stawiam, że rury są w lini prostej od kominka(parter) do moich pomieszczen (piętro). Są jakieś szybkie i mało inwazyjne metody wygłuszenia tych dźwięków?

 

Założyłeś nowy wątek więc troszkę cierpliwości, po co pisać o tym samym w kilku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 5 weeks później...

Witam,

 

jestem na etapie planowania budowy domu tj. adaptacja projektu i załatwianie formalności do pozwolenia. Zastanawiam się jaki kominek do domu ok. 150 m2? Chciałbym żeby pełnił rolę awaryjnego źródła ciepła, w momencie gdy nie będzie prądu/gazu. Nie musi ogrzewać wszystkich pomieszczeń, ale chciałbym żeby minimum salon i jeden/dwa pokoje na piętrze był w stanie zagrzać. Czy w takiej sytuacji pozostaje jedynie grawitacyjny układ dystrybucji gorącego powietrza oraz czy kominki takie (bez zasilania prądem) wymagają konkretnego rodzaju wentylacji (mechanicznej/hybrydowej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem na etapie planowania budowy domu tj. adaptacja projektu i załatwianie formalności do pozwolenia. Zastanawiam się jaki kominek do domu ok. 150 m2? Chciałbym żeby pełnił rolę awaryjnego źródła ciepła, w momencie gdy nie będzie prądu/gazu. Nie musi ogrzewać wszystkich pomieszczeń, ale chciałbym żeby minimum salon i jeden/dwa pokoje na piętrze był w stanie zagrzać. Czy w takiej sytuacji pozostaje jedynie grawitacyjny układ dystrybucji gorącego powietrza oraz czy kominki takie (bez zasilania prądem) wymagają konkretnego rodzaju wentylacji (mechanicznej/hybrydowej).

 

 

Moim zdaniem, awaryjne źródło ciepła to takie które ma działać podczas trwania awarii. W związku z tym, dywagacje na temat prądu, odłożyłbym na bok i skupił się na urządzeniu prostym, bezawaryjnym, działającym grawitacyjnie (zarówno w kwestii ewakuacji dymu z budynku, jak i tzw DGP). Do takich zalicza się nawet prosta żeliwna koza. Jak Ci tyłek zmarznie przysuniesz się bliżej, nie zastanawiając się, czy komfortowo ciepło jest w najdalszym kącie Twojego mieszkania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...