Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wełna z Castoramy knauf 15cm


mpepe

Recommended Posts

  • 2 months później...
  • Odpowiedzi 98
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 1 year później...
kupiłem ostatnio kilka rolek knauf 0.33 15cm, ale nie w markecie (była promocja w dużym składzie)

Super wstaje, dość sztywna - polecam.

 

 

 

Obiecałem kiedyś się odezwać :) nie zamarzłem :D

to moja trzecia zima w nowym domu z ekorolką - ostatecznie poszło po dwie warstwy po 15 cm (a miejscami nawet 45 - nieużytkowa cześć podłogi za ściankami na poddaszu). Kupiłem tego cuda ponad 400 m. Wełna nie kurczy się, nie rozwija, tak jak ją położyłem tak się trzyma.

W domu wszyscy ciepłolubni :) Nie skarżą się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam.

Czy ktoś ma wiedzę na temat tej wełny KNAUFa z Castoramy?

https://www.castorama.pl/produkty/budowa/izolacja/izolacja-cieplna/izolacja-stropow-i-poddaszy/welna-mineralna-knauf-insulation-ekoroll-mpr-044-150-mm-6-6-m2.html

 

Cena bardzo dobra bo 5.98zł/m2 a chciałbym dać 2x15cm żeby uzyskać opór cieplny 6.8m2K/W. Czy jest sens ją kupować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw koło siebie 2-rolki, jedna to ten knauf a drugą jakiekolwiek o parametrze 0,033 i zobaczysz różnice na rolce.Jesli to nie przemowi do Ciebie to pomyśl że tej taniej jest 6,6 m2-a tej dobrej pewnie 3,5 m2.

Mam u siebie na skladzie Ursa 0,044 straszne scierwo ....ale cena 7,2 m2.I zapomnij że tania wełna bedzie sztywna ona jest okropnie wiotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi chodzi nie o to że knauf jest zły tylko o sensowność zakupu wełny o parametrze 0,044.Już nie chodzi o parametr tylko o to jak tym się pracuje, jak to wygląda.

Akurat Knauf powinien się wstydzić wypuszczać coś takiego ale skoro jest klient....U mnie nie mogę tego od kilku miesięcy sprzedać, klienci są coraz bardziej świadomi.

Chociaż jakbym miał miejsce to dałbym 60 cm 0,44 zamiast 15 cm 0,033 a cena materialu ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki jest sens teoretyzowania nt. tej welny. rolka kosztuje kilkadziesiat PLN wiec kazdy moze kupic i sam sie przekonac czy mu odpowiada. ja tez bylem ciekaw i rolke wzialem tylko zeby zobaczyc co to jest. Jak dla mnie nie ma welny o lepszym wspolczynniku lambda/cena. zreszta z wyrywkowych badan GUNB wychodzilo ze ta welna miala lepsze parametry niz deklarowane przez producenta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_1*
Zamiast castoramy to skocz sobie do lerua merlą oni tam mają tanią wełnę 0,44 po 6zł za metr , jak nie masz parcia na naj i nie skomlesz o lambda to fajna wełna po rozłożeniu rolki na strych a leży już 2 lata 15cm deklarowana a ona ma 20cm i nie klapucieje , robiłem tym dach 15cm między krokwie i 15cm w poprzek , i niech mi nikt nie wmawia że to kiepskie bo przy mrozach minus 17 na strychu plus 14 bez jakiegokolwiek ogrzewania , wiem że można kupić 1m2 za 30 zł tylko po co ? jedyne co pamiętam to napis saint gobain nie wiem czy to firma czy coś innego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że jak walnę nawet knaufa z ciastoramy 2x15cm to przy lambdzie 044 będę miał opór cieplny 6,4 przy cenie 12zł/m2. Jakbym brał nawet isovera 036-039 15+5cm to miałbym opór cieplny około 5.1-5.5 przy cenie około 22zł/m2.

Dlatego pytam czy jest sens kupować 'lepszą' wełnę a więcej $ zamiast grubszą 'gorszą' za połowę tej ceny.. Bo chyba najważniejszy jest opór cieplny niż jakość wykonania tego produktu..

Edytowane przez plesiu89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_1*
Sam sobie odpowiedziałeś , oczywiście jak byś zawodowo się zajmował dociepleniami wełną to pewnie wolałbyś robić mniej pylącą i bardziej sprężystą ale jak robisz to raz na zawsze to po co lepsza skoro tańsza spełni swoją rolę a spełni bo też robiłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Witam. Podbijam wątek.

 

Do docieplenia strop na strychu nieużytkowym. Powierzchnia ok 100 m2 w tym: ok 30 m2 żelbet i 70 m2 powały. Na całej powierzchni pod stropem sufit podwieszany z karton-gipsu na stelażu.

 

Ściana kolankowa na strychu ok 50 cm wiec dojście wszędzie jest, mogę wełny pakować "na grubo".

 

Początkowo miałem dawać Knauf 0,39 100 mm za ok 9 zł/m2 dwie warstwy = 18 zł m2 =

Suma Oporu Cieplnego [m2K/W]: 5.416440422322776

U [W/m2K]= 0.18462309598730192

Wełna 2x 100 mm 0,39.jpg

 

A jak dam Wełna mineralna Knauf Insulation Ekoroll MPR 044 150 mm x dwie warstwy = ok 13 zł/m2

Suma Oporu Cieplnego [m2K/W]: 7.106417112299465

U [W/m2K]= 0.1407178869741892

 

Wełna 2x 150 mm 0,44.jpg

 

Jeszcze się zastanawia nad:

 

- Wełna szklana ESSENTIA ROLL 150 mm URSA https://www.leroymerlin.pl/izolacja-budynkow/welna-mineralna-styropian-izolacja-akustyczna/welna/welna-szklana-essentia-roll-150-mm-ursa,p404997,l396.html

- Ursa Wełna Standard 45 150 mm 6 m2 https://www.obi.pl/welna-mineralna/ursa-welna-standard-45-150-mm-6-m2/p/5717855

 

Cenowo wychodzi na to samo. Tutaj czytam, że ten Knauf nie oklapł ludziom, w karcie technicznej jest zapis, że "standardowa hydrofobizacja w całym przekroju" - URSA nie wiem jak to jest.

 

Co do folii - na powałę nic nie kładę, z tego co czytam to na 99% jest tam jakaś mieszanka wapna z trotami i nie zamierza tego ruszać. Wełny też nie chcę przykrywać, bo jak jakaś wilgoć wejdzie to i "wyparuje". Niestety w stary domu nie da się wszystkiego zrobić jak "książka pisze".

 

Więc pytanie do osób które mają tego najtańszego Knauf - jak to wygląda po latach? Nadal jest te 15 cm?

 

I pytanie dodatkowe - jak jest z chodzeniem "okazyjnym" po tych wełnach? Jak stanę to wróci do nominalnej grubości? Dojście do komina zamierzam zrobić z OSB na stelażu.

Wełna 2x 150 mm 0,44.jpg

Wełna 2x 100 mm 0,39.jpg

Edytowane przez Dzięcielina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podbijam wątek.

 

Do docieplenia strop na strychu nieużytkowym. Powierzchnia ok 100 m2 w tym: ok 30 m2 żelbet i 70 m2 powały. Na całej powierzchni pod stropem sufit podwieszany z karton-gipsu na stelażu.

 

Ściana kolankowa na strychu ok 50 cm wiec dojście wszędzie jest, mogę wełny pakować "na grubo".

 

Początkowo miałem dawać Knauf 0,39 100 mm za ok 9 zł/m2 dwie warstwy = 18 zł m2 =

Suma Oporu Cieplnego [m2K/W]: 5.416440422322776

U [W/m2K]= 0.18462309598730192

[ATTACH=CONFIG]440605[/ATTACH]

 

A jak dam Wełna mineralna Knauf Insulation Ekoroll MPR 044 150 mm x dwie warstwy = ok 13 zł/m2

Suma Oporu Cieplnego [m2K/W]: 7.106417112299465

U [W/m2K]= 0.1407178869741892

 

[ATTACH=CONFIG]440606[/ATTACH]

 

Jeszcze się zastanawia nad:

 

- Wełna szklana ESSENTIA ROLL 150 mm URSA https://www.leroymerlin.pl/izolacja-budynkow/welna-mineralna-styropian-izolacja-akustyczna/welna/welna-szklana-essentia-roll-150-mm-ursa,p404997,l396.html

- Ursa Wełna Standard 45 150 mm 6 m2 https://www.obi.pl/welna-mineralna/ursa-welna-standard-45-150-mm-6-m2/p/5717855

 

Cenowo wychodzi na to samo. Tutaj czytam, że ten Knauf nie oklapł ludziom, w karcie technicznej jest zapis, że "standardowa hydrofobizacja w całym przekroju" - URSA nie wiem jak to jest.

 

Co do folii - na powałę nic nie kładę, z tego co czytam to na 99% jest tam jakaś mieszanka wapna z trotami i nie zamierza tego ruszać. Wełny też nie chcę przykrywać, bo jak jakaś wilgoć wejdzie to i "wyparuje". Niestety w stary domu nie da się wszystkiego zrobić jak "książka pisze".

 

Więc pytanie do osób które mają tego najtańszego Knauf - jak to wygląda po latach? Nadal jest te 15 cm?

 

I pytanie dodatkowe - jak jest z chodzeniem "okazyjnym" po tych wełnach? Jak stanę to wróci do nominalnej grubości? Dojście do komina zamierzam zrobić z OSB na stelażu.

Kupilem kiedys rolke Ekoroll Knaufa zeby zobaczyc co to za material i bylem pozytywnie zaskoczony. Do tego co jest napisane w karcie produktu sie nadaje, rozpreza sie na duzo wiecej niz 15 cm, pyli mniej niz zolte g...no.ze szkla, ktore do tego strasznie mnie podraznialo. Jak masz miejsce to bierz nawet 3 warstwy. Zreszta mam kawalek na strychu ktory lezy juz jakis czas i wyglada dokladnie tak samo jak w dniu polozenia. Na stronie GUNB mozesz sobie odnalezc jak ten material wypadal w kontroli- spelnial wszystko co zadeklarowal producent a w niektorych punktach bylo duzo lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam.

Czy ktoś ma wiedzę na temat tej wełny KNAUFa z Castoramy?

https://www.castorama.pl/produkty/budowa/izolacja/izolacja-cieplna/izolacja-stropow-i-poddaszy/welna-mineralna-knauf-insulation-ekoroll-mpr-044-150-mm-6-6-m2.html

 

Cena bardzo dobra bo 5.98zł/m2 a chciałbym dać 2x15cm żeby uzyskać opór cieplny 6.8m2K/W. Czy jest sens ją kupować?

 

 

Kupilem tego ponad 200 metrow niedawno. zerknij do mojego dziennika, opisalem to. Jak dla mnie do pewnych zastosowan to dobry material.

Bede to dawal na ocieplenie strychu juz w tym tygodniu, miedzy krokwie i na strop miedzy jetki tuz pod tym strychem, ale do tego druga warstwa z czegos innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...